18: Gruzińscy Ormianie i Azerbejdżanie a wojna w Górskim Karabachu. Rozmowa z Anną Cieślewską i Klaudią Kosicińską

3 de dic. de 2022 · 1h 13m 56s
18: Gruzińscy Ormianie i Azerbejdżanie a wojna w Górskim Karabachu. Rozmowa z Anną Cieślewską i Klaudią Kosicińską
Descripción

Mniejszości Ormian i Azerbejdżan w Gruzji – jak zapatrują się na wojnę w Karabachu? Jak ten konflikt wpływa na ich codzienne relacje i wspólne życie w jednym kraju? Porozmawiamy dzisiaj...

mostra más
Mniejszości Ormian i Azerbejdżan w Gruzji – jak zapatrują się na wojnę w Karabachu? Jak ten konflikt wpływa na ich codzienne relacje i wspólne życie w jednym kraju? Porozmawiamy dzisiaj o tym z moimi gośćmi, dr hab. Anną Cieślewską, antropolożką społeczną oraz Klaudią Kosicińską, antropolożką i badaczką Gruzji.

Zapis odcinka: https://jezykikaukazu.pl/kaukazomaniacy-18/

Ucz się z nami gruzińskiego i o Gruzji:  https://jezykikaukazu.pl

Wspieraj regularnie powstawanie Kaukazomaniaków i zgarnij prezenty: https://patronite.pl/Kaukazomaniacy

Postaw nam jednorazową kawkę: https://buycoffee.to/jezykikaukazu


Nasze miejsca w sieci:

www.facebook.com/languagesofthecaucasus
www.instagram.com/languages_of_the_caucasus

O naszych gościach:
dr. hab Anna Cieślewska – antropolog społeczny. Obecnie wykłądowczyni w Collegium Civitas w Warszawie oraz współpracownik Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z uwagi na zainteresowania badawcze wokół kwestii rozwoju społeczno-ekonomicznego Azji Centralnej oraz geopolityki Azji Centralnej i Kaukazu oraz kwestii islamu i tradycji lokalnych w obszarze poradzieckim, spędziła ostatnie 16 lat pracując w projektach badawczych oraz projektach na obszarze WNP i Bliskiego Wschodu.

Klaudia Kosicińska - antropolożka, badaczka Gruzji, doktorantka w Instytucie Slawistyki PAN. Studiowała antropologię kulturową i studia wschodnie ze specjalizacją kaukaską na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (2016-2017), Yeditepe University w Stambule (2022), beneficjentka grantu badawczego Preludium Narodowego Centrum Nauki (2022-2024). W latach 2015-2017 współorganizatorka projektu NGO Fundacji Inna Przestrzeń „Budżet partycypacyjny w Gruzji” i Festiwalu One Caucasus. Od 2018 r. prowadzi badania nad mobilnością i praktykami translokalnymi wśród społeczności azerbejdżańskiej w południowo-wschodniej Gruzji. Związana z Kaukaz.net i Fundacją Inna Przestrzeń, publikowała na łamach Nowej Europie Wschodniej, Pracowni Etnograficznej i Chai Khany. Współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Kina Gruzińskiego Gamardżoba kino.


Anna i Klaudia prowadzą projekt: Mobilność konfliktu: konsekwencje wojny w Górskim Karabachu w 2020r. – Azerbejdżanie i Ormianie w Gruzji. Projekt jest afiliowany przy Instytucie Slawistyki, Polska Akademia Nauk. Donor: NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej).

Miejsca Kaukazomaniaków:
Facebook: www.facebook.com/languagesofthecaucasus
Instagram: www.instragram.com/languages_of_the_caucasus
Newsletter Kaukaskie listy: https://jezykikaukazu.pl/kaukaskie-listy/
mostra menos
Información
Autor Języki Kaukazu
Organización Asia Dziuba
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca