Explícito

#23 Chiny potrzebują Rosji do rywalizacji z Zachodem

24 de mar. de 2023 · 30m 37s
#23 Chiny potrzebują Rosji do rywalizacji z Zachodem
Descripción

W 23. odcinku podcastu Forum Dialog Plus wracamy do Rosji, ale tylko po to, by przez głośną wizytę w Moskwie spojrzeć na relacje rosyjsko-chińskie. Prezydent Xi Jinping spędził w Moskwie...

mostra más
W 23. odcinku podcastu Forum Dialog Plus wracamy do Rosji, ale tylko po to, by przez głośną wizytę w Moskwie spojrzeć na relacje rosyjsko-chińskie. Prezydent Xi Jinping spędził w Moskwie trzy dni. Władimir Putin zgotował mu serdeczne przyjęcie. Zdjęcia z inscenizacji bliskiego sojuszu chińsko-rosyjskiego obiegły świat, i choć dopiero jest marzec, to większość komentatorów na świecie już uznała tę wizytę za jedną z najważniejszych w 2023 roku. Dlatego w naszym podcaście pytamy dr Michała Bogusza, głównego specjalisty w Zespole Chińskim w Ośrodku Studiów Wschodnich o znaczenie gestów i słów Putina i Xi przede wszystkim dla dalszego rozwoju wojny w Ukrainie.
“Chiny potrzebują Rosji do rywalizacji z Zachodem, bo chcą obalić obowiązujący porządek międzynarodowy. Pekinowi potrzebna jest autorytarna, skłócona z Zachodem Rosja”, powie za chwilę Michał Bogusz, który blisko dziewięć lat spędził studiując i pracując w Chinach. Doda jednak, że choć Chiny stoją po stronie Rosji, to dzisiaj nie są gotowe do otwartej konfrontacji z Zachodem, na co zdecydował się Kreml, więc wydaje się, że rosyjski zysk z wizyty Xi w Moskwie jest jasny. Putin pokazał, że nie jest izolowany, że ma sojusznika. A jaki zysk z podróży może sobie przypisać Xi Jinping?
Podcast realizujemy we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.
mostra menos
Información
Autor Marcin Antosiewicz Podcasts
Organización Forum Dialog Plus
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca