Explícito

#28 Ukraińskie reformy i problemy z demokracją

31 de ago. de 2023 · 36m 50s
#28 Ukraińskie reformy i problemy z demokracją
Descripción

W 28. odcinku podcastu Forum Dialog Plus zajmujemy się Ukrainą i jej drogą do Unii Europejskiej i NATO. Na lipcowym szczycie NATO w Wilnie wielu polityków mówiło, że przyszłość Ukraińców...

mostra más
W 28. odcinku podcastu Forum Dialog Plus zajmujemy się Ukrainą i jej drogą do Unii Europejskiej i NATO. Na lipcowym szczycie NATO w Wilnie wielu polityków mówiło, że przyszłość Ukraińców w strukturach europejskich i transatlantyckich zależy od nich samych, od reform, które muszą prowadzić. Dlatego w tym podcaście mówimy właściwie tylko o nich, jaki jest ich stan, jakie postępy robi Ukraina, co znajduje się na jej liście prac domowych.
Naszym rozmówcą jest Mykoła Kniażycki, poseł do Rady Najwyższej, Verhovnej Rady, ukraińskiego parlamentu. Kniażycki reprezentuje proeuropejską ukraińską opozycję, i to dla nas jest ciekawy punkt widzenia, bo, jak sam mówi, z jednej strony chce, by jego kraj jak najszybciej dołączył do Unii i NATO, ale z drugiej strony jako poseł opozycji patrzy władzy na ręce, administracji prezydenta Wołodymira Zełenskiego i nie żałuje krytyki pod ich adresem, nawet w czasach wojny.
Kniażycki fantastycznie mówi w języku polskim, pochodzi z zachodniej Ukrainy, ze Lwowa. Stamtąd zresztą łączymy się przez internet w tej rozmowie. Obecnie Mykoła Kniażycki jest współprzewodniczącym Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej. Z zawodu jest dziennikarzem. W przeszłości kierował koncernami medialnymi i kilkoma kanałami telewizyjnymi. Był także członkiem ukraińskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od 2014 roku jest posłem. W ubiegłej kadencji był przewodniczącym Komisji Parlamentarnej stowarzyszenia Ukrainy i Unii Europejskiej, więc doskonale zna kulisy negocjacji między Kijowem i Brukselą. Zresztą nadal się tym zajmuje w parlamencie. I to on jest autorem wielu ustaw, które zbliżają Ukrainę do Europy zachodniej.
Podcast realizujemy we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej i Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.
mostra menos
Información
Autor Marcin Antosiewicz Podcasts
Organización Forum Dialog Plus
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca