29 de jul. de 2023 · 9m 33s
Descripción

Karol Skowerski jest niekwestionowaną gwiazdą światowego bilardu. 39-letni kielczanin od początku swojej bogatej kariery sportowej zawiązany jest z klubem ze świętokrzyskiej stolicy - obecnie noszącym nazwę Nosan. Karol Skowerski jako...

mostra más
Karol Skowerski jest niekwestionowaną gwiazdą światowego bilardu. 39-letni kielczanin od początku swojej bogatej kariery sportowej zawiązany jest z klubem ze świętokrzyskiej stolicy - obecnie noszącym nazwę Nosan. Karol Skowerski jako pierwszy zawodnik z kraju nad Wisłą stanął na podium mistrzostw świata juniorów. W 2002 roku w Tajwanie sięgną po brązowy krążek. W 2012 roku na Filipinach wspólnie z Wojciechem Szewczykiem zdobył pierwszy medal mistrzostw świata w kategorii mężczyzn, a dwa miesiące później, jako pierwszy i jak na razie jedyny Polak, wygrał Światowy Turniej Mistrzów – World Pool Masters. Pierwsze skojarzenie Karola Skowerskiego z bilardem jest dosyć dziwne, ale wytłumaczalne.