Co się kryje w Parku Leśnym

19 de nov. de 2020 · 33m 21s
Co się kryje w Parku Leśnym
Descripción

Streszczenie Muzeum Historyczne w Lubinie podsumowuje 2020 rok jednym słowem: sukces! Mimo pandemii COVID-19 i kilkumiesięcznego zamknięcia wystawy i atrakcje muzeum odwiedziło 127 tysięcy osób. Opis odcinka Rok 2020 mimo...

mostra más
Streszczenie
Muzeum Historyczne w Lubinie podsumowuje 2020 rok jednym słowem: sukces! Mimo pandemii COVID-19 i kilkumiesięcznego zamknięcia wystawy i atrakcje muzeum odwiedziło 127 tysięcy osób.

Opis odcinka
Rok 2020 mimo trudności spowodowanych pandemią okazał się wyjątkowo udany. Plenerowe atrakcje w Parku Leśnym jak: trzydniowa Noc Muzeów, 100. rocznica obrony Europy przed komunizmem, Europejskie Dni Dziedzictwa czy Lubiński Zlot Zabytkowych Pojazdów przyciągnęły tysiące ludzi. Średnio 12 700 osób miesięcznie odwiedzało park linowy i zwiedzało wystawy plenerowe o bitwie o Anglię, Wielkiej Wojnie czy okupacji sowieckiej w Polsce. Największym wydarzeniem roku 2020 w Parku Leśnym bez wątpienia była inscenizacja Bitwy Warszawskiej.
Bezpieczny i pełen atrakcji w dodatku dostępny bezpłatnie park linowy, a także krokodyl, interaktywna piaskownica i balance park przyciągały do Parku Leśnego rodziny z Dolnego Śląska i całej Polski.
W grodzie słowiańskim można było pograć w zabawy z czasów Bolesława Chrobrego. Muzeum już przygotowuje się do tysięcznej rocznicy koronacji pierwszego króla Polski, którą będziemy świętować w roku 2025.
Park Leśny to zielony kompleks z atrakcjami historycznymi. Jednym z nich jest licząca ponad sto lat i świetnie zachowana strzelnica artyleryjska, w 2020 roku wpisana do rejestru zabytków. W sierpniu, podczas 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej alejami przejeżdżała replika czołgu Renault FT-17.
Kilkaset metrów dalej można było podziwiać replikę samolotu Hawker Hurricane znanego z bitwy o Anglię, od której minęło 80 lat. Samolot i wystawa przypominały o tym ważnym etapie II wojny światowej i roli polskich pilotów, którzy przesądzili o wygranej aliantów. Wystawę oglądał ówczesny ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce pan Jonathan Knott. W efekcie Muzeum Historyczne stworzyło kolejną wystawę o bitwie o Anglię w… Warszawie, w ambasadzie brytyjskiej.
Poradzieckie bunkry skrywają opowieść o okupacji sowieckiej 1939–1993. W jednym z nich można zobaczyć drastyczną scenę rozstrzeliwania polskich oficerów przez NKWD w katyńskim lesie.
Park Leśny to także okopy Wielkiej Wojny 1914–1918. Wchodząc na tę wystawę, można się poczuć jak rekrut wstępujący do Legionów Polskich i przejść przez fronty I wojny światowej.

Występują pracownicy Muzeum Historycznego w Lubinie:

Marek Zawadka, dyrektor, 

Olga Spiak,

Magdalena Gębarowska,

Magdalena Janiczak,

Piotr Sroka,

Agata Grzelińska,

Karol Machi.
mostra menos
Información
Autor Muzeum Historyczne w Lubinie
Organización Muzeum Historyczne w Lubinie
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca