Czy niewidomi grają w gry?- Vest Podcast #7

Czy niewidomi grają w gry?- Vest Podcast #7
6 de abr. de 2024 · 1h 26m 9s

W dzisiejszym odcinku Vest Podcastu zadajemy sobie pytanie, które wielu z Was może nurtować: Czy niewidomi grają w gry? Przełamiemy stereotypy i zaprosimy Was do spojrzenia na świat gier komputerowych...

mostra más
W dzisiejszym odcinku Vest Podcastu zadajemy sobie pytanie, które wielu z Was może nurtować: Czy niewidomi grają w gry? Przełamiemy stereotypy i zaprosimy Was do spojrzenia na świat gier komputerowych z zupełnie nowej perspektywy. Razem z Dawidem i Patrykiem– pasjonatami gier, którzy mimo ograniczeń wzroku odnaleźli swoje miejsce w wirtualnym świecie rozrywki – zgłębimy różne aspekty dostępności gier dla osób niewidomych i słabowidzących. Posłuchacie inspirujących historii o tym, jak technologia otworzyła nowe możliwości, pozwalając na pełne zanurzenie się w grach bez względu na to, czy widzicie ekran, czy nie. Podczas naszej rozmowy przyjrzymy się także wyzwaniom, przed którymi stają osoby niewidome, próbując odnaleźć się w świecie gier. Poruszymy kwestie dostępności interfejsu, czytelności tekstu, dźwięków oraz innych elementów, które mogą sprawić, że gra stanie się prawdziwie przyjazna dla wszystkich graczy.
Czy istnieją gry stworzone specjalnie z myślą o osobach niewidomych? Jakie narzędzia i technologie są dostępne, aby ułatwić dostęp do gier osobom z dysfunkcjami wzroku? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych zagadnień dotyczących dostępności gier dla osób niewidomych znajdziecie właśnie tutaj, w naszym najnowszym odcinku. Przygotujcie się na inspirującą podróż przez świat gier komputerowych, która pokaże, że granie jest możliwe dla każdego, niezależnie od tego, czy widzi świat czy też nie.

Polecajki:
Dawid:
Star Wars Jedi: Ocalały https://www.gry-online.pl/gry/star-wars-jedi-survivor/zd61db
Patryk:
Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy
https://www.gry-online.pl/gry/tomb-raider-definitive-survivor-trilogy/z15eb5

Kontakt:
YouTube: https://www.youtube.com/@VestKanal
Spotify: https://open.spotify.com/show/1DIS22wMMmD2hapOqZeWBf
Facebook: https://www.facebook.com/vestkanal/
Instagram: https://www.instagram.com/vestkanal
Email: poczta@vestkanal.pl
mostra menos
Información
Autor Vest Kanał
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca