Gdzie ten raj? Nasz gość Éric-Emmanuel Schmitt, walka o równość i wszystkie grzechy Warhola i May

Gdzie ten raj? Nasz gość Éric-Emmanuel Schmitt, walka o równość i wszystkie grzechy Warhola i May
7 de jun. de 2022 · 1h 41m 9s

Gdy pojawiła się możliwość rozmowy z Érikiem-Emmanuelem Schmittem w cztery oczy (a raczej w 6!), nie miałyśmy wątpliwości, że ten wywiad musi trafić do słuchaczy podcastu Studio26. Francuski pisarz i...

mostra más
Gdy pojawiła się możliwość rozmowy z Érikiem-Emmanuelem Schmittem w cztery oczy (a raczej w 6!), nie miałyśmy wątpliwości, że ten wywiad musi trafić do słuchaczy podcastu Studio26.
Francuski pisarz i filozof właśnie tworzy dzieło życia – słowami odmalowuje historię cywilizacji, którą podzielił na osiem tomów. Pierwszy z nich, "Raje utracone" (wyd. Znak) właśnie trafił w ręce polskich czytelników. A Schmitt szykował się do rozpoczęcia prac nad książką przez ostatnich 30 lat!

Érica-Emmanuela pytamy nie tylko o nową powieść. Wracamy do jego pięknej historii "Oskar i Pani Róża", a tym samym do przemijania i radzenia sobie ze śmiercią. Schmitt zdradza za co kocha Chopina i czego powinni obawiać się dziś ludzie. A także jakie filmy lubi oglądać w czasie wolnym. W tym wszystkim zachowuje ogromny spokój. I dobry humor. "Wierzę w ludzi", podkreśla kilkukrotnie.

W tym odcinku dowiecie się również, dlaczego warto obejrzeć "Pamiętnik Andy'ego Warhola" na Netfliksie, iść do kina na "Księcia" z Jimem Broadbentem i Helen Mirren w rolach głównych czy zapomnieć się w serialu "Minx" o feministyczno-pornograficznym pisemku na HBO Max.

Polecamy też audioserial "Supernova" o Arkadiusie.

Kara zabierze Was do Paryża na wystawę poświęconą Małemu Księciu Saint-Exupéry'ego, a Maja na premierę książki "Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak" (wyd. Relacja) autorstwa Mai Angelou – ikony walki o równość, jednej z najważniejszych postaci czarnego feminizmu i jednej z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarek i poetek. Jeśli nadal nie rozumiecie, czym jest rasizm, po słowach Angelou – ZROZUMIECIE.

W cyklu Wstrząśnięte, Nie Zmieszane kłopotliwe pytanie o sensualność i seksualność. Okazuje się, że Kara lubi świecić pośladem, a Maja nosić barchany, których nie powstydziłaby się sama Bridget Jones...

Dziękujemy za tak liczne pytania! Pamiętajcie, odpowiemy nawet na te najbardziej szalone ;) Maile wysyłajcie na adres: studio26podcast@gmail.com
Nagrody czekają!

Za możliwość rozmowy z Érikiem-Emmanuelem Schmittem dziękujemy wydawnictwu Znak.

W tym odcinku wypowiedzi Schmitta czytał Oscar Dąbkowski. Dziękujemy!

To co, zaczynamy?


Muzyka i produkcja: Piotr Haraźny
Grafika: Karolina Żmijewska
Fot. Schmitta: mat. pras.
mostra menos
Información
Autor studio26podcast
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca