PJI40: Jak pozyskać 4 mln zł z crowdfundingu zagranicą na bardzo ambitny projekt - Przemysław Pączek, Hyper Poland
Descarga y escucha en cualquier lugar
Descarga tus episodios favoritos y disfrútalos, ¡dondequiera que estés! Regístrate o inicia sesión ahora para acceder a la escucha sin conexión.
Capítulos
Descripción
Hyper Poland to jeden z najambitniejszych polskich startupów, który rozwija autorską technologię nowego typu środka transportu jakim jest Hyperloop. Projekt do tej pory pozyskał w ramach 2 kampanii crowdfundingowych od...
mostra másCzym jest I nad czym pracuje Hyper Poland?
Hyper Poland rozwija nową generację Kolei Dużych Prędkości, opartych o lewitację magnetyczną, silnik liniowy i autonomiczne systemy sterowania, które mogą zostać następnie przekształcone w wersję próżniową. Jest jedyną firmą na świecie, która może stopniowo wdrażać rozwiązania inspirowane technologią hyperloop zaprojektowane jako ulepszenie dla branży kolejowej.
Spółka opracowała unikalną technologię dla systemu magrail – kolei magnetycznej używającej lewitacji pasywnej poruszającej się na istniejących zwykłych torach kolejowych z prędkością do 300 km/h i do 415 km/h na liniach KDP. To hybrydowe rozwiązanie pozwala na funkcjonowanie zarówno systemu magrail, jak i konwencjonalnych pociągów na tych samych liniach. System magrail może być następnie przekształcony w system próżniowy - hyperrail, poruszający się z maks. prędkością 600 km/h na zwykłych liniach oraz 1000 km/h na liniach kolei dużych prędkości. Ostatni etap to hyperloop, kolej próżniowa, która będzie wymagała nowej, dedykowanej infrastruktury, pojazdy będą poruszać się z prędkością do 1200 km/h.
00:01:50 Kim jest i czym zajmował się Przemysław Pączek zanim trafił do Hyper Poland
00:07:40 Skąd się wziął pomysł na Hyper Poland?
00:11:39 Czym się różni podejście Hyper Poland do rozwijania technologi Hyperlopp od tego co proponują inni?
00:19:03 W jaki sposób epidemia COVOID-19 wpłynie na transport?
00:23:51 Co w tej chwili stanowi największą wartość w Hyper Poland?
00:26:09 Dlaczego technologię hyperloop muszą rozwijać startupy, a nie duże koncerny kolejowe?
00:28:56 W jaki sposób do tej pory finansowana jest działalność?
00:32:05 Dlaczego Hyper Poland zdecydował się na crowdfunding zagranicą?
00:35:09 Jak wygląda proces pozyskiwania kapitału na platformie crowdfundingowej Seeders?
00:40:22 Czy byłoby możliwe pozyskanie kapitału na rozwój w Polsce po takiej wycenie jak na platformie Seeders?
00:43:37 Jak bardzo rozwinął się Hyper Poland od pierwszej kampanii crowdfundingowej?
00:47:25 Jaka jest największa konkurencja, która rozwija technologię Hyperloop?
00:50:19 Jakie plany na najbliższy rok ma spółka?
00:51:54 Czym się różni praca w korporacji od pracy w startupie?
Przemysław Pączek
Współzałożyciel i Prezes Zarządu Hyper Poland
Przemysław jest Prezesem Zarządu Hyper Poland od stycznia 2018 roku. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w finansach i sprzedaży zdobywał w bankowości prywatnej, zarządzaniu strukturami funduszy zamkniętych, pośrednictwie nieruchomości, sektorze land development oraz doradztwie dla deweloperów. Zarządzał portfelem nieruchomości gruntowych jednego z największych polskich banków i pełnił funkcję członka zarządu spółek celowych funduszu zamkniętego z branży nieruchomości. Doświadczenie zdobywał m.in. w: Getin Noble Bank, Home Broker, ProDevelopment, CB Richard Ellis I San Francisco Center for Economic Development.
Przemysław jest doktorantem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (Program Management in New Technologies). Jest także absolwentem ESCP Europe w Paryżu (Master's in Management Londyn-Madryt-Paryż), Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Gospodarka Przestrzenna) oraz Programu Microeconomics of Competitiveness na Akademii Leona Koźmińskiego (realizowanego we współpracy z Harvard Business School). Ponadto był stypendystą MSZ Francji (Bourse Eiffel). Przemysław jest członkiem Urban Land Institute.
Información
Autor | Strefa Inwestorów |
Organización | Strefa Inwestorów |
Página web | - |
Etiquetas |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company