Podcast PNO #41 Elastyczność w biznesie

3 de jun. de 2024 · 36m 22s
Podcast PNO #41 Elastyczność w biznesie
Descripción

Witam serdecznie wszystkich słuchaczy! Dziękuję, że dołączyliście do nas na kolejny odcinek naszego podcastu. Dzisiaj poruszymy niezwykle istotny temat — elastyczność w biznesie. W dzisiejszych czasach zmiany są jedyną stałą,...

mostra más
Witam serdecznie wszystkich słuchaczy! Dziękuję, że dołączyliście do nas na kolejny odcinek naszego podcastu. Dzisiaj poruszymy niezwykle istotny temat — elastyczność w biznesie. W dzisiejszych czasach zmiany są jedyną stałą, a ich tempo może przytłoczyć nawet najbardziej doświadczonego przedsiębiorcę. Zrozumienie, co oznacza elastyczność w kontekście biznesowym, dlaczego jest tak ważna i jak ją rozwijać w naszych organizacjach, jest kluczowe.
Elastyczność to zdolność do szybkiego adaptowania się do zmieniających się warunków, optymalizacji procesów i zarządzania zasobami w sposób minimalizujący zakłócenia i maksymalizujący efektywność. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw, które muszą stale dostosowywać swoje strategie, aby przetrwać na rynku, rozwijać się i osiągać nowe cele.
W obecnych czasach, kiedy technologie, globalizacja i rosnąca konkurencja wymuszają ciągłe dostosowania, firmy, które nie są w stanie szybko reagować, często znajdują się na przegranej pozycji. Elastyczność pozwala organizacjom nie tylko przetrwać, ale także wykorzystywać zmiany jako okazje do innowacji i wzrostu.
Przyjrzymy się teraz firmom, które wykazały się niezwykłą elastycznością. Przeanalizujemy, jakie decyzje pomogły im przetrwać i odnieść sukces, kiedy inne podmioty poniosły porażkę. Zastanowimy się również, jakie błędy mogą prowadzić do braku elastyczności i jak ich unikać.
W dzisiejszym świecie zmiana jest nieunikniona. Firmy, które akceptują tę prawdę, są lepiej przygotowane do wykorzystania zmian jako szansy na rozwój. Omówimy metody i narzędzia, które mogą pomóc liderom w promowaniu kultury elastyczności w organizacji oraz rolę liderów w tworzeniu zespołów zdolnych do adaptacji i innowacji.
Jakie strategie mogą przyjąć firmy, aby utrzymać i zwiększyć swoją elastyczność? Omówimy prognozy dotyczące przyszłości w kontekście zmieniających się trendów globalnych i technologicznych oraz przygotowanie firm na przyszłe wyzwania.
Mam nadzieję, że ten odcinek zainspiruje Was do przemyśleń i będzie punktem wyjścia do dalszego rozwijania tej kluczowej kompetencji w Waszych organizacjach.

Zapraszam do odsłuchania.
---------------------------------------------
Odwiedź:
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/szymon-pirko-bb00271b1/
Instagram: https://www.instagram.com/szymonpirko/
---------------------------------------------
Posłuchaj na:
🔥 https://pozytywnynetworking.com/
🔥 https://open.spotify.com/show/0dlekJRAAzprqI93yYABGf
🔥 https://www.spreaker.com/show/podcast-pno-pozytywny-networking-online
🔥 https://podcasts.apple.com/pl/podcast/podcast-pno-pozytywny-networking-online/id1722037002?l=pl

#Elastyczność
#Biznes
#Adaptacja
#StrategiaBiznesowa
#Zmiana
#Innowacja
#Zarządzanie
#Technologia
#SztucznaInteligencja
#UczenieMaszynowe
#Automatyzacja
#StabilnośćFinansowa
#Globalizacja
#Konkurencja
#Przetrwanie
#Rozwój
#Optymalizacja
#ZarządzanieZmianą
#KulturaOrganizacyjna
#LiderzyBiznesu
mostra menos
Información
Autor Szymon Pirko
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca