SG#065 Źródło wewnętrznej motywacji – Przemysław Karczewski

9 de dic. de 2018 · 36m 57s
SG#065 Źródło wewnętrznej motywacji – Przemysław Karczewski
Descripción

Można powiedzieć, że w życiu Przemysława Karczewskiego wszystko układało się znakomicie: w 2004 roku opuścił uniwersytet trzymając w ręku dyplom magistra z przekonaniem, że posiadł już wiedzę niezbędną do realizacji...

mostra más
Można powiedzieć, że w życiu Przemysława Karczewskiego wszystko układało się znakomicie: w 2004 roku opuścił uniwersytet trzymając w ręku dyplom magistra z przekonaniem, że posiadł już wiedzę niezbędną do realizacji planu pięcia się po szczeblach kariery zawodowej; miał dobrą pracę zdobytą jeszcze na studiach, każda następna wydawała się jeszcze lepsza od poprzedniej, a jego menadżerskie doświadczenie rosło. A jednak w pewnym momencie to dobre, stabilne finansowo, ale schematyczne życie zaczęło go uwierać. Coraz częściej odczuwał coś, co dzisiaj nazywa gonieniem króliczka, poszukiwaniem drogi, celu, głębszego sensu w życiu, a wtedy było bliżej niezidentyfikowaną tęsknotą za nie wiadomo czym.

W pewnym momencie Przemek zaczął odkrywać możliwości, jakie daje to iPhone: Facebook i jego grupy tematyczne, blogosfera czy wreszcie audiobooki i podcasty. To właśnie podcasty najbardziej wpłynęły na jego przemianę. Skutecznie i produktywnie wypełniały mu codziennie ponad dwuipółgodzinną drogę do pracy i z powrotem, a także umilały regularne bieganie.

Dzięki podcastom Przemek poznał ciekawych ludzi przekazujących ciekawą wiedzę, których potem śledziłam w internecie dowiadując się jeszcze większej ilości ciekawych rzeczy i poznając jeszcze więcej ciekawych osób.
Idea, która zafascynowała go bez reszty, wyłoniła się po przesłuchaniu kilku podcastów, przeczytaniu kilku książek i artykułów i niekończących się procesach myślowych. Idea ta nadała życiu Przemka nowy sens i uświadomiła mu, co tak naprawdę i dlaczego chce robić w życiu.

Tą ideą jest udział w tworzeniu organizacji opartych na 3 fundamentach opisanych i nazwanych przez Frederica Laloux w książce „Pracować inaczej” turkusem, czyli na:

zaufaniu do pracowników pozwalającym na ich upełnomocnienie do większej odpowiedzialności i decyzyjności
pełni, dzięki której zadowoleni ludzie będą czuć się bezpiecznie, przez co będą pracować efektywnie i z pasją
wspólnym i wymiernym celu ewolucyjnym organizacji wykraczającym poza cele biznesowe
Istotą tej idei jest nowy, wyższy poziom rozwoju organizacji, w których człowiek jest podmiotem a nie zasobem, zamiast kontroli i nakazów jest zaufanie, odpowiedzialność, poczucie bezpieczeństwa i  wspólnoty, dzięki czemu człowiek pracuje wydajniej, czując się ważnym elementem sprawy większej, niż tylko krótkoterminowy zysk. Paradoksalnie, na wielu przykładach organizacji turkusowych widać, że pomimo takiego podejścia, osiągają one dużo lepsze wyniki finansowe niż „tradycyjnie” zarządzane firmy.
Obecnie Przemek prowadzi bloga Dwanaście pytań, który dotyczy turkusowych organizacji  oraz organizuje Turkusowe Śniadanie. W swojej codziennej pracy w organizacji, dla której pracuje, wdraża ideę pracy opartą o turkusowe zarządzanie.
Tematy poruszane w rozmowie to:

droga do odkrycia wewnętrznej motywacji
w jaki sposób lider może uruchomić motywację ludzi w swoim zespole
transparentność jako narzędzie do budowania zaufania
co daje uważne słuchanie pracowników
budowanie kultury przyjmowania  i dawania informacji zwrotnych
jakie możliwości otwiera wprowadzenie turkusowego modelu zarządzania
test - reiss motivation profile
test - Q12

Muzyka:

Jam MorganJazz Cafe

LINK:https://taketones.com/track/jazz-cafe

FREE CC LICENSE


Jam MorganTender Touch
LINK: https://taketones.com/track/tender-touch
LICENSE N: TTFREE15442789668605842
FREE CC LICENSE
mostra menos
Información
Autor Kamila Dzierżanowska
Organización Kamila Goryszewska
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca