SG#071 Co zrobić, żeby ludziom chciało się chcieć - Dariusz Użycki
Descarga y escucha en cualquier lugar
Descarga tus episodios favoritos y disfrútalos, ¡dondequiera que estés! Regístrate o inicia sesión ahora para acceder a la escucha sin conexión.
Descripción
Coraz częściej najważniejsze staje się to, żeby w ogóle znaleźć pracownika, a co dopiero marzyć o jego motywacji. Pracodawcy zachodzą w głowę co zrobić, żeby ludzie chcieli dawać z siebie...
mostra másPracodawcy zachodzą w głowę co zrobić, żeby ludzie chcieli dawać z siebie więcej na rzecz całej organizacji.
Czy istnieje sposób, który doprowadzi do tego, że ludziom będzie chciało się chcieć?
Istniej.
Dariusz Użycki opowiada o bardzo różnych metodach motywacji w tym także o własnych doświadczeniach z tworzenia procesu, który doprowadził do transformacji firmy, w której pracuje.
Jeśli chcesz lepiej poznać Dariusza Użyckiego, polecam wejść na jego stronę dariuszuzycki.com i posłuchać naszej rozmowy SG#060 Inżyniera przywództwa oraz zapoznać się z jego bogatym i różnorodnym doświadczeniem poniżej.
Dariusz Użycki po studiach na Wydziale Mechanicznym pracował przez rok jako inżynier odpowiedzialny za eksploatację techniczną pojazdów, następnie kontynuował pracę naukowo-badawczą na uczelni, uzyskując w 1993 roku tytuł doktora nauk technicznych. Na początku pozaakademickiej kariery pracował jako Training Manager w jednej z wiodących firm produkujących sprzęt gospodarstwa domowego (Whirlpool Polska), działając na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie rozpoczął pracę w jednej z największych firm doradztwa personalnego w Europie (Mercuri Urval), początkowo jako konsultant a później jako Branch Manager i Country Manager w Polsce z pełną odpowiedzialnością P&L. Następnie był Dyrektorem Zarządzającym Deininger Consulting Sp. z o.o. w Warszawie (Executive Search). Odpowiadał za teren Europy Środkowo-Wschodniej łącznie z Rosją i tzw. krajami CIS.
Od 2014 roku współpracuje z Pedersen & Partners, jedną z najdynamiczniej rozwijających się globalnych firm Executive Search, gdzie jego praca ma również charakter międzynarodowy (Head of Industrial Sector CEE&CIS). Równolegle rozwija praktykę konsultingu osobistego dla menedżerów (Executive Coaching, Leadership Development, Self-reflection, Career-planning, Positioning, Communication), harmonijnie łącząc elementy doradztwa i coachingu.
Poza pracą nad Executive Search oraz konsultingiem osobistym, mój gość jest stałym lektorem organizującym i prowadzącym zajęcia w ramach:
– MBA-SGH (autorski pełny przedmiot, rozwój kariery i przywództwa)
– Canadian Executive MBA, SGH (autorski pełny przedmiot w języku angielskim)
– szeregu konferencji tematycznych organizowanych przez czołowe podmioty rynku.
Tematyka zajęć obejmuje główne takie zagadnienia, jak: przywództwo, komunikacja, planowanie kariery, budowanie równowagi życiowej menedżerów. Poza zawodowym i osobistym doświadczeniem, fundamentem zajęć oraz procesów coachingowych są także jego własne oryginalne analizy rynkowe (przeprowadzone samodzielnie lub we współpracy z partnerami – SGH, PwC, White&Case), dot. postaw i zachowań menedżerów, ich samooceny, wypalenia zawodowego, sytuacji menedżerek w Polsce, pozycjonowania na rynku pracy. Były one także przedmiotem publikacji w Harvard Business Review Polska oraz Przeglądzie Corporate Governance. Jest autorem szeregu artykułów w języku polskim i angielskim dołączonych do profilu LinkedIn.
Información
Autor | Kamila Dzierżanowska |
Organización | Kamila Goryszewska |
Página web | - |
Etiquetas |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company