• İnsansı Robota Bir Adım Daha: Figure 01

  17 MAR. 2024 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - KVKK’daki değişiklik PayPal ve Apple Pay’i Türkiye’ye getirmeye yeter mi? Gerçek bildiğiniz gibi değil!  - Apple’dan sıradışı iki yeni patent: Bilimkurgu gerçek mi oluyor? - Bu robotun mubabbetine ‘yok artık’ diyeceksiniz: Figure 01 - Nihayet: Üniversitelere yapay zeka ve teknoloji odaklı yeni bölümler geliyor.  - ChatGPT şimdi de gençler için İK uzmanı oldu!  - Dünyanın ilk yapay zeka yazılım mühendisi ile tanışın: Devin  - OpenAI’a dava açan Elon Musk, Grok AI’ı açık kaynaklı hale getiriyor.  - Google Gemini seçimler hakkındaki soruları yanıtlamayacak. - Sermaye, yapay zeka girişimlerine akıyor: 2023’te 50 milyar dolar yatırım "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  49m 38s
 • Şimdi Ne Yapacağım?

  3 MAR. 2024 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - Yapay zeka gelişiyor, soru büyüyor: Şimdi ne yapacağım? - Çin ilk ve ortaokul öğrencilerini yapay zeka çağına hazırlıyor. Ya biz? - Hindistan’ın çip aşkı büyüyor! - Rivayet odur ki, haftalık çalışma saati 35-40 saat aralığına düşecek; ama buna inanan yok! - Apple otonom elektrik otomobilde kontağı kapattı. - Adobe’den müziğin photoshop’unu yaratmak yeni araç: Project Music GenAI Control · Robot Optimus koşma hızına yaklaştı. - Seçim yakında, zamların eli kulağında! Dikkat, elektrik çarpabilir! "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  55m 41s
 • Yapay Zeka: Kimin İçin?

  18 FEB. 2024 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - Yapay zeka hem müşteriyi, hem de çalışanı anlık olarak izliyor: Verimlilik mi, kölelik mi? - Yapay genal zeka yaklaşıyor, protestolar artıyor. Tarafını seç: Pause AI, No AGI ya da ben memnunum, yola devam! - Hazır mısınız? Otonom uçan taksi Çin’de havalandı; 10 milyon 250 bin TL bedelle 1 Nisan’da siparişleri almaya başlıyor. - Bu yarış başka yarış: Elektrikli otomobil hidrojenliyi yendi! - Otomobile uzaktan erişim imkanı genişliyor. Volvo Türkiye de, bağlantılı dijital hizmetler ve uzaktan güncelleme desteğini resmen Türkiye'ye getirdi. - Apple Vision Pro baş ağrıtıyor; heyecan kısa sürdü, kullanıcılar iade için Apple’ın kapısını aşındırıyor! - Bir asgari ücret tamamsa, gençlere evlilik fonu hazır! Sonrası mı? Nasıl geçinecekler mi? Her şeyi de bize sormayın canım! 😊 "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  48m 56s
 • Hoşçakal insan! İlk çipli insan aramızda…

  4 FEB. 2024 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - Tarihi an: Neuralink bir insanın beynine ilk kez çip yerleştirdi. Transhümanizm çağına hoşgeldiniz; hoşçakal insan! - Bu kafa bandı yeterli; bu gece rüyalardan rüya beğen! - İnsansı robot Figure AI: Sizin için şimdi ne yapabilirim! - Kâr üstüne kâr eden teknoloji şirketleri çalışanlarını işten atma yarışında… - Almanya haftada 4 gün çalışmaya geçiyor; peki insanlığın derdine derman olabilir mi? - Türkiye vergi yağdıradursun, Norveç elektrikli araçlara geçti bile! - AB otomobillere kara kutu zorunluluğu getiriyor; acep Türkiye’ye de gelir mi? - Taylor Swift’in deepfake porno görüntüleri, jet hızıyla yasa çıkarttırdı… "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  50m 35s
 • Uzayla Tiny House Arasında Bir Hayat!

  21 ENE. 2024 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - Tarihi an! Türkiye’nin ilk astronotu uzaya çıktı… - Ve netekim ilk milli üretken yapay zeka ürünümüz MAINGPT de hayırlı olsun! - Yapay zekanın derdi, sonunda IMF’yi de gerdi. - Türkiye ve Türk insanının vizeyle imtihanı ne zaman bitecek? - Tiny House’ların yükselişi sürüyor, peki ama neden, nasıl, niçin? "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  35m 48s
 • Yapay Zekayla İnsan Nesli Tükenecek Mi?

  7 ENE. 2024 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - 2024 nasıl başladı? Heyy gidi yıllar! - İşte telifsiz Mickey ve Minnie Mouse… Ne yaparsınız bilmiyoruz! 😊 - Sahibinden.com gerçekten domaini yenilemeyi mi unuttu? Gerçek bildiğiniz gibi değil! · New York Times OpenAI ve Microsoft’a bayrak açtı. Sırada ne var? - Starlink’in yörüngeye gönderdiği bu uyduları, bazılarının uykusunu kaçıracak! - X’in (Twitter) değeri yüzde 71 düştü. Bize ne, Elon Musk düşünsün! (Dikkat, bu konuda Özcan ve Dağhan arasında derin görüş ayrılıkları içerir) 😊 - Samsung’un bu buzdolabı size yemek önerileri sunacak. Hani el atmışken yemeği de pişirse fena mı olurdu! 😊 Umutluyuz, bekliyoruz Samsung! 😊 - 2.700 yapay zeka uzmanı: Bu tempoda gidersek insan nesli tükenebilir. Ne diyeceğimizi bilemedik; dağılalım arkadaşlar! 😊 "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  58m 16s
 • Tek Bir Cümleyle Şarkı Yap!

  24 DIC. 2023 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - Tek bir cümleyle şarkı yap! - Otomobillere ChatGPT benzeri yapay zeka asistanları geliyor. KITT’e az kaldı! - Elektrikli otomobil şarj istasyonlarına yeni düzenleme. - ABD Federal İletişim Kurumu Elon Musk’a “hayır” dedi. - NASA’dan uzayla iletişimde büyük adım! - Fransa’da ‘Dünya altüst oldu’… - Podcast’in Türkçe kitabı çıktı… 😉 "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  56m 14s
 • OpenAI 1 Yaşında… Hayatımızda Neler Değişti?

  10 DIC. 2023 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - OpenAI 1 yaşında… Bir yılda neler değişti? - Wikipedia’da 2023’ün yıldızı ChatGPT oldu. İlk 5 şaşırtıcı. - Dezenformasyon Yasası, Dijital Mecralar Yasası ve şimdi sırada Dijital Telif Yasası var. Neyi koruyacak? - Tomoro çalışma haftanızı sadece 3 güne indirecek. Peki, nasıl yapacak? - İnsan Influencer’lardan bıktı, yapay zeka Influencer yarattı. İspanyol ajansın keyfi yerinde! - Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ortaokullara “yapay zeka uygulamaları” adıyla seçmeli ders. İşte ayrıntılar… - Çin mahkemesinden tarihi karar: Yapay zekayla oluşturulan görseller telif hakkıyla korunabilir. Gerekçeli karar oldukça sağlam… - Tarihi bir ilke imza atan İngiltere Yüksek Mahkemesi, makine öğrenimi kullanan yapay zeka buluşlarının patentlenebileceğine hükmetti. Patent yarışı kapıda… - Bill Gates, “GPT-5 daha iyi olmayacak” diyor; işte Gates’i bu fikre götüren gerekçe… - Elon Musk Xai için 1 milyar dolar arıyor. - OpenAI’ın CEO’su Sam Altman’ın umut bağladığı çip şirketinin sırrı ne? "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  51m 31s
 • OpenAI’da kaos ve güç mücadelesi… Peki, kim kazandı?

  26 NOV. 2023 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - OpenAI’da 5 günlük kaos… CEO Sam Altman önce kovuldu sonra geri geldi. Peki darbeyi kim yaptı? - Elon Musk’ın Grok’u X Premium+ abonelerinin kullanımına açılıyor. - Bir Musk klasiği daha: X’ta kaldırılan haber başlıkları geri geldi. - Google Bard artık Youtube videolarını sizin için analiz edebiliyor. - Yapay zekalı robot Mars’ta oksijen üretecek formülü buldu. - Volkswagen CEO’su Diess: Sonumuz Nokia gibi olmasın! - Teknoloji Dünyası Binance ile sallandı. "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  42m 45s
 • Cumhuriyet 100 Yaşında

  29 OCT. 2023 · Bugünün Ötesi podcast serisinin yeni bölümünde Özcan Yazıcı ve Dağhan Uzgur, Dünya’da ve Türkiye’de ön plana çıkan güncel konuları analiz ediyor, ‘Bugünün Ötesi’ni yorumluyor. - Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında… Şimdi Cumhuriyet’e daha güçlü sahip çıkma zamanı… - ABD’de 42 eyaletin başsavcısı Meta’ya dava açtı. - Teknoloji sektöründe işten çıkarma furyası Nokia ile sürdü. - Elon Musk’tan Wikipedia’ya “garip” teklif… - X’e sesli ve görüntülü arama geldi. Üstelik Elon Musk ücretsiz kullanıma sundu! - Steam, TL’den çekiliyor. - Spotify, nihayet kar etti. - Mynet, Mediazone tarafından satın alındı. "Bugünün Ötesi” podcast'ini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz.
  47m 3s

Sosyalink yayını olan Bugünün Ötesi serisi @ozcanyazici ve @daghanuzgur tarafından hazırlanıyor. Ekonomi, eğitim, sağlık, siyaset, teknoloji ve yaşamın hemen her alanındaki değişimleri ve geleceğe dönük analiz ve yorumları içeren Bugünün...

mostra más
Sosyalink yayını olan Bugünün Ötesi serisi @ozcanyazici ve @daghanuzgur tarafından hazırlanıyor. Ekonomi, eğitim, sağlık, siyaset, teknoloji ve yaşamın hemen her alanındaki değişimleri ve geleceğe dönük analiz ve yorumları içeren Bugünün Ötesi podcastleri her pazar dinleyicisiyle buluşuyor. Bugünün Ötesi podastlerini podcast platformlarının yanı sıra sosyal medyada @sosyalinknet adresi üzerinden takip edebilirsiniz.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca