Contactos
Información
Krótkie rozmowy z muzykami 🗣️ w których dekonstruujemy jedną piosenkę z ich twórczości 🎤
Proces twórczy 💭
Songwriting ✍️
Muzyka 🎶
Produkcja 🎛️
Proces twórczy 💭
Songwriting ✍️
Muzyka 🎶
Produkcja 🎛️
7 ABR. 2020 · Gościem 18 odcinka Dekonstrukcji jest Ms Obsession, wokalistka, songwriterka, producentka, która mieszka i tworzy w Warszawie. Dzięki rozmowie, w której szczegółowo omawiamy proces powstawania piosenki "I Tried" z jej albumu Manekin, dostajemy wgląd w inspiracje i twórczość Ms Obsession, którą można opisać jako różnorodny, elektroniczny pop z elementami soulu i jazzu. Z rozmowy dowiadujemy się o czym jest utwór, jakie są jego elementy składowe, oraz dlaczego można ten utwór nazwać swego rodzaju hymnem osób marginalizowanych.
12 FEB. 2020 · Gośćmi 17 odcinka Dekonstrukcji są Nicolai, Anil i Wojtas, czyli pełny skład wrocławskiego zespołu The Fake. To fenomenalnie brzmiące trio gra współczesnego, psychodelicznego rocka, a w ich muzyce usłyszeć można inspiracje największymi zespołami w historii, jak np. The Beatles, Cream, Led Zeppelin czy Pink Floyd. Podczas rozmowy rozkładamy na części pierwsze ich najnowszy singiel "She Floats", który zapowiada nadchodzący, debiutancki "The Fake Album". Jako, że 2/3 zespołu są anglojęzyczne, odcinek jest po angielsku. Omawiamy historię powstania utworu, który został zainspirowany w równej mierze jednorazowym stanem odurzenia jak i trudną życiową sytuacją Nicolaia.
5 ENE. 2020 · Gośćmi 16 odcinka Dekonstrukcji są Maria Tyszkiewicz oraz jej producent Kamil Zawiślak (Wishlake). Maria wydaje właśnie swój debiutancki album, a „Ufam Sobie” to jej pierwszy singiel, który ukazał się 28 czerwca, nakładem wytwórni Fonobo. Ten numer to eklektyczny, spokojny, pełen emocji utwór momentami przypominający przestrzenne kompozycje Jamesa Blake’a, a chwilami pierwszą płytę Jessie Ware. Wspólna dekonstrukcja tego numeru, to pretekst do głębszej rozmowy o tym jak podobne przeżycia Marii i Kamila wpłynęły na pełne porozumienie w relacji producent—wokalistka. Poruszamy też kwestię minimalizmu w muzyce, a dodatkowo możecie usłyszeć kilka solidnych pro tipów od Kamila a propos produkcji chórków przyprawiających o dreszcze.
18 DIC. 2019 · Gośćmi 15 odcinka Dekonstrukcji są Tides from Nebula, jeden z najbardziej znanych polski zespołów postrockowych. Maciek i Tomek opowiadają o nowej, piątej płycie- From Voodoo to Zen, oraz dekonstruują 4 utwór z płyty- "Radionoize". Jak zawsze w Dekonstrukcji, w tle usłyszeć można pojedyncze ścieżki instrumentalne, oraz poznać historię utworu i proces twórczy, którym zespół się kierował. Tym razem dowiadujemy się też kto kocha a kto nienawidzi zespół Radiohead, od kogo czerpie pomysły Maciek, oraz czego brakuje zespołom z polskiej scenie postrockowej.
19 NOV. 2019 · Gośćmi 14 odcinka Dekonstrukcji są Pola i Adam, wrocławscy muzycy tworzący bluesowo-jazzowy duet. Podczas tej rozmowy dekonstruujemy utwór "Strach" z ich najnowszej płyty wydanej pod wytwórnią Fonobo- "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?". Pola opowiada między innymi o tym, którzy polscy poeci i pisarze mieli największy wpływ na jej rozwój artystyczny, a Adam o zaletach Monochrom Studio w Gniewoszowie, oraz o tym jak udało mu się uzyskać bardzo gęste, przestrzenne i gęste brzmienie gitary w "Strachu". Utwór, choć prosty, kryje w sobie sporo emocji, a podczas rozmowy Pola dzieli się przeżyciami, które doprowadziły do napisania tej piosenki.
3 NOV. 2019 · Gośćmi 13 odcinka Dekonstrukcji są Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński, czyli założyciele znanego, wrocławskiego zespołu Mikromusic. Wywiad odbył się w Cafe Rozrusznik, czyli w jednej z lokalizacji, w których Mikromusic nagrywało piosenki do swojej najnowszej płyty "Z Dolnej Półki". Można więc powiedzieć, że ten odcinek to "Dekonstrukcja z dolnej półki". Płyta zawiera reinterpretacje utworów Mikromusic, zagrane live w różnych lokalizacjach we Wrocławiu i jego okolicach. Podczas tej rozmowy Natalia i Dawid rozkładają na części pierwsze utwór "Koniec Zimy" z tej właśnie płyty, ale też opowiadają o tym jak narodził się pomysł na Dolną Półkę. Wspólnie analizujemy to jak bardzo zmienił się utwór "Koniec Zimy" względem swojej pierwotnej wersji z płyty "Tak Mi Się Nie Chce". Zespół zdradza też wiele szczegółów dotyczących doboru instrumentów, pracy nad brzmieniem, oraz trudności związanych realizacją nagrań w tak wielu różnych miejscach.
21 OCT. 2019 · Gościem 12 odcinka Dekonstrukcji jest autorski projekt Oli Komsty- Oly. W tym odcinku rozmawiam z Olą i z Andrzejem, którzy opowiadają o tym jak powstawał utwór "Hologram", który znalazł się na drugiej płycie tego projektu "Rzeczy, których nie mówię kiedy jestem dorosła". Ola to piosenkopisarka, wokalistka oraz autorka tekstów. Jej znakiem rozpoznawczym jest to, że komponuje bardzo intymne, osobiste piosenki, a za jedyny akompaniament służy jej zwykle ukulele. Ola ma na koncie współpracę z Fismollem, Robert Amirianem, islandzkim artystą Low Roar oraz Andrzejem Smolikiem. Podczas rozmowy Ola i Andrzej opowiadają między innymi o tym jak to się stało że w Hologramie pojawiły się flety piccolo i Indyjska orkiestra, co jest dla nich najtrudniejszym etapem w piosenkopisarstwie, oraz o tym co z Hologramem ma wspólnego babcia Oli.
29 SEP. 2019 · Gośćmi 11 odcinka Dekonstrukcji są beluga stone, czyli 2/10 zespołu P.Unity, nominowanego w tym roku do Fryderyka w kategorii album roku Blues/Country. Utwór "Harmony" to pierwszy singiel z ich debiutanckiej płyty Spiritual Surfing. Podczas wspólnej analizy tego jak powstał, dowiadujemy się między innymi o tym jak duchowy spokój wpłynął na twórczość belugi, dlaczego Jędrzej i Maciej zdecydowali się na "całkowicie home-recordingową akcję", oraz dlaczego Harmony idealnie reprezentuje ich debiutancki krążek.
25 AGO. 2019 · 10 odcinek Dekonstrukcji to spotkanie z duetem Blauka, nowością na polskiej scenie muzycznej. Tworząc materiał Georgina i Piotr inspirowali się psychodelicznym rockiem, soulem i piosenkopisarstwem opartym na rozbudowanych liniach melodycznych, charakterystycznym dla lat 60 i 70. Gina opowiada między innymi o tym jak powstają jej teskty, a Piotr o tym jak uzyskał brzmienie Thereminu pomimo, że nie miał dostępu do tego instrumentu,
11 AGO. 2019 · W 9 odcinku Dekonstrukcji, wrocławski zespół NOTOPOP opowiada o tym jak powstał "Tulip", utwór taneczny, electro-pop'owy, podszyty nutą nostalgii i rozterek sercowych. W odcinku można usłyszeć wysolowane ścieżki wokalu, basu,16 krokowego automatu perkusyjnego, przesterowanych gitar, oraz nieoczywiste dodatki muzyczne takie jak cytra, czy efekty inspirowane The Chemical Brothers.
Krótkie rozmowy z muzykami 🗣️ w których dekonstruujemy jedną piosenkę z ich twórczości 🎤
Proces twórczy 💭
Songwriting ✍️
Muzyka 🎶
Produkcja 🎛️
Proces twórczy 💭
Songwriting ✍️
Muzyka 🎶
Produkcja 🎛️
Información
Autor | Dekonstrukcja Podcast |
Organización | Dekonstrukcja Podcast |
Categorías | Música |
Página web | www.spreaker.com |
agata.solecka@gmail.com |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company