• "Engel" midir? I #9

  30 MAY. 2024 · Derin Sular’ın 9. Bölümünde konuklarımız Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisinden konuklarımız Okan Okur ve Uğur Saçıntı ile Engelliler Haftası için bir araya geldik.Engelli bireylerin sesine kulak verdiğimiz bu bölümümüzde; - Engelli bireylerin sahip oldukları haklar nelerdir? - Engelli bireyler için evde bakim hizmeti sağlanıyor mu, bu hizmet yeterli mi? - Engelli bireyler için açılan özel eğitim merkezlerinde işleyiş nasıl, bu merkezlerde verilen eğitimler yeterli mi? - E-KPSS nedir, kontenjanlar yeterli mi?  - Engelli bireylerin psikoterapisi nasıl sağlanıyor, belediyelerin bu konudaki hizmetleri nasıl, bu hizmetler yeterli mi ? - Engelli bireylerin ailelerine, engelli bireylere bakım için eğitim ve psikolojik destek veriliyor mu? - Bizim üzerimize düşen ne? Hep birlikte bu konuda neler yapabiliriz, bu hayatı hepimiz için nasıl kolaylaştırabiliriz?  Bu soruların yanıtlarına ve daha fazlasına bölümümüzü dinleyerek ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler dileriz. 🤍🌸
  50m 11s
 • Kanserle Savaş I #8

  10 MAY. 2024 · Derin Sular’ın 8. bölümünde konuğumuz Doç. Dr. Deniz Tihan’ı tanıdık ve 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftasını konuştuk. Toplum için giderek önemi artan kanser hastalığına farkındalık oluşturmak, taramalara katılımı artırmak için çektiğimiz bu podcast bölümümüzde dinleyicilerimizi bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.  - MD, PhD hakkındaki düşünceleri neler? - Doktor olmaya nasıl karar verdiniz?  - Cerrahi sizin için neyi ifade ediyor?  - Ekstrem sporlara ilgileniyorsunuz daha önce hiç ölümle burun buruna geldiniz mi? ·         Mesleğinizi bu kadar aktif bir şekilde yaparken hobilerinize nasıl zaman ayırıyorsunuz, zaman yönetimini nasıl sağlıyorsunuz? - Hayatınızın bundan sonrası için hayaliniz, zirve noktanız nedir?  - Kanser nedir?  - Kanser dendiği zaman geri dönülemez bir yol, ölüm geliyor. Bunun sebebi eski yöntemlerin yetersizliği mi şu an kanser tedavisinde güncel durumumuz nedir? - Kanser tarama sıklığı ülkemizde nasıl ve ne durumda?  - Kanserden korunmada aşının önemi nedir? - Kanser tedavisi sırasında beslenme nasıl olmalı?  - Kanserden koruduğu söylenen yöntemler, yiyecekler güvenilir mi? Bu sorulara ve daha fazlasına bölümümüzü dinleyerek ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler dileriz.🤍🌸
  43m 26s
 • Reasonable Good I #7

  30 ABR. 2024 · Derin Sular’ın 7. bölümünde konuğumuz Doç. Dr. Deniz Tihan’ı tanıdık ve 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftasını konuştuk. Toplum için giderek önemi artan kanser hastalığına farkındalık oluşturmak, taramalara katılımı artırmak için çektiğimiz bu podcast bölümümüzde dinleyicilerimizi bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.  - MD, PhD hakkındaki düşünceleri neler? - Doktor olmaya nasıl karar verdiniz?  - Cerrahi sizin için neyi ifade ediyor?  - Ekstrem sporlara ilgileniyorsunuz daha önce hiç ölümle burun buruna geldiniz mi? ·         Mesleğinizi bu kadar aktif bir şekilde yaparken hobilerinize nasıl zaman ayırıyorsunuz, zaman yönetimini nasıl sağlıyorsunuz? - Hayatınızın bundan sonrası için hayaliniz, zirve noktanız nedir?  - Kanser nedir?  - Kanser dendiği zaman geri dönülemez bir yol, ölüm geliyor. Bunun sebebi eski yöntemlerin yetersizliği mi şu an kanser tedavisinde güncel durumumuz nedir? - Kanser tarama sıklığı ülkemizde nasıl ve ne durumda?  - Kanserden korunmada aşının önemi nedir? - Kanser tedavisi sırasında beslenme nasıl olmalı?  - Kanserden koruduğu söylenen yöntemler, yiyecekler güvenilir mi? Bu sorulara ve daha fazlasına bölümümüzü dinleyerek ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler dileriz.🤍🌸
  38m 43s
 • Kadın Milleti I #6

  1 ABR. 2024 · Derin Sular'ın 6. Bölümünde konuklarımız Dr. Güzide Elitez ve Stj.Dr. Elif Sude Aydın ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü konuştuk. Kadınların yaşadıkları sorunları kendimizce tartıştık, çözümlemeye çalıştık.  - Kadına yönelik şiddet nasıl önlenir? - 6284 sayılı kanun neden önemli ve uygulanamamasının altındaki sebepler neler? - İş hayatında kadınlara yönelik ayrımcılıklar nelerdir? - Çalışan kadınların evdeki iş yükü neden azalmıyor? - Ev hanımı sigortası olmalı mı, istihdam sorunu mudur?  - Regl izni olmalı mı? Bu sorulara ve daha fazlasına bölümümüzü dinleyerek ulaşabilirsiniz. Bizlere @derinsular_kett instagram hesabımızdan erişebilirsiniz.
  49m
 • Sigaramın Dumanı Da Dumanı I #5

  29 FEB. 2024 · Derin Sular'ın 5. Bölümünde konuklarımız Uludağ Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı ve Prof. Dr. Nihat Özyardımcı ve Sigara Bıraktırma Polikliniği Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Yeşim Uncu oldu. Özyardımcı ve Uncu ile 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü vesilesiyle “sigarayı” enine boyuna konuştuk. - Sigara neden zararlı? - Her sigara içen sigara bağımlısı mıdır? - Nasıl Sigaraya başlanır, nasıl korunulur? - Sigara tamamen bırakılabilir mi yoksa bu meret bırakılmaz mı? · - En etkili yöntem nedir? - Ergenlerde sigara özentiliği sebepleri ve çözümleri nelerdir? - Sigarayı bırakınca hayatımızda neler değişir? - Alo 171 nedir?
  40m 24s
 • Eyvah, AIDS miyim? I #4

  30 ENE. 2024 · Derin Sular’ın 4. bölümünde Profesör Doktor Emin Halis Akalın ile birlikteydik. Dünya AIDS Gününü konuştuğumuz ve HIV farkındalığı oluşturmayı amaçladığımız bu bölümümüzde “HIV nedir, nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir, anonim şekilde test yaptırmak mümkün müdür?” sorularının yanıtlarını aradık; HIV’le yaşayan bireylerin sosyal hayatlarında karşılaştıkları zorlukları konuştuk. Bu soruların yanıtları ve daha fazlası podcast bölümümüzde… Bizlere @derinsular_kett instagram hesabından erişebilirsiniz.
  46m 14s
 • Kaldırılan Ninjalar I #3

  30 DIC. 2023 · Derin Sular'ın 3. Bölümünde konuğumuz Klinik Etik Tartışmalar topluluğunun Başkanı Stj. Dr. Sema Nur Çolak oldu. Aralık ayının keyifli günlerini masaya yatırdık. - Kırmızı elma yeşil elmadan üstün müdür? - Kırmızı elmanın cinsiyeti olsaydı ne olurdu? - Türk kahvesinin tadı içildiği yere ya da yapan kişiye göre değişir mi; aromalı Türk kahvesi kabul edilebilir mi? - Ninjalar kaldırılmasaydı dünyamızda neler olurdu? - Hangi bitki çayı daha sağlıklı? - Dışı dolgulu kuruyemiş bayat ürün satma politikası mıdır? - Yanmış brownie’den közlenmiş dalak tadı gelir mi? - 2024'ten beklentilerimiz ve yeni yıl dileklerimiz neler? Bu soruların cevaplarına ve daha fazlasına bölümümüzü dinleyerek ulaşabilirsiniz. Bizlere @derinsular_kett instagram hesabımızdan erişebilirsiniz.
  38m 58s
 • İyiliğin Daniskası I #2

  30 NOV. 2023 · Derin Sular’ın 2. Bölümünde Uludağ Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Murat Civaner ile iyilik felsefesi hakkında konuştuk. - İyi nedir? - İyilik doğuştan mıdır yoksa sonradan mı öğrenilir? - Çıkarsız iyilik var mıdır? - En üstün iyi nedir? - Savaş etiği var mıdır? Bu soruların yanıtları ve daha fazlası 2. bölümümüzde. Bizlere @derinsular_kett instagram hesabımızdan erişebilirsiniz.
  57m 48s
 • Hayvanların Da Hakları Var I #1

  30 OCT. 2023 · Derin Sular'ın 1. Bölümünde Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın ile hayvan haklarını konuştuk. - Hayvanlar düşünebilir mi? - Hangi hayvanlar hak sahibidir? - Barınaklar hayvanlar için elverişli mi? - Hayvan deneyleri yapılmalı mı? - Sokak hayvanları toplatılmalı mı? - Hayvan hakları için vegan ya da vejetaryen mi olmak gerekiyor? Bu soruların cevaplarına ve daha fazlasına bölümümüzü dinleyerek erişebilirsiniz. Bizlere @derinsular_kett Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.
  58m 34s
 • Tanıtım Bölümü I #0

  10 OCT. 2023 · Derin Sular'da her ay o ayın özel gün ve haftalarında dezavantajlı gruplara yönelik konuları alanında uzman konuklarımızla konuşacağız. Merak ettiklerinizi, sormaktan çekindiklerinizi bizler sizler için soracağız. Sizleri derin sulara dalmaya davet ediyoruz. Bizleri @derinsular_kett instagram hesabımızdan takip edebilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
  3m 22s

Derin Sular'da her ay o ayın özel gün ve haftalarında dezavantajlı gruplara yönelik konuları alanında uzman konuklarımızla konuşacağız. Merak ettiklerinizi, sormaktan çekindiklerinizi bizler sizler için soracağız. Sizleri derin sulara dalmaya...

mostra más
Derin Sular'da her ay o ayın özel gün ve haftalarında dezavantajlı gruplara yönelik konuları alanında uzman konuklarımızla konuşacağız. Merak ettiklerinizi, sormaktan çekindiklerinizi bizler sizler için soracağız. Sizleri derin sulara dalmaya davet ediyoruz. Bizleri @derinsular_kett instagram hesabımızdan takip edebilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca