Portada del podcast

Diabetes Podcast

 • Nevidomý diabetik Benjamin Levíček: jaký je život s dvěma hendikepy?

  3 MAY. 2024 · Diabetes dokáže být hendikep. Je to chronické onemocnění, které umí potrápit. Jenže co když se tahle nemoc spojí s postižením nebo vadou. Právě o tom je řeč v nejnovějším díle Diabetes Podcastu s nevidomým diabetikem Benjaminem Levíčkem. Od narození nevidí, v průběhu života se u něj rozvinula cukrovka 1. typu, přesto je Ben skvělým příkladem člověka, který si užívá život. Cestuje, věnuje se hudbě a ve sportu zvaném showdown patří mezi světovou dvacítku. Jak ovládá inzulinovou pumpu a řeší další záležitosti spojené s diabetem nebo proč mu kvůli senzoru hrozila kontumace rozebíráme v další epizodě Diabetes Podcastu. . . . Diabetes Podcast moderuje: Jan Hrušovský Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský Hudba: Michal Princ Foto: Jakub Plíhal Zvuk: Tomáš Cetkovský Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  51m 47s
 • Čím nahradit cukr? S nutriční terapeutkou Monikou Němečkovou o úskalích ve stravě (nejen) diabetiků

  2 ABR. 2024 · Tělo neumí zpracovat sacharidy, proč jich mám jíst tolik? Takovou otázku si pokládala Monika Němečková, když ji diagnostikovali cukrovku. Lékaři a odborníci ji totiž doporučovali, ať ji obrovské množství sacharidů nebo ať se stravuje pětkrát, šestkrát denně. Nemoc shodou okolností vstoupila do Moniččina života v průběhu jejího studia nutriční terapie. Proto začala řešit stravu lidí s cukrovkou, rozjela instagramový profil Eat Your Fears a dodnes se snaží změnit, jaká doporučení se diabetikům dostávají. Zpočátku vsadila na low-carb stravu, v současnosti do svého jídelníčku zařadila více sacharidů, ale nepřehání to s nimi. V této epizodě Diabetes Podcastu se dozvíte základy, které musí umět zvládat každý diabetik: co je to glykemický index, jak spočítat sacharidovo-inzulinový poměr a také proč je důležitá vlaknina, jak pracovat s tuky, škroby nebo jakou zvolit alternativu ke klasickému bílému cukru.  . . . Diabetes Podcast moderuje: Jan Hrušovský Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský Hudba: Michal Princ Foto: Jakub Plíhal Zvuk: Tomáš Cetkovský Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  48m 37s
 • Jak odhalit cukrovku a odložit její nástup? Každý den bez inzulinu se počítá, říká profesor Šumník

  6 MAR. 2024 · Pro první i druhý typ diabetu platí krutý fakt. Každým rokem se zvyšuje počet pacientů s tímto onemocněním. Pokud vezmeme v úvahu cukrovku prvního typu, o které se v Diabetes Podcastu bavíme nejčastěji, tak od roku 1989 vzrostl její výskyt u dětí do 15 let více než čtyřnásobně. Pro rodiče dětí a mladých diabetiků je tu ale jistá naděje. Existuje způsob, který navzdory nepříjemnému osudu, dokáže dětem zachovat bezstarostné dětství. Jak odhalit predispozice pro cukrovku 1. typu? Co se s tím dá poté dělat? A jakou roli hraje v léčbě nový lék Teplizumab? O tom si Honza Hrušovský povídá s profesorem Zdeňkem Šumníkem, přednostou pediatrické kliniky ve Fakultní nemocnici v Motole. . . . Diabetes Podcast moderuje: Jan Hrušovský Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský Hudba: Michal Princ Foto: Jakub Plíhal Zvuk: Tomáš Cetkovský Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  43m 20s
 • Diabetik byl dříve malým chemikem. O budoucnosti léčby cukrovky s lékařem Michalem Krčmou

  7 FEB. 2024 · Technologie v léčbě a managementu diabetu ušly obrovský kus cesty a ještě jistě ujdou. Od objevení inzulinu uplynulo více než sto let. Už pěkně dlouhou dobu zachraňuje mnohé životy. Zásadním prvkem léčby diabetu je ale také její monitorace, tedy měření glykémie. To se dříve dělalo z moči, poté z krve, což znamenalo, že se diabetik musel stát tak trochu malým chemikem. Později přišly glukometry a nyní mají diabetici k dispozici glukózové senzory, jež zásadně změnily a ulehčily způsob léčby. Jak ale bude vypadat budoucnost? Jaká zařízení na měření glykémie ještě přijdou a kam se vyvinou inzulinové pumpy? Jak funguje chytrý inzulin a dočkáme se někdy úplného vyléčení cukrovky? Nejen o tom si povídá Honza Hrušovský s šéfem diabetologie a endokrinologie ve Fakultní nemocnici Plzeň Michalem Krčmou. . . . Diabetes Podcast moderuje: Jan Hrušovský Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský Hudba: Michal Princ Zvuk: Tomáš Cetkovský Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  1h 2m 17s
 • Diabetes Podcast vstupuje do roku 2024. Poslechněte si trio tvůrců a poznejte jejich dia příběh

  3 ENE. 2024 · Začátek nového roku 2024 zahájíme v Diabetes Podcastu povídáním s trojicí, která stojí za přípravou celého podcastu. Dva diabetici a zdravý jedinec. Jaké jsou dia příběhy obvyklého moderátora Honzy Hrušovského a zvukaře Tomáše Cetkovského? Ptá se a zjišťuje producent projektu Jakub Viliš. V této epizodě nahrávané už v prosinci poznáte, jak se dá s cukrovkou kombinovat práce v médiích. Ať už z pozice kameramana a zvukaře, nebo redaktora. Dále se dozvíte, na jaké motorce Tomáš jezdí a co mu během jízdy pomáhá udržovat správnou hladinu cukru v krvi. Tenhle díl je tak trochu odměnou pro kluky, kteří se celý rok spíš ptají a jsou v pozadí Diabetes Podcastu, ale nyní se o svůj příběh a zážitky podělí s ostatními diabetiky. . . . Diabetes Podcast moderuje: Jakub Viliš Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský Hudba: Michal Princ Zvuk: Tomáš Cetkovský Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  1h 15m 8s
 • Cukrovka mu zachránila život. Nesnáší lítost. Poslechněte si jedinečný díl Diabetes Podcast Live

  19 DIC. 2023 · Cukrovka umí spojovat. Tenhle speciální díl Diabetes Podcastu je důkazem. Natáčeli jsme ho v pražském podniku Kasárna Karlín. Pozvali jsme dva hosty: byznysmena Tomáše Rašku a siláka Jiřího Tkadlčíka. A také naše posluchače. A všichni jste přišli! Připomeňte si, jaká byla atmosféra unikátní epizody Diabetes Podcast Live. Je v ní mnoho důvodů, proč na podobnou akci vyrazit příště a nenechat si ji ujít. . . . Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský Produkce: Jakub Viliš a Kasárna Karlín Hudba: Michal Princ Fotograf: Jakub Plíhal Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  1h 26m 23s
 • Vztah rodič a mladý diabetik: Nediktujte, mluvte s ním o cukrovce, tvrdí Míša a Veronika Mervartovy

  29 NOV. 2023 · Rodina je v drtivé většině případů nejprve šokovaná, když cukrovka vstoupí do života dítěte. Diagnóza není zásadní změnou jen pro samotného diabetika, ale i pro jeho nejbližší. Obzvlášť to platí v případě dětí nebo teenagerů s cukrovkou. Jak se s nepříjemnou diagnózou vyrovnat a jak si udržet pozitivní mysl? Na to hledáme odpovědi v dnešní epizodě Diabetes Podcastu s Veronikou Mervartovou a její dcerou Míšou. Cukrovku má Míša od třinácti let a jak popisuje její maminka Veronika, byla a stále je velmi zábavnou pacientkou. V životě si prošly mnoha dramaty: od hospitalizace na jipce, přes let vrtulníkem, když si Míša několik dní neaplikovala inzulin, až k problémům na konzervatoři, které vyvrcholily odchodem z vysněné školy. . . . Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský Produkce: Jakub Viliš Hudba: Michal Princ Fotograf: Vojtěch Klapuch Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  53m 47s
 • Politik s cukrovkou: Členové vlády asi neví, že jsem diabetik. Není to vidět, říká ministr Hladík

  22 NOV. 2023 · Listopadová série Diabetes Podcastu má být tak trochu oslavou. Je to měsíc osvěty diabetu, proto se snažíme vybírat co nejzajímavější a svým způsobem nejexkluzivnější hosty. Když Honza zjistil, že mezi českými politiky je člověk s cukrovkou, vydal se ho hledat. A narazil na člena současné vlády ministra životního prostředí Petr Hladíka. V této epizodě si povídají, jak jde cukrovka dohromady s náročným politickým životem anebo jestli členové vlády tuší, že má Petr Hladík cukrovku. Jak se žije politikovi s cukrovkou? Poslouchejte. 0:00 úvod, představení hosta, jaký je Petr Hladík pacient? Jaké vybavení používá? Proč nechce inzulínovou pumpu? 5:44 Jak dlouho žije s cukrovkou? Za jakých okolností se dozvěděl o diagnóze? Co do té doby věděl o cukrovce? 13:45 Jak jde dohromady život politika s cukrovkou a celiakií? Jak Petr Hladík zvládá řídit cukrovku? Na co musí myslet při výjezdech do regionů? 18:40 Čím Petr Hladík zahání hypoglykémie? A jak stav, kdy má nízkou hladinu cukru v krvi, zasahuje do jeho práce politika? Vědí jeho kolegové z vlády, že je diabetik? A zkouší lobbovat u ministra zdravotnictví za práva diabetiků? 24:07 Jaké aktivity mu pomáhají mít cukrovku pod kontrolou? Je to sport, nebo něco jiného? Nemá někdy myšlenky, že by opustil celostátní politiku, aby měl víc času na sebe? 29:05 Co je podle Petra Hladíka na cukrovce nejlepší? Co nám diabetikům dává? . . . Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský Produkce: Jakub Viliš Hudba: Michal Princ Fotograf: Vojtěch Klapuch Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  32m 45s
 • S cukrovkou do země diktátora Kima. Největší problém byl s glukometrem, říká diabetička Míša

  15 NOV. 2023 · Pro řadu diabetiků může být cukrovka překážkou k cestování. U hosta dalšího dílu Diabetes Podcastu to ale neplatí. Vedle tradičních letovisek a destinací Michaela Liliana Mikešková navštívila Severní Koreu. Jaké to je v zemi pod nadvládou Kim Čong-una? Nebála se, co ji v diktatuře jako diabetičku čeká a proč byl při cestě největší problém glukometr? Dále probíráme i praktické záležitosti, co všechno by si měl diabetik sbalit s sebou na cestu. . . . Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský Produkce: Jakub Viliš Hudba: Michal Princ Fotograf: Vojtěch Klapuch Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
  43m 49s
 • Díky cukrovce má větší ambice. Chtěla bych do Světového poháru, říká biatlonistka Tereza Jandová

  8 NOV. 2023 · Z letošní světové univerziády v Lake Placid má zlato a dva bronzy. Patří mezi talenty nové generace českého biatlonu. A také je víc než rok diabetičkou. Tereza Jandová je skvělým příkladem, že s cukrovkou život nekončí a každý se můžeme věnovat tomu, co nás baví. V této epizodě Diabetes Podcastu se tak dozvíte, jak vypadá její tréninkový a závodní režim, co říkali lidé z biatlonu, když jim oznámila, že má cukrovku a také jakou glykémii měla při zlatém závodě v Lake Placid. … Diabetes Podcast moderuje: Honza Hrušovský Produkce: Jakub Viliš Hudba: Michal Princ Fotograf: Vojtěch Klapuch Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz. Otázky, postřehy nebo kritické připomínky posílejte, prosím, na adresu play@rawaudio.
  36m 45s

Podcast, který nebolí. Poslouchejte, jak se dá s cukrovkou žít plnohodnotný a skvělý život! Když se stanete diabetikem, život nekončí, ale teprve začíná. Diabetes podcast moderuje Jan Hrušovský, produkce Jakub...

mostra más
Podcast, který nebolí. Poslouchejte, jak se dá s cukrovkou žít plnohodnotný a skvělý život! Když se stanete diabetikem, život nekončí, ale teprve začíná. Diabetes podcast moderuje Jan Hrušovský, produkce Jakub Viliš.
mostra menos
Contactos
Información
Autor Raw Audio
Categorías Salud y forma física
Página web -
Email play@rawaudio.cz

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca