Portada del podcast

Działo się! | Radio Katowice

 • Działo się! odc. 139 Batory

  19 JUN. 2024 · Przedwakacyjne, letnie spotkanie poświęcimy... oczywiście odpoczynkowi. Przenosimy się do II RP, kiedy to na międzynarodowe wody wypłynął pierwszy polski transatlantyk. Na tę historię zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 10m 40s
 • Działo się! odc. 138 Wilkołaki

  12 JUN. 2024 · Tym razem zajmiemy się... wilkołakami. Jak się okazuje, to nie tylko stwory baśniowe, ale umiejscowione w historii, także Polski, opowieści o ludziach-wilkach. Na te niezwykłą opowieść zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 7m 27s
 • Działo się! odc. 137 Salem

  5 JUN. 2024 · Tym razem zajmiemy się najsłynniejszym miasteczkiem w Ameryce pod koniec XVII wieku. Chodzi o miasteczko Salem i dziwy, do których w nim dochodziło. Zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 8m 7s
 • Działo się! odc. 136 Boże Ciało

  29 MAY. 2024 · Zastanawiamy się wspólnie, skąd wzięło się święto Bożego Ciała i dlaczego akurat związane jest ze świętem kwiatów? Historyczne śledztwo wszczynają: Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 7m 55s
 • Działo się! odc. 135 Jakub I Stewart

  22 MAY. 2024 · Jesteśmy wciąż w tematach związanych z... czarami. Tym razem zajmiemy się królem Szkocji, a jednocześnie bohaterem dramatu Szekspira. O kim mowa? Wyjaśniają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 9m 13s
 • Działo się! odc. 134 Hiszpańska Inkwizycja

  15 MAY. 2024 · Tym razem zmieniamy stronę i zajmiemy się antybohaterami, czyli przedstawicielami hiszpańskiej inkwizycji. Zapraszają: Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 9m 33s
 • Działo się! odc. 133 Joanna D'arc

  8 MAY. 2024 · Była jedną z najsłynniejszych kobiet, które zapisały się w historii Francji. Kobieta-rycerz, kobieta-święta i w końcu kobieta-oskarżona o czary i spalona, i to dwa razy na stosie! Tym razem opowieść o Joannie D’Arc. Zapraszają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 9m 29s
 • Działo się! odc. 132 1 maja

  1 MAY. 2024 · 1 maja jest Święto Pracy. Właściwie dlaczego obchodzimy je właśnie 1 maja? Jaki związek to święto ma z wietrznym Chicago? Wyjaśnią Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 9m 35s
 • Działo się! odc. 131 Śląskie Czarownice

  24 ABR. 2024 · Przenosimy się do XVII wieku, na ówczesny Śląsk, gdzie, jak się okazuje, rozpoczęły się procesy czarownic. O tych najciekawszych opowiadają Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 7m 39s
 • Działo się! odc. 130 Młot na czarownice

  10 ABR. 2024 · Tym razem głębiej wkraczamy w świat magii, czarodziejstwa i czarnoksiężników. W tę podróż zabierają nas przewodniczki: Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zaczkowska z Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 10m 10s

Historia w szkole może... przytłaczać! My pokazujemy, że historia jest bardzo ciekawa, czasami śmieszna, momentami mroczna i bardzo kontrowersyjna. Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zakowska z Muzeum Historii Katowic zapraszają...

mostra más
Historia w szkole może... przytłaczać! My pokazujemy, że historia jest bardzo ciekawa, czasami śmieszna, momentami mroczna i bardzo kontrowersyjna. Ewelina Kosałka-Passia i dr Anna Zakowska z Muzeum Historii Katowic zapraszają w podróż historyczną „bez trzymanki”. Skaczemy po epokach, żeby pokazać, że w historii nie trzeba uczyć się na pamięć dat. Wystarczy... słuchać!
mostra menos
Información
Autor Radio Katowice S.A.
Categorías Historia
Página web -
Email -

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca