Portada del podcast

EXATELLERS

 • Odcinek 28 | Sztuka budowania efektywnych zespołów w R&D EXATEL

  6 JUN. 2024 · Otwarty umysł, myślenie nieszablonowe, proaktywność i fascynacja – to kluczowe cechy osób pracujących w R&D EXATEL. Czy łatwo je znaleźć? Jak zarządzać ludźmi i budować zaufanie? O tym, że bycie managerem to misja, a docenianie pracowników to ważny element w budowaniu dobrych relacji w zespole. Zapraszamy na ciekawą i inspisująca rozmowę z Arturem Helmanem, Dyrektorem Departamentu Rozwiązań R&D.
  Played 35m 10s
 • Odcinek 27 | Codzienne wyzwania Security Operations Center

  19 MAY. 2024 · Czym zajmuje się Security Operations Center (SOC) EXATEL?  Z jakiego rodzaju wyzwania zmaga się na co dzień ? Dlaczego rola analityka systemowego jest tak ważna w bezpieczeństwie? O przyszłości SOC, trendach w cyber i rozwoju AI opowiada Rafał Litwińczuk, Ekspert ds Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa w EXATEL.
  Played 44m 20s
 • Odcinek 26 | High-Level Design w rozwiązaniu SDN EXATEL

  18 ABR. 2024 · Jakie są główne cele i wymagania rozwiązania SDN, które powinny być uwzględnione przy tworzeniu architektury HLD (High-Level Design)? Jakie są kluczowe komponenty architektury SDN, które należy wziąć pod uwagę w projektowaniu HLD oraz jakie są najlepsze praktyki w celu zapewnienia elastyczność, łatwości zarządzania i rozbudowy infrastruktury w przyszłości?  O tym i innych aspektach związanych z architekturą autorskiego rozwiązania Software-Defined Network EXATEL, opowiada w najnowszym odcinku podcastu EXATELLERS, Kamil Stasiak, Główny Architekt SDN w Departamencie Rozwiązań R&D EXATEL, który jest związany z projektem od samego początku.
  Played 37m 21s
 • Odcinek 25 | Po co operatorowi telco łączność satelitarna? - cz. 4

  28 FEB. 2024 · Jakie istnieją ograniczenia w stosowaniu technologii optycznej w komunikacji satelitarnej? Jakie czynniki mogą wpłynąć na jakość tego rodzaju połączeń? Czy technologie radiowe i optyczne są wzajemnie komplementarne? Jakie istnieją wyzwania związane z projektowaniem i utrzymaniem sieci satelitarnych? Zapraszamy do wysłuchania czwartej części rozmowy Sylwii Buźniak, HR Business Partner z Sylwestrem Bąkowskim, Kierownikiem ds. Strategicznych Inicjatyw Technologicznych w EXATEL.
  Played 22m 20s
 • Odcinek 24 | Po co operatorowi telco łączność satelitarna? - cz. 3

  16 ENE. 2024 · Satelity LEO i MEO – czym różnią się od satelitów GEO? Jakiej są wielkości i ile ważą? Do czego są dedykowane i jakie mają zastosowania? Zapraszamy do wysłuchania trzeciej części rozmowy Sylwii Buźniak, HR Business Partner z Sylwestrem Bąkowskim, Kierownikiem ds. Strategicznych Inicjatyw Technologicznych w EXATEL.
  Played 27m 1s
 • Odcinek 23 | Smart city – inteligentne technologie w służbie mieszkańcom

  19 DIC. 2023 · Co kryje się pod pojęciem Smart City? Jakie są główne cele i korzyści dla społeczności wynikające z rozwoju inteligentnych miast? Jakie korzyści i wyzwania płyną ze współpracy sektora publicznego i prywatnego w tym kontekście? O koncepcji inteligentnego miasta, obecnie wykorzystywanych technologiach oraz przyszłości tej idei oraz roli EXATEL w kształtowaniu strategii Smart City, w najnowszym odcinku podcastu EXATELLERS, opowiada Tomasz Dylik, Dyrektor Departamentu Utrzymania i Rozwoju Infrastruktury w EXATEL.
  Played 20m 40s
 • Odcinek 22 | Po co operatorowi telco łączność satelitarna? - cz. 2

  1 DIC. 2023 · Chcesz wiedzieć czym jest orbita geostacjonarna? A może interesuje Cię jak wygląda proces programowania sieci satelitarnych w oparciu o satelity GEO? Czy satelity LEO i ich konstelacje są przyszłością? Zapraszamy do posłuchania drugiej części rozmowy Sylwii Buźniak, HR Business Partner z Sylwestrem Bąkowskim, Kierownikiem ds. Strategicznych Inicjatyw Technologicznych w EXATEL.
  Played 25m 39s
 • Odcinek 21 | Trendy w atakach ransomware oraz ich obsługa w SOC

  26 OCT. 2023 · Jakie ataki mają miejsce w cyberprzestrzeni? Jak się przygotować, żeby nie paść ich ofiarą? W jaki sposób atakujący dostają się do organizacji? O tym, a także o trendach i najlepszych praktykach w cyber opowiada Rafał Litwińczuk - Ekspert ds. Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa.
  Played 30m 21s
 • Odcinek 20 | Cyberbezpieczeństwo – lepiej zapobiegać niż leczyć

  20 OCT. 2023 · Zapraszamy do rozmowy z Maćkiem Kobusem, Ekspertem ds. Bezpieczeństwa Defensywnego, który z EXATEL związany jest już od ponad 20 lat. W podcaście opowiada miedzy innymi o tym, jak bardzo znajomość technologii sieciowych pomaga w pracy w cyberbezpieczeństwie? Jaka jest specyfikacja ataków DDoS? Jaki był najciekawszy odparty przez zespół cyber atak?
  Played 29m 38s
 • Odcinek 19 | Od hobby do profesjonalnego cyber

  12 OCT. 2023 · Zapraszamy do rozmowy z Kamilem, wicedyrektorem w Departamencie Cyberbezpieczeństwa, który swoja karierę zawodową zaczynał od pracy w sprzedaży 😊 Porzucił ją na rzecz swojego hobby i został pentesterem. Obecnie kieruje utalentowanym zespołem pasjonatów cyber. Dowiedz się jak świat cyberbezpieczeństwa ewoluował od czasów, w których legalność pentestów byla dyskusyjna.
  Played 30m 30s

Zapraszamy do słuchania podcastów stworzonych przez EXATEL. EXATELLERS to rozmowy o technologii, biznesie i trendach w obszarze telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa. W serii podcastów rozmawiamy o tym, jak w EXATEL łączymy...

mostra más
Zapraszamy do słuchania podcastów stworzonych przez EXATEL.

EXATELLERS to rozmowy o technologii, biznesie i trendach w obszarze telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa. W serii podcastów rozmawiamy o tym, jak w EXATEL łączymy telekomunikację z innowacjami i dlaczego powadzimy działania R&D tworząc własne rozwiązania.
Rozmawiamy z ekspertami EXATEL, aby poznać kulisy ich pracy, a także zrozumieć, które technologie są kluczowe dla rozwoju biznesu.
Nasze podcasty są adresowane zarówno do specjalistów z branży, jak i do szerokiej publiczności, która nie tylko chce dowiedzieć się więcej w zakresie Cyber/ IT czy Telco ale także poznać inspirujące historie naszych pracowników.

Zapraszamy!
mostra menos
Contactos
Información
Autor EXATEL
Categorías Tecnología
Página web -
Email katarzyna.chojecka@exatel.pl

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca