Portada del podcast

Jak opowiadać o...

  • (4)... sztuce i architekturze Warszawy || Muzeum Warszawy

    14 JUN. 2023 · Jak opowiadać o Warszawie i jej historii wykorzystując pomoce dotykowe? Jak wygląda udostępnianie kultury osobom z niepełnosprawnością wzroku? W jaki sposób odbywa się proces tworzenia tyflografik? Punktem wyjścia do rozmowy jest wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949”, którą do 3 września możecie oglądać w Muzeum Warszawy. Rozmawiają Monika Dubiel, osoba niewidoma doktorantka UW, konsultantka audiodeskrypcji i materiałów dotykowych, Monika Matusiak, historyczka sztuki z Fundacji Wielozmysły oraz Marcin Matuszewski, odpowiedzialny za tworzenie oferty edukacyjnej towarzyszącej wspomnianej wystawie, pracownik Muzeum Warszawy, przewodnik i edukator. Podcast zrealizowany przez Muzeum Warszawy w ramach przedsięwzięcia grantowego „Poprawa dostępności wystaw czasowych Muzeum Warszawy oraz wydarzeń towarzyszących dla osób ze specjalnymi potrzebami” finansowanego z projektu „Kultura bez barier”.
    Escuchado 32m 27s
  • (3)... wizycie w muzeum || Muzeum Warszawy

    6 JUN. 2023 · Jak opowiadać o kulturze językiem prostym? Czym jest przedprzewodnik i komu może się przydać? Trzeci odcinek podkastu o dostępności wystaw Muzeum Warszawy dotyka zagadnień związanych z potrzebami osób z niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum autyzmu. Punktem wyjścia do rozmowy jest wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949”, którą do 3 września możecie oglądać w siedzibie głównej Muzeum Warszawy. Jak przygotować się do wizyty w muzeum? Jak pogodzić potrzeby różnych grup zwiedzających? O projektowaniu uniwersalnym, cichych godzinach i sensoryczności wystaw rozmawiają: - Aleksandra Sztajerwald, ekspertka ds dostępności, autorka tekstów łatwych do czytania towarzyszących wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949” - Marcin Matuszewski – edukator Muzeum Warszawy odpowiedzialny za tworzenie oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie. Podcast powstał dzięki udziałowi Muzeum Warszawy w przedsięwzięciu grantowym „Poprawa dostępności wystaw czasowych Muzeum Warszawy oraz wydarzeń towarzyszących dla osób ze specjalnymi potrzebami” finansowanym w ramach projektu „Kultura bez barier”.
    Escuchado 26m 28s
  • (2) ... odbudowie stolicy przez zapach i dotyk || Muzeum Warszawy

    29 MAY. 2023 · Drugi odcinek podkastu o dostępności skupia się na multisensoryczności poznawania Warszawy i zachęca słuchaczy do odkrywania śladów odbudowy stolicy w przestrzeni miasta - w parkach, na kopcach i muranowskich kawiarniach. Punktem wyjścia do rozmowy jest wystawa “Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949”, którą do 3 września możecie oglądać w siedzibie głównej Muzeum Warszawy. Jak pachnie cegła? Gdzie możemy dotknąć gruzów dawnej Warszawy? O zapachach, ciężarach i warstwach odbudowy rozmawiają: - Adam Przywara – historyk, badacz architektury i kurator wystawy “Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949” - Marcin Matuszewski – edukator Muzeum Warszawy odpowiedzialny za tworzenie oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie. Podcast powstał dzięki udziałowi Muzeum Warszawy w przedsięwzięciu grantowym „Poprawa dostępności wystaw czasowych Muzeum Warszawy oraz wydarzeń towarzyszących dla osób ze specjalnymi potrzebami” finansowanym w ramach projektu „Kultura bez barier”.
    Escuchado 27m 48s
  • (1) ... grafice użytkowej i kolorach w farmacji || Muzeum Farmacji

    5 DIC. 2022 · Czym jest dostępność? Co to w zasadzie znaczy, że coś jest dostępne? Punktem wyjścia do rozmowy jest wystawa “Do użytku zewnętrznego. Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960-1980”. którą do 19 grudnia możecie oglądać w Muzeum Farmacji. O kodach (nie tylko kolorystycznych), wsłuchiwaniu się w potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku i czynieniu sztuki i kultury dostępną rozmawiają: Katarzyna Kucharska-Hornung - kuratorka wystawy i kierowniczka Muzeum Farmacji oraz Wojciech Figiel - wykładowca akademicki, autor publikacji naukowych, tłumacz języka angielskiego i hiszpańskiego. Rozmowę prowadzi: Karola Kosecka - aktywistka, redaktorka magazynu SZAJN oraz współorganizatorka ogólnopolskiego protestu osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów/ek 2119 PLN.
    Escuchado 31m 3s

Jak opowiadać o… to seria rozmów o tym jak przybliżać i udostępniać wystawy i ofertę muzealną osobom z niepełnosprawnościami. Do podkastu zapraszamy samorzeczników z doświadczeniem niepełnosprawności i osoby sojusznicze, które...

mostra más
Jak opowiadać o… to seria rozmów o tym jak przybliżać i udostępniać wystawy i ofertę muzealną osobom z niepełnosprawnościami.

Do podkastu zapraszamy samorzeczników z doświadczeniem niepełnosprawności i osoby sojusznicze, które w swojej pracy podejmują temat dostępności kultury.
Tłem naszych rozmów będą wystawy organizowane przez Muzeum Warszawy i jego oddziały.

Podcast zrealizowany przez Muzeum Warszawy w ramach przedsięwzięcia grantowego „Poprawa dostępności wystaw czasowych Muzeum Warszawy oraz wydarzeń towarzyszących dla osób ze specjalnymi potrzebami” finansowanego z projektu „Kultura bez barier”.
mostra menos
Información
Autor Muzeum Warszawy
Categorías Educación
Página web -
Email -

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca