Portada del podcast

Karol Kłaczyński - Podcast Produktowy

 • Budowa produktu w Japonii - rozmowa z dr Wojtkiem Bułą

  18 MAY. 2024 · Odcinek poświęcony dość egzotycznemu tematowi, jakim jest budowanie produktów w Japonii. Mój gość, dr Wojciech Buła spędził wiele lat w tym kraju budując start up związany z wykorzystaniem mikrosystemów do analizy biochemicznej oraz rozwijając karierę naukową. Dzięki temu ma niespotykane i cenne doświadczenia nie tylko start upowe, ale także kulturowe związane z Krajem Kwitnącej Wiśni. Rozmawiamy o trudnościach wynikających z różnic w kulturze, która jest niezwykle odmienna od naszej, jak wpływa ona na miejsce Japonii na produktowej oraz technologicznej mapie świata, o tym, że jako Polacy nie mamy się czego wstydzić i dlaczego hasło “zrobimy z Polski drugą Japonię” powinno dziś wywoływać raczej obawy niż radość. W odcinku: 0:00 Intro 01:15 Jak Wojtek trafił do Japonii 08:20 Tworzenie produktu w japońskiej kulturze 11:45 Jak i kiedy japończycy doszli do nowoczesnych technologii 16:50 Dlaczego japoński Kaizen nie promuje innowacyjności 23:15 Środowisko start upowe w Japonii 29:20 Japoński intrapreneurship 33:10 Współpraca przemysłu oraz inwestorów z nauką w Japonii i Polsce 39:40 Co dalej z japońskimi produktami?
  49m 14s
 • Inkubacja produktu - rozmowa z Kubą Cendrowskim

  25 MAR. 2024 · W kolejnym odcinku Podcastu Produktowego rozmawiamy z Kubą Cendrowskim, dyrektorem InQube, o świecie start upów i produktów w ich wczesnej fazie. inQube to inkubator przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, który wspomaga młode zespoły w rozwijaniu ich produktów oraz różnego rodzaju inicjatywy ze świata IT, takie jak choćby spotkania z cyklu Product Cafe. Kuba dzieli się swoim doświadczeniem, nie tylko związanym z inQube oraz pracą akademicką, ale także tym zdobytym w sektorze prywatnym w obszarze PR i marketingu. Rozmawiamy o trudnym zderzeniu founderów z rzeczywistością, pracy w ramach inkubatora, cech poszukiwanych u twórców nowych produktów a także tym, jak zmieniło się polskie środowisko, w którym takie produkty mogą powstawać.  W tym odcinku: 0:00 Intro 01:10 Jak inkubatory pomagają tworzyć produkty? 05:35 Jakie główne błędy popełniają nowi founderzy? 12:20 Jak ważni są ludzie i ich różne kompetencje w start upie? 16:05 Jak dużo produktów wspiera inQube?20:30 Jakie są cechy, których należy szukać u foundera? 29:35 Marketing i PR w początkowych etapach życia produktu 41:30 Jak zmieniła się młodzież w świecie start upów i biznesu w ciągu ostatnich kilkunastu lat?
  48m 32s
 • Jak wyceniać produkt - rozmowa z Krzyśkiem Szyszkiewiczem

  12 FEB. 2024 · W tym odcinku Podcastu Produktowego przyglądamy się razem z Krzyśkiem Szyszkiewiczem tematowi kształtowania cen w produkcie. Krzysiek jest współtwórcą Valueships - firmy konsultingowej specjalizującej się w temacie polityki cenowej, zarówno dla nowych produktów i usług jak i zmian tych istniejących. Dzięki jego doświadczeniu w pracy z ponad osiemdziesięcioma różnymi firmami oraz licznym badaniom, jakie przeprowadzał, możemy się dowiedzieć m.in. co brać pod uwagę tworząc swój pierwszy cennik, jak często należy go zmieniać, dlaczego wyceniamy często nasze rozwiązania taniej niż klienci są skłonni nam za nie zapłacić, czym jest dług inflacyjny czy jak psychologia i marketing mogą wpływać na chęć klientów do zakupu naszego produktu z wyższą ceną. Wszystko to okraszone dawką potężnej wiedzy teoretycznej, opartej na solidnych podstawach naukowych i badawczych. 0:00 Intro 01:05 Cennik - dźwignia dochodu w produkcie 01:50 Od czego zacząć tworzenie cennika produktu 07:50 Jak szukać odpowiedniej ceny i modelu sprzedaży 22:30 Postrzeganie produktu a ceny 30:05 Jak zmieniać ceny istniejących produktów
  45m 33s
 • Programista w produkcie - rozmowa z Irkiem Patalasem

  9 ENE. 2024 · W tym odcinku razem z Irkiem Patalasem, programistą z ponad 15-letnim stażem i doświadczeniem w pracy z wieloma produktami i projektami dla organizacji z różnych stron świata, zastanawiamy się nad codziennością większości produktowców, która jednak w podcastach jest dość rzadko spotykana, mimo bycia podstawą każdego produktu IT - współpracą z programistami.Staramy się znaleźć odpowiedzi na pytania, z którymi obie strony muszą się mierzyć praktycznie każdego dnia pracy. Kto decydował o kierunku rozwoju produktu? Czego programiści oczekują od ludzi pracujących nad jego wskazywaniem? Jak pracować z długiem technologicznym? Jakie są cechy dobrego programisty produktowego? Czego można się nauczyć z tworzenia własnych rozwiązań? W końcu jak programiści patrzą na coraz częstsze sytuacje, które wcześniej na rynku IT były wręcz abstrakcyjne, czyli zwolnienia w działach IT? W tym odcinku: 0:00 Intro 01:10 Doświadczenia produktowe i projektowe 05:50 Kto decydował o kierunkach produktów i projektów 13:30 Wpływ bliskiego kontaktu z użytkownikiem na pracę programisty 15:06 Czego programiści oczekują od produktowców i nie tylko 18:20 Dług technologiczny w produkcie 25:14 Tworzenie własnych rozwiązań jako nauka tworzenia produktu 27:11 Współpraca nad produktami z ludźmi z innych krajów 28:30 Jakich cech szukać u programisty do budowy produktu 31:45 Udział programistów w rozwiązywaniu problemów biznesowych 38:30 Zwolnienia w firmach produktowych okiem programisty
  47m 8s
 • Siła doświadczenia - rozmowa z Grzegorzem Kurzypem

  18 DIC. 2023 · W kolejnym odcinku mojego podcastu rozmawiam z Grzegorzem Kurzypem - Chief Development Officer w Grupie PWN, który od 20 lat zajmuje się budową i rozwojem produktów. Jest ponadto wykładowcą i mentorem, pomagając innym młodym organizacjom. Grzesiek w rozmowie dzieli się swoim bardzo bogatym doświadczeniem, które zbierał w wielu organizacjach i przy tworzeniu różnych produktów. Jak zmieniło się podejście do ich tworzenia? Jak współpracować na linii produkt - zarząd, aby tworzyć jak najlepsze rozwiązania? Co brać pod uwagę pracując z kolejnymi pokoleniami wchodzącymi na rynek pracy? Jakie są nie tylko blaski pracy produktowej, ale i cienie ról z tego obszaru? Szukając odpowiedzi na te pytania przytaczamy przykłady z własnych doświadczeń produktowych i mentoringowych, nie tylko ostatnich, ale także z historii 20 lat IT w Polsce. W tym odcinku: 0:00 Intro 01:05 Ewolucja podejścia do produktu na przestrzeni 20 lat 08:50 Współpraca produktu z zarządem i co-founderami 14:35 Najważniejsze elementy budowy produktu 16:00 Blaski i cienie pracy produktowca 20:45 Mentoring i współpraca z nowym pokoleniem 28:50 Działalność w PDMA i Konfederacji Lewiatan 37:30 Z którego produktu jesteś najbardziej dumny?
  44m 49s
 • Marketing w produkcie - rozmowa z Justyną Dzikowską

  28 NOV. 2023 · W pierwszym odcinku Podcastu Produktowego rozmawiam z Justyną Dzikowską - Head of Marketing w Brand24. Justyna przeszła przez wiele stanowisk i firm w marketingu, nie tylko w organizacjach produktowych, ale także w agencjach. Nasza rozmowa koncentruje się przede wszystkim na współpracy na linii marketing - zespoły produktowe. Czego od siebie wzajemnie potrzebują? Czego mogą się nauczyć z doświadczeń drugiej strony? Jakie są filary i sposoby współpracy, żeby skutecznie dążyć w jednym kierunku? O czym pamiętać komunikując produkt użytkownikom? Odpowiadamy na te i inne pytania, okraszając je przykładami z życia, nie tylko w Brand24, ale także wcześniejszych ról oraz innych rozwiązań znanych na całym świecie. W tym odcinku między innymi: 0:00 Intro 01:05 Marketing jako część produktu cyfrowego 03:11 Co zespoły marketingowe mogą dać twórcom rozwiązań i vice versa? 07:10 Jak tworzyć atmosferę współpracy z marketingiem? 12:22 Retestowanie hipotez - dlaczego warto? 13:55 Czego brakowało we współpracy pomiędzy produktem a marketingiem? 23:40 Komunikacja produktowa z różnymi grupami użytkowników 29:10 Produkty z dobrym marketingiem 35:20 Czego obie strony mogą się od siebie nauczyć?
  44m 19s

Podcast o tworzeniu produktów, głównie cyfrowych, oraz wszystkim co je otacza i na nie wpływa. Autor obecnie pełni rolę Head of Product w Brand24 - platformie to monitorowania marki w...

mostra más
Podcast o tworzeniu produktów, głównie cyfrowych, oraz wszystkim co je otacza i na nie wpływa. Autor obecnie pełni rolę Head of Product w Brand24 - platformie to monitorowania marki w Internecie i social listeningu, używanej przez ponad 4000 klientów na całym świecie. Razem z zespołem inteliLex laureat w międzynarodowym konkursie Global Legal Hackathon 2019 podczas finałów w Nowym Jorku, a następnie współtwórca start-upu o tej samej nazwie. W IT od 11 lat, od analityka biznesowego, testera, przez Scrum Mastera, sprzedaż do role produktowe. Po godzinach mentor w programie edukacyjnym EConverse, fan siatkówki i militariów XX wieku.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca