• Legendarny Song of Songs powraca - Wojciech Zaguła, sosmusic

  4 JUN. 2024 · Wielkie muzyczne świętowanie w Toruniu już 9 czerwca. Do zamkowej fosy powraca legendarny Song of Songs Festiwal. Na scenie zarówno muzycy, którzy ćwierć wieku temu gromadzili młodzież z całej Polski, jak i artyści, dla których będzie to pierwszy występ na festiwalu. Skąd pomysł na reaktywację? Co ma z tym wspólnego Jan Paweł II i czy młodzież sprzed 25 lat, może dziś przyprowadzić swoje dzieci, a może nawet wnuki? O tym mówi pomysłodawca festiwalu Wojciech Zaguła.
  9m 16s
 • Popiełuszki i Polski droga do wolności - dr Ewa Czaczkowska

  7 MAY. 2024 · Zginął dlatego, że tak żył - ks. Jerzy, człowiek niezwykły. Skąd brał siłę, jaką rolę odegrał w prowadzeniu Polaków do wolności, ale też na czym polegał jego fenomen? Dziś wiemy jak wyglądały ostatnie chwile jego życia. Dużo mówimy o męczeńskiej śmierci. Nie wolno nam jednak zapomnieć o całym jego życiu, które doprowadziło go do świętości, a nas Polaków wciąż prowadzi do wolności.O tym wszystkim opowiada dr Ewa Czaczkowska, współautorka biografii ks. Jerzego, historyk, dziennikarza, UKSW.
  38m 1s
 • Maryja i jej Polska - prof. Jan Żaryn

  7 MAY. 2024 · Dlaczego Maryja została królową Polski? Jak to się stało, że na stałe wpisała się w losy naszej ojczyzny? O tym kto kogo wybrał, jak przez lata wyglądało zaufanie Maryi i czy wciąż jesteśmy maryjni? Na te wszystkie pytania, przybliżając historię interwencji Maryi w dziejach naszego państwa, opowiada prof. Jan Żaryn
  38m 41s
 • Inspirująca Maryja - dr Agata Rujner @prawiemoraly

  7 MAY. 2024 · Prosta dziewczyna z Nazaretu i wykształcone Polki XXI w. Co dziś kobiety widzą w Maryi? Czym je zachwyca, jak budują relację z Matką Boga? Czy patriotyzm w tym pomaga, czy może przeszkadza? O tym wszystkim rozmowamy z dr teologii moralnej Agatą Rujner vlogerką, @prawiemoraly.
  27m 56s
 • I komunia, wielkie święto bez stresu, za to z Jezusem - s. Beata Zawiślak, urszulanka od Baranków

  7 MAY. 2024 · Nie ma drogich prezentów, pękających w szafach sal restauracyjnych. Jest za to rodzinnie, kameralnie, radośnie i bez stresu. Dla kogo są "Baranki", co różni je od tradycyjnego przygotowania do I komunii świętej i co ma wspólnego spowiedź z talentami?
  26m 15s
 • Porywający bohaterowie biblijni - Anna Hazuka

  7 MAY. 2024 · Bohaterowie biblijni nie są nudni. Ich historie mogą porwać nasze dzieci i zabrać je do świata zaufania Bogu, ale też uświadomić im, że wszelkie porażki, lęki i niepowodzenia są częścią naszej drogi do świętości. Jak uczyć modlić dzieci, by otwierać je na Boga i ludzi, a nie uczyć zapamiętywania niezrozumiałych sformułowań? O tym wszystkim rozmawiamy z Anną Hazuką - mamą piątki dzieci i współautorką modlitewnika dla dzieci, który znacząco odbiega od tego, co znaliśmy do tej pory.
  31m 23s
 • ks. Kamil Leszczyński - "Helenka mnie asekurowała. Patrzę na to moje zdjęcie z przyszłą świętą".

  25 ABR. 2024 · Siedem lat po zabójstwie Helenki Kmieć rusza jej proces beatyfikacyjny. Z jej znajomym wspominamy, rozmawiamy o cudach, kulcie i ściance wspinaczkowej. Za co - mówiąc bardzo wprost - będzie wyniesiona na ołtarze?
  12m 16s
 • 21m 50s
 • 11m 36s
 • 14m 53s
Información
Autor Grupa ZPR Media
Categorías Cultura y sociedad
Página web -
Email -

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca