• 6. „Emigracja XD” Canal+ czyli słodko-gorzkie spojrzenie na Polaków za granicą

  24 MAR. 2023 · W odcinku omawiam nowy serial Canal+ na podstawie powieści Malcolma XD. „Emigracja XD” opowiada losy dwóch polskich chłopaków ruszających na podbój Londynu. Przypominam także inny polski serial o emigrantach. Czym różni się „Emigracja XD” od „Londyńczyków”? Link do recenzji serialu: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/recenzja-serialu-canal-emigracja-xd-powiesc-malcolma-xd-komedia-emigracja-londyn-opinie-czy-warto-obejrzec
  27m 52s
 • 5. „Rozterki Fleishmana” jako traktat o niezgodzie na przemijanie. Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień?

  17 MAR. 2023 · W odcinku omawiam niezwykły serial „Rozterki Fleishmana” Disney+, który pokazuje ludzi w przełomowym momencie życia, zastanawiających się, co jeszcze mogą, a co już uciekło. Nie jest to „Czterdziestolatek” ze Stefanem Karwowskim, który po czterdziestce miał pierwszy zawał, ale równie ciekawy serial o rozliczeniach przeszłości i wypatrywaniu przyszłości. Polecam szczególnie 30- i 40-latkom.
  24m 54s
 • 4. Joe Goldberg czyli powrót serialu „You”. Czy stalker i morderca to dobry materiał na bohatera?

  10 MAR. 2023 · Omawiam nowy sezon serialu „You”, łącznie z odcinkami, które zadebiutowały 9 marca na Netfliksie. Porównuję Joe Goldberga z Dexterem Morganem i zastanawiam się nad „kodeksem etycznym” tych bohaterów oraz popularnością seriali o seryjnych mordercach.
  26m 1s
 • 3. Odcinek specjalny z okazji Dnia Kobiet. „Derry Girls” oraz „Grace i Frankie”

  8 MAR. 2023 · W odcinku specjalnym zapraszam do obejrzenia dwóch seriali, które wspaniale eksponują kobiecość. Mowa o „Derry Girls” oraz „Grace i Frankie” – każdy inny, obydwa inspirują dziewczęta i kobiety do tego, żeby iść przez życie z humorem i podniesioną głową.
  15m 12s
 • 2. Czy Lucy Ricardo używała tamponów? O serialach dla kobiet i dziewczyn

  3 MAR. 2023 · W odcinku skupiam się na tym, jak wyglądała droga telewizji do stworzenia serialu dla kobiet. Wspominam Lucy Ricardo, Roseanne, Carrie Bradshaw i Hannah Horvath. Zastanawiam się, dokąd zmierza serial dla kobiet i dziewczyn oraz czego się z niego nauczyłyśmy. Zapraszam w podróż po produkcjach dziewczyńskich.
  32m 52s
 • 1. Wizerunek Pameli Anderson w serialu i dokumencie. „Pam i Tommy” Hulu oraz „Pamela. Historia miłosna” Netfliksa

  24 FEB. 2023 · W odcinku skupiam się na wizerunku medialnym Pameli Anderson, który ona sama komentuje w nowym dokumencie Netfliksa, zatytułowanym „Pamela. Historia miłosna”. Opowiadam też o serialu „Pam i Tommy”, który Anderson krytykuje, mimo że go nie oglądała. Być może, gdy obejrzy, zrozumie, że serial wspiera ją i pokazuje szaleństwo medialnej nagonki lat 90. Opowiadam też o serialowym dorobku gwiazdy i nieznanych faktach z jej kariery filmowej.
  43m 9s
 • #24 Seria zimowa. Podsumowanie serialowej wizji świąt

  24 DIC. 2022 · W odcinku kończącym serię zapraszam na podsumowanie przeglądu zimowych seriali, opowiadam o planach na przyszłość, a także zapraszam Was do wyzwania na 2023.
  11m 58s
 • #23 Seria zimowa. „Ślepnąc od świateł”, czyli święta na sterydach (dosłownie i w przenośni).

  23 DIC. 2022 · Zapraszamy na serię zimową podcastów, w czasie której poznacie mroźne oblicze seriali. „Ślepnąc od świateł” pokazuje nam Warszawę, gdzie zimą nie spada śnieg, a z nieba sypie się kokaina. Całe worki kokainy. O jednym z najciekawszych polskich seriali ostatnich lat opowie Małgorzata Major.
  16m 59s
 • #22 Seria zimowa. Święta po polsku. Z wizytą u Lubiczów, czyli „Klan” i jego tradycje

  23 DIC. 2022 · Zapraszamy na serię zimową podcastów, w czasie której poznacie mroźne oblicze seriali. Święta na Sadybie to tradycja rodziny Lubiczów. Jak zmieniał się „Klan” i jego podejście do świąt? O specyfice polskiej sagi rodzinnej opowie Małgorzata Major.
  17m 39s
 • #21 Seria zimowa. „The Office”, czyli święta w Scranton. Kto jest świętym Mikołajem w Dunder Mifflin?

  22 DIC. 2022 · Zapraszamy na serię zimową podcastów, w czasie której poznacie mroźne oblicze seriali. Imprezy świąteczne w biurze jawią się jako koszmar. Czy duża ilość ponczu zagłuszy absurd całej sytuacji? O kultowych odcinkach w „The Office” opowiada Małgorzata Major.
  15m 44s

Podcast poświęcony serialom, telewizji, platformom streamingowym i widowni. Znajdziecie tutaj zarówno recenzje nowości, jak i seriale kultowe, odbywać będziemy także podróże do przeszłości i niedalekiej przyszłości. Jeśli kochacie „Rodzinę Soprano”,...

mostra más
Podcast poświęcony serialom, telewizji, platformom streamingowym i widowni. Znajdziecie tutaj zarówno recenzje nowości, jak i seriale kultowe, odbywać będziemy także podróże do przeszłości i niedalekiej przyszłości.
Jeśli kochacie „Rodzinę Soprano”, to dobrze trafiliście, ale i dla fanów „Riverdale” mamy niespodzianki, zwłaszcza jeśli tropicie rebooty, sequele, prequele i wszelkie ciągi dalsze.
Dla widzów wychowanych w latach 90., albo lubiących tamten okres w popkulturze, drzwi do podcastu są szeroko otwarte.
Podcast prowadzi Małgorzata Major, napisz do autorki na IG: malgorzata_pisze_o_serialach
Jej teksty przeczytasz aktualnie na Wirtualnych Mediach i w „Netfilmie”.
mostra menos
Información
Autor Małgorzata Major
Categorías Cine y Televisión
Página web -
Email -

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca