Portada del podcast

MiastoLogicznie

 • Ład krajobrazowy, integracja prawa i technologii dla lepszej przestrzeni miejskiej - MiastoLogicznie #21

  11 JUN. 2024 · W dwudziestym pierwszym odcinku podcastu "#MiastoLogicznie", Szymon Ciupa, Aleksander Orłowski i Piotr Hołubowicz rozmawiają o procesie wdrażania regulacji krajobrazowych, dotyczących między innymi reklam w przestrzeniach publicznych.  Podcast nagrywany był podczas tegorocznej edycji konferencji Local Trends, ogromne podziękowania dla organizatorów wydarzenia za możliwość przeprowadzenia nagrań. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 18m 4s
 • Narzędzia finansowania rozwiązań Smart City - MiastoLogicznie #20

  21 MAY. 2024 · W dwudziestym odcinku podcastu "#MiastoLogicznie", Szymon Ciupa, Aleksander Orłowski i Piotr Hołubowicz omawiają finansowe kwestie związane z inwestycjami w rozwiązania z obszaru Smart City. Podcast nagrywany był podczas tegorocznej edycji konferencji Local Trends, ogromne podziękowania dla organizatorów wydarzenia za możliwość przeprowadzenia nagrań. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 27m 34s
 • Powyborcze rekomendacje w obszarze Smart City - MiastoLogicznie #19

  16 ABR. 2024 · W dziewiętnastym odcinku podcastu "#MiastoLogicznie", Szymon Ciupa, Aleksander Orłowski i Piotr Hołubowicz omawiają przejęcie obowiązków przez nowo wybrane władze samorządowe w kontekście projektów Smart City. Zapraszamy do odsłuchania! --  MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 34m 15s
 • Czy przyszłość mobilności jest autonomiczna? - MiastoLogicznie #18

  19 MAR. 2024 · W osiemnastym odcinku podcastu "#MiastoLogicznie", Szymon Ciupa, Aleksander Orłowski i Piotr Hołubowicz poruszają temat adaptacji i rozwoju autonomii w mobilności. Omawiają różne aspekty autonomii, począwszy od taksówek w rejonie San Francisco, aż po roboty jeżdżące się po ulicach Warszawy. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 28m 28s
 • Jak naprawić transport publiczny? Trendy w rozwoju - MiastoLogicznie #17

  5 MAR. 2024 · W siedemnastym odcinku podcastu #MiastoLogicznie, Szymon Ciupa, Aleksander Orłowski i Piotr Hołubowicz omawiają zmiany potrzebne, by transport publiczny funkcjonował w polskich miastach na lepszym niż dotychczas poziomie. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 32m 55s
 • Jak korzystać z danych by skutecznie zarządzać mobilnością miejską? - MiastoLogicznie #16

  20 FEB. 2024 · W szesnastym odcinku podcastu #MiastoLogicznie, prowadzący rozmawiają o sposobach efektywnego zarządzania danymi by na ich podstawie świadomie kierować miejską polityką w kontekście mobilności. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 39m 39s
 • Rekomendacje w obszarze smart city związane z nowym otwarciem - MiastoLogicznie #15

  30 ENE. 2024 · W piętnastym odcinku podcastu #MiastoLogicznie, prowadzący podkreślają kluczowe zmiany, które powinny zostać wprowadzone w najbliższym czasie. Wskazują miejsca, gdzie wprowadzenie tych zmian będzie niezbędne do naprawienia dotychczasowych błędów, oraz omawiają metody ich efektywnego wdrożenia. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 34m 22s
 • Dlaczego nie lubimy transportu publicznego? MiastoLogicznie #14

  21 NOV. 2023 · W czternastym odcinku #MiastoLogicznie nagrywanym tym razem na żywo w Warszawie, prowadzący dyskutują o przyczynach społecznej niechęci do korzystania z transportu publicznego. Panowie analizują rozwój i obecny stan miejskiego transportu, a także omawiają alternatywne rozwiązania dla samochodów osobowych w kontekście przemieszczania się między aglomeracjami w Polsce. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 27m 33s
 • Przyszłość mikromobilności w miastach - MiastoLogicznie #13

  7 NOV. 2023 · W trzynastym odcinku #MiastoLogicznie próbujemy odpowiedzieć na pytanie co czeka mikromobilność w najbliższych latach. Analizujemy rolę hulajnóg oraz rowerów miejskich w zmieniającym się krajobrazie mobilności i staramy się znaleźć rozwiązania dla chaosu spowodowanego szerokim rozpowszechnieniem hulajnóg w przestrzeni miejskiej. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 32m 39s
 • Wyzwania w obszarze mobilności - MiastoLogicznie #12

  24 OCT. 2023 · W dwunastym odcinku "MiastoLogicznie", prowadzący omawiają wyzwania, które napotykają miasta w temacie mobilności. Przechodzą krok po kroku przez wszystkie środki transportu próbując nakreślić odpowiednią strategię dedykowaną miastom. Zapraszamy do odsłuchania! -- MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce Smart City, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.
  Escuchado 28m 11s

MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce smart city, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy...

mostra más
MiastoLogicznie to pierwszy w Polsce podcast poświęcony tematyce smart city, w którym omawiamy wyzwania, przed jakimi stoją miasta oraz jak technologia może pomóc lub zaszkodzić w ich rozwoju. Nasze rozmowy opierają się na różnych doświadczeniach, podejściach i koncepcjach, dzięki czemu przedstawiamy różnorodne perspektywy na temat przyszłości miast.


Podcast prowadzą:
Piotr Hołubowicz - prezes i założyciel Seedia, absolwent studiów Masters of Smart City Management w Barcelonie, nagrodzony na liście forbes 30 under 30.
Szymon Ciupa - osoba z największym doświadczeniem w obszarze Smart City w Polsce, ekspert ds. danych miejskich i geoinformacji, doradca związku miast polskich ds. Smart City, dyrektor ds. rozwoju w Smart Factor.
Aleksander Orłowski - profesor Politechniki Gdańskiej, v-ce prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (NGO).

Zachęcamy do wysłuchania audycji!
mostra menos
Contactos
Información
Autor Artur Racicki
Categorías Tecnología
Página web -
Email office@jcharge.eu

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca