2 DIC. 2022 · Po co właściwie wokaliście, osobom pracującym zawodowo głosem, a także po prostu każdemu z nas logopeda? Co na co dzień powinno nas zaniepokoić i wysłać na logopedyczną konsultację? A co z naszego codziennego życia może nam zaszkodzić, sprawiając, że nie tylko konsultacja ale i rehabilitacja będą niezbędne? Czym jest funkcja języka i jaki ma związek z jedzeniem, spaniem i oddychaniem? Co o Sanah i Kwiecie Jabłoni myśli logopedka Jolanta Kosicka i dlaczego współczesne reklamy radiowe nie są wg niej optymalnie czytane? Które obecnie stosowane ćwiczenia logopedyczbe dla wokalistów i aktorów nie są dla nas zdrowe i dlaczego? I wreszcie: gdzie leży granica między zdrowiem a wygodą, manierą, wyborem charakteru, a nieumiejętnością? Posłuchaj tego podcastu, jeśli jesteś wokalistą, aktorem, lektorem, nauczycielem czy terapeutą, ale także wtedy, kiedy na co dzień w ogóle nie zauważasz swojego głosu, bo może się okazać, że warto zacząć to robić.
Czekamy na Twój komentarz!
➡ Mój Gość:
Jolanta Kosicka – logopedka, mioterapeutka, pedagożka, założycielka „Mówki Sztuki”. Pasjonuje się uważnym i nieinwazyjnym podejściem do dykcji, stosując w terapii różne techniki manualne. Zajmuje się wadami wymowy osób dorosłych, przygotowaniem Pacjentów do terapii ortodontycznej oraz pracą z głosem przy całościowym spojrzeniu na układ mięśniowy człowieka, jego postawę ciała i nawyki. Łamie stereotyp, że do logopedy chodzą tylko dzieci. Uważa, że w każdym wieku można poprawić jakość i komfort swojego mówienia.
Zajrzyj do Joli: – https://www.facebook.com/mowkasztuka – https://www.instagram.com/mowka_sztuka/
➡ "Na bosaka":
To cykl podcastów o zawodzie wokalisty. Do rozmów zapraszam specjalistów współpracujących z wokalistami na wielu płaszczyznach: wokalnej, medycznej, psychologicznej, prawnej, organizacyjnej, artystycznej, muzycznej i in. Podcasty powstają w wyniku zbyt wielu pytań w mojej głowie i zbyt dużej przyjemności, jaką daje mi rozmowa z drugim człowiekiem.
➡ O mnie:
Przemierzam długą i wyboistą drogę do własnego głosu – drogę od nieśmiałości, przez poznawanie swojego ciała i doskonalenie techniczne śpiewu. Brak wykształcenia muzycznego zamieniłam na niegasnącą ciekawość psychologii śpiewu i ciągłą chęć rozwoju. Zawodowo związana jestem z RadioJAZZ.FM i z JazzPRESS, jako prezenter radiowy, dziennikarz muzyczny, sekretarz redakcji, grafik, lektor. W wolnym czasie realizuję się jako wokalistka, organizatorka wydarzeń muzycznych.
➡ Zajrzyj i bądź na bieżąco:
– www.jestemnabosaka.pl
– fb: https://bit.ly/3Ia5McP
– ig: https://bit.ly/3lp5VPQ
Wszystkie odcinki sezonu #1: https://bit.ly/3m0cMiU
Wszystkie odcinki sezonu #2: https://bit.ly/3qFGU51
Subskrybuj kanał youtube: https://bit.ly/3yjDeZP
➡ Posłuchaj gdzie indziej:
– Spotify: https://spoti.fi/3H6kDmZ
– Apple Podcasts: https://apple.co/30WFude
– Google Podcasts: https://bit.ly/3EnJTDy
– Anchor: https://bit.ly/3stk5nf |
– PlayerFM: https://bit.ly/3H9fwTi
#mowkasztuka #jolantakosicka #logopeda
Podcast zrealizowano w studio RadioJAZZ.FM w Warszawie.
www.radiojazz.fm