• Naukowe UEspresso odc. 31 - Bilans 20-lecia Polski w Unii Europejskiej (dr Marcin Baron)

  16 MAY. 2024 · Czy Polska zyskała, czy straciła na wejściu do UE? Co się zmieniło i czy można było zrobić coś lepiej? Jakie miejsce zajmuje wspólnota europejska w grze o prym gospodarczy? Sprawdzamy w rozmowie z dr. Marcinem Baronem z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych.
  22m 8s
 • Naukowe UEspresso odc. 30 - Nadążyć za pieniądzem (dr Łukasz Szewczyk)

  18 ABR. 2024 · Bez nich trudno funkcjonować, większość lubi je mieć, ale nie każdy potrafi o nich rozmawiać. Pieniądze, bo o nich mowa, zmieniają się wraz z upływem czasu i pojawianiem się nowych technologii. Z pomocą w nadążaniu za tymi zmianami przychodzi dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych. 
  19m 52s
 • Naukowe UEspresso odc. 29 - Prawa konsumenta w praktyce (dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE)

  21 MAR. 2024 · Przepisy często spędzają nam sen z powiek. Czasem, żeby dowiedzieć się jakie mamy prawa czy obowiązki, musimy przeczytać sporo prawnych regulacji. Proponujemy łatwiejsze rozwiązanie – praktyczny podcast na temat praw, jakie mamy jako konsumenci. Którą drogę przy składaniu reklamacji wybrać? Co zrobić, gdy cena na metce lub sklepowej półce różni się od tej przy kasie? Odpowiedzi – nie tylko na te pytania – szukamy w rozmowie z dr hab. Jolantą Zrałek, prof. UE z Katedry Badań Konsumpcji.
  22m 14s
 • Naukowe UEspresso odc. 28 - Gaming to nauka i biznes czy styl życia i zabawa? (mgr Marcin Pałys)

  15 FEB. 2024 · Skąd biorą się niemałe pieniądze w branży growej i kto na niej zarabia? Czy e-sport może konkurować ze sportem tradycyjnym? Czym jest HUB Gamingowo-Technologiczny i kto znajdzie tam swoje miejsce? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w rozmowie z asystentem w Katedrze Informatyki Ekonomicznej UE Katowice i event managerem w Polskim Związku Esportu, mgr. Marcinem Pałysem.
  17m 9s
 • Naukowe UEspresso odc. 27 - Sztuczna inteligencja Bogu ducha winna (dr hab. Jan Kozak, prof. UE)

  18 ENE. 2024 · Czy sztuczna inteligencja popełnia błędy i jeśli tak, to kto za nie odpowiada? Kiedy sztuczna inteligencja osiąga pełnoletniość i czy można jej ufać? Czy SI (ang. AI) jest etyczna i czy sam programista wie, jaki wynik otrzyma, gdy ją o coś zapyta? Z tymi pytaniami, w najnowszym odcinku podcastu NaukoweUEspresso, zmierzy się dr hab. Jan Kozak, prof. UE - kierownik Katedry Uczenia Maszynowego.
  23m 15s
 • Naukowe UEspresso odc. 26 - Skąd biorą się prezenty pod choinką? (dr Anna Mercik i dr Piotr Hanus)

  21 DIC. 2023 · Kto przynosi prezenty i czy zdążą one dotrzeć na czas, gdy zamówimy je dwa lub trzy dni przed Wigilią Bożego Narodzenia? A może jednak warto pośpieszyć się ze świątecznymi przygotowaniami? Tym razem o świątecznych prezentach z nieco innej - logistycznej perspektywy porozmawiamy z dr Anną Mercik i dr. Piotrem Hanusem z Katedry Logistyki Ekonomicznej.
  20m 45s
 • Naukowe UEspresso odc. 25 - Black Friday - jak nie dać się nabić w butelkę? (dr hab. Małgorzata Kieżel, prof. UE)

  23 NOV. 2023 · Co mają wspólnego listopadowe wyprzedaże z filadelfijskimi policjantami, kradzieżami i kolizjami drogowymi? Na co wciąż dajemy się nabrać sklepom podczas szału zakupów? Na te i inne pytania z odpowiedzią przychodzi dr hab. Małgorzata Kieżel, prof. UE z Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki.
  18m 20s
 • Naukowe UEspresso odc. 24 - Jak uprawiać marketing polityczny? (dr hab. Zbigniew Widera, prof. UE)

  28 SEP. 2023 · Dlaczego powinniśmy dobrze czytać informację? Jakie główne błędy popełniają kandydaci polityczni i czy wszyscy maja równe prawa w walce o władze? Posłuchajcie rozmowy z prof. Zbigniewem Widerą - ekspertem z zakresu marketingu politycznego.
  18m 49s
 • Naukowe UEspresso odc. 23 - Czy kredyt 2% jest (nie)bezpieczny? (dr Łukasz Szewczyk)

  22 AGO. 2023 · Czy bezpieczny kredyt 2% jest dla wszystkich? Kto może go zaciągnąć i na jakich warunkach? Jaka jest maksymalna kwota? Kiedy możemy sprzedać mieszkanie kupione w ramach programu? O tym rozmawiamy z dr Łukaszem Szewczykiem z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych.
  21m 22s
 • Naukowe UEspresso odc. 22 - Fascynujące miejsca na każdą kieszeń (dr Paweł Piotrowski)

  18 JUL. 2023 · Gdzie udać się na wakacje, jeśli nie dysponujemy milionami, a chcemy przeżyć coś niezwykłego? Gdzie szukać miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić? Co ciekawe, odpowiedzi na te pytania znaleźć możemy o wiele bliżej nas, aniżeli można by sądzić. O tym i o wielu innych tematach związanych z podróżami rozmawiamy z dr Pawłem Piotrowskim z Katedry Teorii Zarządzania.
  20m 10s

Naukowe UEspresso to szybka porcja wiedzy, której dostarczą Ci nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W rozmowach w ciekawy i przystępny sposób będziemy poruszać tematy popularnonaukowe z naszego otoczenia. Rozsiądź...

mostra más
Naukowe UEspresso to szybka porcja wiedzy, której dostarczą Ci nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W rozmowach w ciekawy i przystępny sposób będziemy poruszać tematy popularnonaukowe z naszego otoczenia. Rozsiądź się w fotelu z aromatyczną kawą lub ulubioną herbatą i daj się ponieść UEspressowo-naukowej mieszance :)
mostra menos
Contactos
Información
Autor UE Katowice
Categorías Ciencias
Página web -
Email mateusz.lip@uekat.pl

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca