Portada del podcast

Nie z tej Ziemi | Radio Katowice

 • Nie z tej Ziemi. Zwierzęta, które poleciały w kosmos

  22 FEB. 2024 · 20 lutego 1947 r. po raz pierwszy w historii wyniesiono w kosmos zwierzęta – dokładnie były to... muszki owocówki. Kto by się spodziewał, że te małe owady spełnią tak ważną rolę w dalszej eksploracji kosmosu. W odcinku Nie z tej Ziemi o dzielnych, kosmicznych zwierzakach.
  Played 15m 49s
 • Nie z tej Ziemi. Eros. Miłosna planetoida, która obraca się w grupie Amora

  14 FEB. 2024 · Dzień zakochanych. Także i w kosmosie jest ten, który obraca się w towarzystwie grupy Amora. Zbliża się i oddala. O kim, a raczej o czym mowa? Zapraszamy w podróż Nie z tej Ziemi.
  Played 7m 9s
 • Nie z tej Ziemi. Czym są i jak powstają fale grawitacyjne?

  14 FEB. 2024 · Wiadomo było o nich od 100 lat, ale zarejestrowano je wcale nie tak dawno. To odkrycie zmieniło spojrzenie na Wszechświat. Czy fale grawitacyjne, których źródło powstało miliony lat świetlnych stąd, mogą mieć na nas jakikolwiek wpływ? Zaprasza Łukasz Szwej.
  Played 17m 3s
 • Nie z tej Ziemi. Przemysł kosmiczny. Kiedyś a dziś

  14 FEB. 2024 · Czy warto inwestować w branżę kosmiczną, gdy na świecie tyle problemów? Jak eksploracja kosmosu wyglądała kiedyś, a jak teraz - i czy ludzkości się to opłaciło? Zapraszamy na podróż nie tylko w przestrzeni, ale chyba przede wszystkim w czasie.
  Played 7m 18s
 • Nie z tej Ziemi. Czym jest DNA? Czy GMO jest takie straszne?

  14 FEB. 2024 · Kod genetyczny, to unikalny kod jaki ma zapisany każdy z nas. Jak się okazuje - wiele się nie różnią, ale te drobne różnice powodują, że każdy z nas jest wyjątkowy. Nie wiadomo skąd w każdym organizmie wziął się taki zapis. Wiadomo jednak, że można w niego ingerować - czy to dobrze? O tej porze zawsze wędrujemy daleko w kosmosie. Tym razem zajrzymy w głąb siebie. Gość: Dawid Myśliwiec, Uwaga! Naukowy Bełkot
  Played 6m 26s
 • Nie z tej Ziemi. Rok 2024 w kosmosie. Czego się spodziewać

  14 FEB. 2024 · Przed nami rok pełen kosmicznych wrażeń. Co przyniesie nam najbliższych 12 miesięcy? Gdzie i kiedy warto patrzeć w niebo, to sprawdzał Łukasz Szwej.
  Played 5m 28s
 • Nie z tej Ziemi. Kosmiczne podsumowanie 2023 roku

  14 FEB. 2024 · To nasze ostatnie kosmiczne spotkanie w tym roku. Czas na podsumowania. Jaki był ten rok? Działo się wiele...
  Played 6m 31s
 • Nie z tej Ziemi. Jak będzie wyglądała wojna w kosmosie

  14 FEB. 2024 · Ludzkość od niepamiętnych lat prowadziła między sobą wojny. Nieważne jakie czasy, wojny były zawsze. Czy w kosmosie jest bezpieczniej?
  Played 9m 27s
 • Nie z tej Ziemi. Jak odkrywamy planety pozasłoneczne

  14 FEB. 2024 · Podobno nieodkrytych jeszcze planet może być w kosmosie więcej niż ziarenek piasku na Ziemi. To niewiarygodne jakie inne światy istnieją lata świetlne od nas. A jednak - wiele z nich udało się już odnaleźć i opisać. Niektóre są przerażające, niektóre całkiem przyjazne. To będzie niezwykła kosmiczna podróż. Warto zapiąć pasy, bo dziś wędrować będziemy daleko za pasem planetoid. To właśnie tam natkniemy się na najciekawsze i najbardziej różnorodne księżyce planet-olbrzymów. Zaprasza Łukasz Szwej.
  Played 13m 6s
 • Nie z tej Ziemi. Drugi lot testowy Starshipa

  21 NOV. 2023 · Za nami drugi lot testowy Starshipa. Dlaczego bezzałogowa misja budzi takie emocje? Zapraszamy na kolejny odcinek Nie z tej Ziemi.
  Played 5m 30s

To podcast, gdzie czas i przestrzeń odgrywają największe role. To tutaj znaleźć można wieści nie z tej ziemi. Opowiadamy o wydarzeniach związanych z kosmosem i odkrywamy największe tajemnice Wszechświata. Autor:...

mostra más
To podcast, gdzie czas i przestrzeń odgrywają największe role. To tutaj znaleźć można wieści nie z tej ziemi. Opowiadamy o wydarzeniach związanych z kosmosem i odkrywamy największe tajemnice Wszechświata.
Autor: Łukasz Szwej
Realizacja dźwiękowa: Jakub Hyrja
Grafika: Piotr Grzesiak
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca