• #10 NIE MA DZIŚ MIEJSCA DLA SŁABEJ MUZYKI

  3 SEP. 2023 · Wychodzi tyle muzyki, że trzeba w niej przebierać aby wybrać coś wartego uwagi. Dlatego uważam, że nie ma dziś miejsca dla słabych płyt. --- - - - Co jakiś czas pojawiają się w komentarzach pytania o gramofon, głośniki, itp. W związku z tym będę umieszczał w opisach filmów rozpiskę sprzętu, którego używam do słuchania muzyki. Nie chodzi o chwalenie się, bo nie ma się czym chwalić, nie mam po prostu siły odpisywać na takie same pytania - a tak będę odsyłał do opisu. Szału nie ma, ale sprzęt się sprawdza. Główny zestaw: - Denon Ceol N10 - kolumny Klipsch R-51M Reference + przewody Melodika Purple Rain MDC2150 - gramofon Pro-Ject Primary E Phono + wkładka Ortofon 2M Red + Cambridge Audio Solo Komputer: - karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X G5 - kolumny Fenda R30BT Zestaw mobilny: - iPhone 11 + Apple AirPods Pro - OnePlus 9 Pro + Soundcore Liberty 3 Pro (LDAC to killer!) - Sony WH-1000 XM4 (słuchawki nauszne) - discman Sony D-E331 Streaming: - Apple Music - YouTube Music
  30m 26s
 • #9 JAK WAŻNE JEST DLA WAS BRZMIENIE I JAKOŚĆ NAGRANIA PŁYTY?

  12 ABR. 2023 · Brzmienie jest albo dobre, albo złe, może się podobać lub nie. To nie jest łatwy temat do rozmowy, bo często zespoły metalowe psują je celowy aby nadać swojej muzyce podziemnego charakteru. Czy słusznie? Czasem tak, czasem nie, bo gdy zbyt mocno gubi się selektywność instrumentów, a wiele "smaczków" zanika przez słabą produkcję albumu, ja odpuszczam kolejne odsłuchy.
  27m 6s
 • #8 CZY METALLICA POWINNA JESZCZE NAGRYWAĆ NOWE PŁYTY?

  24 ENE. 2023 · Nie żebym czekał na nowy album Metallica z wypiekami na twarzy. Bo nie dość, że nie mam wypieków, to na dobrą sprawę nie czekam. Ale jednak po kilkukrotnym przesłuchaniu "Screaming Suicide", czyli nowego singla mam pewne przemyślenia odnośnie zespołu, od którego zaczynałem swoją przygodę z metalem.
  25m 47s
 • #7 „Nie zakładajcie zespołów”. CZY NERGAL MA RACJĘ?

  17 NOV. 2022 · Nergal zrobił ostatnio niemałe zamieszanie w sieci (jakby było to coś nowego) mówiąc w swoim wywiadzie dla CGM: "Nie zakładajcie zespołów. Nie żartuję. Nie róbcie tego. Na świecie jest za dużo zespołów i płyt. Nie ma miejsca na więcej. Tydzień ma tylko siedem dni. Jest zbyt wiele tras i zbyt wiele koncertów. Ludzie nie mają pieniędzy i będą mieli jeszcze mniej. Cierpią na tym trasy. Czy naprawdę chcecie wydawać kolejną piosenkę albo kolejny album, na które nikt nie zwróci uwagi? Nie chcecie tego robić. Znajdźcie normalną pracę. Ukończcie studia, podróżujcie i cieszcie się życiem". To dość ciekawy temat, który moim zdaniem nadaje się właśnie do analizy w podcaście. A że dawno podcastu nie było, to już jest. Cały wywiad obejrzycie pod tym linkiem: https://www.cgm.pl/news/nergal-brutalnie-do-mlodych-muzykow-nie-zakladajcie-zespolow/
  26m 5s
 • #6 NIE SZANUJEMY MUZYKI

  14 MAY. 2021 · Dostęp do muzyki jest dziś banalnie prosty, a do tego albo bardzo tani, albo wręcz darmowy. Co więc motywuje ludzi do kupowania płyt? Absolutnie nic, a to oznacza, że kompletnie nie szanujemy muzyki i muzyków. Tym bardziej fajnie widzieć, że środowisko metalowe, na przekór trendom, tak chętnie kupuje płyty, koszulki i chodzi świadomie na koncerty.
  30m 17s
 • #5 Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić?

  10 FEB. 2021 · W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem na słuchanie muzyki ze smartfona są słuchawki bezprzewodowe. Ale jest ich na rynku tyle, że bardzo łatwo się pogubić. Testowałem niejeden model, co mam nadzieję pomoże Wam w udanym zakupie.
  41m 47s
 • #4 Teledyski na kasetach VHS

  25 OCT. 2020 · Lubicie oglądać teledyski zespołów metalowych? Nie wiem jednak czy pamiętacie, że kiedyś dostęp do nich był mocno ograniczony - najpierw kasety VHS, później płyty CD z plikami wideo. Dziś włączamy po prostu YouTube i oglądamy, kiedyś trzeba było się natomiast trochę natrudzić żeby zobaczyć klip swojej ulubionej kapeli.
  33m 41s
 • #3 Metal w czasach epidemii koronawirusa COVID-19

  6 ABR. 2020 · Jak radzą sobie scena metalowa i fani metalu w okresie epidemii koronawirusa COVID-19? Nie chodzi tylko o to, że słuchacze zostają w domach - wpływ wirusa na świat metalu jest niestety bardzo duży i będzie miał swoje konsekwencje w przyszłości.
  26m 58s
 • #2 Schowajcie te smartfony na koncertach

  1 ENE. 2020 · "Schowajcie te smartfony na koncertach" Co jest największym "rakiem" dzisiejszych koncertów? Sala pełna rozświetlonych smartfonów, przez które nie da się skupić na występie. Normalni ludzie nie mogą w spokoju obejrzeć widowiska, bo naokoło pełno jest domorosłych operatorów i producentów tworzących wiekopomne nagrania koncertowe, na których później i tak nic nie widać (i nie słychać).
  17m 37s
 • #1 Kiedyś wcale nie było lepiej

  22 DIC. 2019 · "Kiedyś wcale nie było lepiej" Pamiętacie jeszcze czasy kupowania kaset w katalogach wysyłkowych metalowych wydawców. To były moje początki. Trudne, bo dostęp do ciężkiej muzyki wymagał cierpliwości i dużego zaangażowania. Dziś jest zupełnie inaczej, wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. To dobrze?
  24m 38s
Podcast o muzyce metalowej i tematach okołomuzycznych
Información
Autor Northazerate
Categorías Música
Página web -
Email -

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca