• Od lekarza do badań klinicznych. Gościni: Ewa Stawiarska (doktorka_od_7_bolesci)

  8 MAY. 2024 · Ewa Stawiarska, lekarz i prowadząca profil @doktorka_od_7_bolesci, opowiada o swojej nietypowej ścieżce kariery - co skłoniło ją do przerwania pracy w gabinecie i przebranżowienia do badań klinicznych. Jakie aspekty codziennej pracy w branży badań klinicznych różnią się od pracy w gabinecie medycznym, jakie są największe korzyści, a jakich aspektów pracy w gabinecie może brakować w porównaniu do pracy w badaniach. Zapraszamy do odsłuchania ciekawej rozmowy o odnalezieniu się w nowym środowisku i odwadze do pojęcia decyzji o zmianie kierunku kariery. Prowadząca: Justyna Uman-Ntuk.
  46m 8s
 • Dlaczego badania kliniczne się "nie udają"? Gościni: Monika Zemelka

  10 ABR. 2024 · Monika Zemelka, Dyrektor ds. rozwoju ośrodków badań klinicznych, monitor i koordynator, w rozmownie z Justyną Uman-Ntuk opowiada, na jakich etapach procesu badawczego najczęściej pojawiają się blokady, które uniemożliwiają kontynuację działań prowadzących do wprowadzenia leku na rynek. Jakość komunikacji, poziom świadomości pacjentów czy aspekt ludzki w przeprowadzaniu badań, składają się na elementy, które mogą powodować trudności w ich ukończeniu. Odcinek zakończy podjęcie tematu innowacji i usprawnień, jakie można wprowadzić, aby skutecznie zaprojektować oraz przeprowadzić badanie kliniczne. 
  55m 18s
 • Certyfikacja wyrobu medycznego: wyzwania i pułapki. Goście: Karol Makowski, Oskar Luty

  27 MAR. 2024 · Karol Makowski, Dyrektor firmy CRO, wykładowca na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym i koordynator grupy ds. wyrobów medycznych GCPpl,  oraz Oskar Luty, prawnik, Ombudsman WUM i członek stowarzyszenia GCPpl, w rozmowie z Justyną Uman-Ntuk opowiadają, jakie wyzwania stają przed firmami, chcącymi certyfikować wyrób medyczny. Z odcinka dowiesz się min. czym różnią się badania kliniczne w przypadku wyrobów medycznych a leków, jakie wyroby trzeba badać klinicznie i jakie wymagania rejestracyjne muszą spełnić. Słuchacze odcinka dowiedzą się, jakie najnowsze zmiany prawne wpływają na proces certyfikacji wyrobu medycznego oraz jakich zmian na rynku mogą spodziewać się firmy w najbliższych latach. 
  57m 23s
 • Jak wprowadzić na rynek startup medtech - producenta sprzętu. Gościni: Anita Burkat-Dulak

  13 MAR. 2024 · Gościni programu, dr Anita Burkat-Dulak, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektów Innowacyjnych wyjaśnia jak wprowadzić na rynek startup medtech - producenta sprzętu. Odcinek odpowiada na wiele pytań związanych z procesem wprowadzania innowacyjnego produktu na rynek w branży medycznej, opisuje najczęstsze wyzwania i blokady, na jakie napotykają firmy wprowadzające nowy produkt oraz wskazuje trendy, jakie można zauważyć w ostatnich latach w kontekście skutecznego wprowadzania innowacji medycznych. 
  58m 51s
 • Pułapki w interpretacji badań naukowych w medycynie i farmacji. Gość: Konrad Tuszyński

  28 FEB. 2024 · Gość programu, Konrad Tuszyński, Dyrektor ds. Naukowych w 3PG wyjaśnia, w jaki sposób nie wpaść w pułapki błędnej interpretacji badań naukowych czy badań klinicznych. Na co dzień pracuje z ponad 40 redaktorami w Wydawnictwie Farmaceutycznym, którzy pod jego okiem tworzą wiarygodne, aktualne i praktyczne podręczniki dla farmaceutów dostępne na wydawnictwo.farm Partnerem odcinka jest Wydawnictwo Farmaceutyczne. Jest to odcinek dla wszystkich medyków, ale i tych, którzy chcą lepiej rozumieć, jak poprawnie interpretować dane i wyniki badań naukowych, wytycznych, przeglądów systematycznych.
  46m 35s
 • Jak wygląda praca w działach Market Access? Gość: Maciej Ziobro

  22 AGO. 2022 · Czym są i jaka jest rola działów Market Access? Jak dostać pracę w tych działach? Jakie kompetencje przydatne są podczas pracy w MA? Czym jest MDR (Medical Device Regulation)? Na wszystkie te pytania uzyskasz odpowiedzi w kolejnym odcinku drugiego sezonu Pharma insider talk, którego gościem był Maciej Ziobro.
  53m 1s
 • Jak wprowadzić suplement diety na rynek? Gość: Rafał Sochacki

  8 AGO. 2022 · Jak wyglądają etapy projektowania i wprowadzania suplementu diety na rynek? Jak to jest być ojcem nowego produktu? Farmacja a marketing - jak połączyć te dwie kwestie? Na pytania w kolejnym odcinku podcastu odpowiada Rafał Sochacki.
  43m 22s
 • Zarządzanie ośrodkiem badań klinicznych w pigułce. Gość: Edyta Kwiatkowska - Doniec

  25 JUL. 2022 · Czy praca w ośrodku badań klinicznych jest satysfakcjonująca? Poznaj, jak wygląda praca ośrodka i jakie trudności stoją przed osobami, które nimi zarządzają. Informacje z pierwszej ręki usłyszysz w wywiadzie z Edytą Kwiatkowską-Doniec, która mimo młodego wieku może pochwalić się ogromnym doświadczeniem.
  55m 2s
 • Jak wygląda proces rekrutacji w branży Life Science? Gość: Mariusz Popin

  11 JUL. 2022 · O tym, jak wygląda proces rekrutacji i z jakich elementów się składa. Jakie największe błędy popełniają osoby na początku swojej drogi zawodowej, a jakie osoby bardziej doświadczone? Co czeka branżę Life Science w najbliższych latach? Na wszystkie te pytania w pierwszym odcinku nowego sezonu odpowiada Mariusz Popin.
  56m 58s
 • Jak wykorzystać studia by dostać wymarzoną pracę?

  10 DIC. 2021 · Jak wykorzystać czas studiów, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy w branży farmaceutycznej? Polecamy szczególnie studentom i osobom w pierwszych latach po studiach, które chcą aktywnie kierować swoją ścieżką zawodową. Odcinek solo prowadzącej podcast - Justyny Uman-Ntuk o działaniach, które można wdrażać już na etapie studiowania. Poznaj 10 strategii!
  52m 1s

Podcast Pharma insider talk to aktualności z rynku, ciekawostki i wiedza od ekspertów z rynku farmaceutycznego. Wysłuchaj insiderskiego podcastu, dzięki któremu lepiej poznasz branżę w Polsce i na świecie. Partnerem...

mostra más
Podcast Pharma insider talk to aktualności z rynku, ciekawostki i wiedza od ekspertów z rynku farmaceutycznego. Wysłuchaj insiderskiego podcastu, dzięki któremu lepiej poznasz branżę w Polsce i na świecie.

Partnerem podcastu jest platforma Kariera w Farmacji (karierwfarmacji.pl), na której znajdziesz certyfikowane kursy online, przygotowujące do pracy w działach badań klinicznych, rejestracji leków, pharmacovigilance czy market access. Partnerem podcastu jest także platforma Pharma jobs (pharmajobs.pl), gdzie znajdziesz najbardziej aktualne oferty pracy z branży farmaceutycznej.

Program prowadzi przedsiębiorczyni i farmaceutka, Justyna Uman-Ntuk.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca