Portada del podcast

Pozytywka | Radio Katowice

 • Pozytywka. Anna Guzik

  3 JUN. 2024 · W Pozytywce Radia Katowice Ewa Niewiadomska rozmawiać będzie z utalentowana i niezwykle muzykalną aktorką Anną Guzik, która urodziła się w Katowicach, a dziś mieszka w Bielsku-Białej. Niedawno ukazał się jej płyta zatytułowana "Nocą wszystko gra". W Radiu Katowice Anna Guzik opowie o swoich przygodach w filmie i teatrze, a także w telewizyjnych konkursach muzycznych, w których była prawdziwą gwiazdą.
  Escuchado 30m 18s
 • Pozytywka. Andrzej Drobik

  19 MAY. 2024 · 30 czerwca w Wiśle rozpocznie się IV Festiwal Słowa im.Jerzego Pilcha Granatowe Góry. To okazja aby posłuchać co o swoich książkach mają do powiedzenia ich autorzy, ale też włączyć się w wiele dyskusji, która mają moc "poprawiania świata". O programie "Granatowych Gór", którym patronuje Radio Katowice, Ewa Niewiadomska będzie dziś rozmawiać z Andrzejem Drobikiem pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu.
  Escuchado 18m 46s
 • Pozytywka. Wojciech Bonowicz

  5 MAY. 2024 · Wojciech Bonowicz jest gościem Ewy Niewi8adomskiej w Pozytywce Radia Katowice. Jego najnowsza książka nosi tytuł "Dziennik pocieszenia" i jest zbiorem znakomitych felietonów, w których można szukać lekarstwa na smutki, brak motywacji, a nawet na spory narodowe. To książka natchniona empatią, zabawna i refleksyjna zarazem.
  Escuchado 30m 23s
 • Pozytywka. Marta Fox

  28 ABR. 2024 · Marta Fox poetka i pisarka pojawi się w niedzielnej Pozytywce Radia Katowice. W rozmowie z Ewą Niewiadomską przypomni swoje najważniejsze książki oraz spotkania przyjaciół, które od lat urządza wokół literatury. Zbliża się benefis Marty Fox, o którym również usłyszą Państwo w Pozytywce.
  Escuchado 26m 42s
 • Pozytywka. Paweł Drzewiecki

  14 ABR. 2024 · Już niedługo rozpoczyna się w Tychach Festiwal Monodramu MOTYF. W programie między innymi "Goła Baba" w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej i "Byk" Szczepana Twardocha w wykonaniu Roberta Talarczyka. O spektaklach mistrzowskich i konkursowych opowie w dzisiejszej Pozytywce Radia Katowice dyrektor Teatru Małego w Tychach Paweł Drzewiecki. Czy monodram to świat w kropli wody? - odpowiedż na to pytanie padnie w romowie Ewy Niewiadomskiej z dzisiejszym gościem.
  Escuchado 25m
 • Pozytywka. Artur Madaliński

  8 ABR. 2024 · Artur Madaliński dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach będzie gościem Ewy Niewiadomskiej w dzisiejszej Pozytywce Radia Katowice. Opowie o swoich fascynacjach literackich, ogromie zbiorów biblioteki i stosiku książek na nocnym stoliku. Czy czytanie jest procesem indywidualnym czy społecznym? Jakie przypadłości leczą książki? I czy poezja może dziś jeszcze wzruszać zakochanych?
  Escuchado 27m 48s
 • Pozytywka. Lech Majewski

  4 ABR. 2024 · Lech Majewski znany na świecie reżyser filmowy, twórca fresków video, poeta będzie gościem Ewy Niewiadomskiej w świątecznej Pozytywce Radia Katowice. W Muzeum Ślaskim właśnie otwarto jego wystawę zatytułowaną "Polana". Skąd ten tytuł? Co nam mówi o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości?
  Escuchado 25m 10s
 • Pozytywka. Natalia Kruszyna

  28 MAR. 2024 · Tkanina artystyczna to dziedzina, w której Polska odnosiła sukcesy na świecie. Tworzyły ją znakomite artystki używając głównie takich materiałów jak - popularne w naszym kraju - wełna i len. O jednej w twórczyń tkaniny artystycznej Marii Blotko-Kiszce opowie w Pozytywce historyczka sztuki i kuratorka wystaw Natalia Kruszyna. Wraz z nią odkrywać będziemy również skarby zgromadzone w Muzeum Historii Katowic.
  Escuchado 23m 3s
 • Pozytywka. Satarzyna Sobańska i Marcel Sławiński

  10 MAR. 2024 · Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński będą gośćmi Ewy Niewiadomskiej w dzisiejszej Pozytywce Radia Katowice. Dwójka znakomitych scenografów zasiada w Amerykańskiej Akademii Filmowej. Usłyszymy dziś o drodze twórczej, która zaprowadziła ich w szeregi artystów, którzy decydują o przyznawaniu Oskarów. A była to praca na planie takich filmów ja "W ciemności", "Ida", "Zimna wojna".
  Escuchado 31m 59s
 • Pozytywka. Joanna Szczepkowska

  4 MAR. 2024 · Joanna Szczepkowska jest jedną z największych polskich aktorek. Swojego talentu użyczyła wielu scenom, zagrała też w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji. Z powodzeniem od lat tworzy swoje własne teatralne przestrzenie. Córka Andrzeja Szczepkowskiego i wnuczka Jana Parandowskiego wyrosła w domu o pięknych artystycznych tradycjach. Pisze książki, teksty sceniczne i felietony. Publiczność ceni również jej wypowiedzi na tematy społeczne i polityczne.
  Escuchado 33m 37s
Audycja z pozytywnym wydźwiękiem.
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca