Portada del podcast

Premiera Pisma

 • Premiera Pisma. Jak i po co czytać sztukę współczesną?

  13 JUN. 2024 · Jak – i po co – uczyć się obcowania ze sztuką współczesną? Dlaczego bywa to kłopotliwe i jak z tego kłopotu wybrnąć? Czemu służy odkrywanie przemilczanych fragmentów historii sztuki? I w jakim stopniu może nam to pomóc lepiej zrozumieć teraźniejszość? O tym rozmawialiśmy podczas czerwcowej Premiery Pisma. W rozmowie wzięli udział: Aleksander Hudzik – redaktor naczelny „Mint Magazine”. Dziennikarz kulturalny. Przez lata związany z redakcjami takich pism jak „Newsweek Polska”, „Vogue Polska”, „Notes na 6 Tygodni” „Forbes Women”, „Dwutygodnik”, „K Mag”, „Przekrój”, „Esquire” i „Aktivist”. Józefina Bartyzel – strateżka komunikacji, od ponad 4 lat związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wcześniej między innymi z Teatrem Polonia i Och-Teatrem, czy Festiwalem Transatlantyk. Członkini zespołu All Inclusive Film Festival, wydarzenia łączącego kulturę i aktywne przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym. Wolontariuszka Fundacji Ocalenie. Prywatnie zapalona pływaczka. Maja Michalak – absolwentka historii sztuki na UW. Od 13 lat zakochana w sztuce, a od 8 lat edukuje w tym zakresie. Założycielka „Poza Ramami”, twórczyni autorskich szkoleń i warsztatów o sztuce. Współzałożycielka kreatywnej przestrzeni „Studio Zamieszanie”, w której odbywają się wernisaże i spotkania ze sztuką. Ambasadorka Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Twórczyni konta @pozaramami, na którym zaraża pasją do sztuki ponad 25 tysięcy osób. Debatę poprowadziła https://magazynpismo.pl/autorzy/kowalczyk-zuzanna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8Wt3iv5sX2xzWHMXXcGk0w6MfCQCquCykuLEdNtEj7eoUXFadPaGsaAhwUEALw_wcB, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.
  Escuchado 1h 34m 24s
 • Premiera Pisma. Czy work-life balance to mit?

  15 MAY. 2024 · Jesteśmy jednym z najciężej pracujących narodów w Europie. Co piąty z nas wyrabia regularnie nieodpłatne nadgodziny, ponad połowa deklaruje przemęczenie i przepracowanie. Pracoholizm rozlewa się falą po całym świecie, wpływając na nasze relacje, autonomię i zdrowie psychiczne. W tej perspektywie nieszczególnie dziwią nowe przepisy w polskim Kodeksie pracy, wprowadzane na podstawie unijnej dyrektywy mówiącej o konieczności zarządzenia zmian na rzecz większej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.  Czy jednak polski rynek pracy jest na te zmiany gotowy? Czym taka równowaga miałby być w praktyce? Czy rzeczywiście jest możliwa? I dlaczego coraz częściej obok hasła work-life balance pojawiają się nowe ujęcia tego tematu: work-life integrity czy work-life blending? Podczas majowej Premiery Pisma rozmawialiśmy o tym, jakie role, poza zarobkową, odgrywa w naszym życiu praca, czy umiemy wyobrazić sobie świat, w którym role te zostałyby ograniczone, i czy polska gospodarka jest na takie ograniczenie gotowa. W rozmowie wzięli udział: Katarzyna Łodygowska – prawniczka, specjalistka prawa pracy, członkini Rady ds. Kobiet na Rynku Pracy przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; członkini Rady Fundacji Polskiego Instytutu Mindfulness. Na Instagramie jako @matka_prawnik. dr Jarosław Grobelny –  doktor psychologii, specjalizuje się w obszarze psychologii pracy i organizacji. Prowadzi badania z obszaru pracy zdalnej, odpoczynku i odnowy pracowników, oraz efektywności zawodowej. Zajmuje się również prowadzeniem doradztwa dla organizacji z obszaru wspierania ich działalności narzędziami psychometrycznymi oraz wykorzystywaniem podejścia evidence-based. Debatę poprowadziła https://magazynpismo.pl/autorzy/kowalczyk-zuzanna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8Wt3iv5sX2xzWHMXXcGk0w6MfCQCquCykuLEdNtEj7eoUXFadPaGsaAhwUEALw_wcB, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.
  Escuchado 1h 20m 29s
 • Premiera Pisma. Jak rozwiązać w Polsce problem nierówności ekonomicznych?

  17 ABR. 2024 · W kwietniu rozliczamy PIT-y. Podliczamy zarobki i… nierzadko narzekamy na podatki. Te narzekania miewają jednak różne trajektorie – zdaniem jednych podatki w Polsce są zbyt niskie, zdaniem innych zbyt wysokie, a zdaniem większości zbyt skomplikowane. Czy jednak system podatkowy jest wyłączną odpowiedzią na problem nierówności ekonomicznych w naszym kraju? W jakim zakresie ma szansę wesprzeć lub pogorszyć sytuację różnych grup społecznych? I czy wszyscy zgadzamy się co do tego, że to w ogóle problem? Podczas kwietniowej Premiery Pisma pochyliliśmy się nad tematem leżących obecnie na stole pomysłów na poprawę polskiej gospodarki. Co ta poprawa oznacza dla różnych środowisk?  I jaką rolę w tych planach odgrywają nierówności ekonomiczne? Posłuchaj podcastu z kwietniowej Premiery Pisma. W rozmowie wzięli udział: prof. dr hab. Joanna Tyrowicz – ekonomistka, profesor nauk społecznych, a także profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2007-2017 pracowała w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, specjalizując się w zagadnieniach dotyczących rynku pracy i gospodarstw domowych. Od 2022 roku członkini Rady Polityki Pieniężnej. Współpracowała m.in. z Bankiem Światowym i Komisją Europejską, Fulbright Scholar (Columbia University) oraz Mellon Fellow (w Netherlands Institute for Advanced Studies), gościła również w IAAEU w Trewirze oraz w IOS w Regensburgu. Hubert Walczyński – nauczyciel ekonomii w 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym, redaktor Magazynu „Kontakt”, działacz OZZ Inicjatywa Pracownicza. Absolwent ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz filozofii nauk społecznych w London School of Economics. Paweł Musiałek – prezes Klubu Jagiellońskiego, gdzie działa aktywnie od 2009 r. Od 2017 r. pełnił funkcję dyrektora think tanku Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, gdzie koordynował projekty badawcze, zarządzał zespołem ekspertów CAKJ, a także komentował w mediach wydarzenia w Polsce i na świecie. Regularnie publikuje swoje analizy na portalu klubjagiellonski.pl. Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył także Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie „Społeczeństwo-Technologie-Środowisko” oraz przygotowuje rozprawę doktorską na temat sporu o polską politykę zagraniczną po 2004 r.  Autor publikacji naukowych i analitycznych z zakresu przede wszystkim polityki energetycznej i zagranicznej. Debatę poprowadziła https://magazynpismo.pl/autorzy/kowalczyk-zuzanna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8Wt3iv5sX2xzWHMXXcGk0w6MfCQCquCykuLEdNtEj7eoUXFadPaGsaAhwUEALw_wcB, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.
  Escuchado 1h 34m 12s
 • Premiera Pisma. Jak nie marnować talentów?

  13 MAR. 2024 · Co mamy na myśli, nazywając kogoś utalentowanym? Jak definiujemy i rozpoznajemy talent? Czy różnimy się w postrzeganiu talentu pokoleniowo? I czy jesteśmy w tym rozpoznawaniu talentów równie surowi względem innych, jak wobec samych siebie? Podczas marcowej Premiery Pisma zastanowiliśmy się nad tym, czym jest talent i jak nie marnować związanego z nim potencjału – zarówno w perspektywie indywidualnej, jak i systemowej.  W rozmowie wzięli udział: prof. dr hab. Tomasz Szapiro – profesor w Szkole Głównej Handlowej. Rektor SGH w kadencji 2012-2016. Adjunct Professor of International Business Studies w Carlson School of Business Uniwersytetu Minnesoty w Minneapolis, USA. Członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rady Narodowego Centrum Nauki, Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przewodniczący Stypendialnej Kapituły „Polityki”. Zajmuje się metodami analizy decyzji, wypromował 16 doktorów, autor licznych publikacji. Oktawia Gorzeńska – dyrektorka akademii programowania 42 Warsaw, autorka książki. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkół publicznych. Autorka, współautorka i koordynatorka ogólnopolskich programów edukacyjnych. Doradczyni dyrektorów oraz wykładowczyni na uczelniach w Polsce i za granicą. Założycielka Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab, a także ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Debatę poprowadziła https://magazynpismo.pl/autorzy/kowalczyk-zuzanna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8Wt3iv5sX2xzWHMXXcGk0w6MfCQCquCykuLEdNtEj7eoUXFadPaGsaAhwUEALw_wcB, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z Kancelarią CMS. Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Słuchaj więcej materiałów audio w stałej, niższej cenie. Wykup miesięczny dostęp online do „Pisma”. Możesz zrezygnować, kiedy chcesz. https://magazynpismo.pl/prenumerata/miesieczny-dostep-online-audio/
  Escuchado 1h 18m 14s
 • Premiera Pisma. Dlaczego śmieci to nasz wspólny problem?

  14 FEB. 2024 · Czy możliwe, abyśmy w perspektywie najbliższych lat nauczyli się śmiecić mniej? A jeśli nie, to kto jest najmocniej odpowiedzialny za produkcję odpadów i zarządzanie cyrkulacją surowców wtórnych? Jakie strategie środowiskowe znajdują się dziś na stole, a jakie dopiero kiełkują wśród ekspertek i ekspertów? I co nam grozi, jeśli nie wdrożymy nowych rozwiązań dostatecznie szybko? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas lutowej Premiery Pisma. W rozmowie wzięli udział: Monika Michalska – inżynierka ze specjalizacją z odnawialnych źródeł energii, zawodowo od wielu lat związana z gospodarką odpadami. Po godzinach, znana w mediach społecznościowych jako Pani od Odpadów, pokazuje, jak działa ta branża. Wierzy w mądrą ekologię i możliwość życia less waste. Michał Paca – przedsiębiorca, edukator ekologiczny i mówca motywacyjny. Od 2000 r. zawodowo zajmuje się gospodarką odpadami, oczyszczaniem ścieków i energią odnawialną. Debatę poprowadziła https://magazynpismo.pl/autorzy/kowalczyk-zuzanna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8Wt3iv5sX2xzWHMXXcGk0w6MfCQCquCykuLEdNtEj7eoUXFadPaGsaAhwUEALw_wcB, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z Kancelarią CMS. Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Słuchaj więcej materiałów audio w stałej, niższej cenie. Wykup miesięczny dostęp online do „Pisma”. Możesz zrezygnować, kiedy chcesz. https://magazynpismo.pl/prenumerata/miesieczny-dostep-online-audio/
  Escuchado 1h 21m 40s
 • Premiera Pisma. Czy jesteśmy gotowi na dłuższe życie?

  17 ENE. 2024 · Co jest tu właściwie celem – odsuwanie nieuniknionego końca czy wydłużanie naszej sprawności, tak by uczynić starość bardziej godną? A jeśli to drugie, trzeba zadać pytanie: jak właściwie rozumiemy „dobre życie”? I czy właśnie długowieczność może nam je zapewnić? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas styczniowej Premiery Pisma. W rozmowie wzięli udział: Prof. Piotr Błędowski – ekonomista, polityk społeczny i gerontolog. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wieloletni prezes i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Zajmuje się m.in. badaniem sytuacji życiowej osób starszych oraz organizacją i finansowaniem usług dla seniorów i osób niesamodzielnych. https://magazynpismo.pl/autorzy/lewestam-karolina/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8eXoduCKVLBhhFH2klH0dRYyheoyZ2yEmv8CrSgGFXIGH5FORQuj8aAtFlEALw_wcB – etyczka, dziennikarka i redaktorka, członkini redakcji „Pisma”. Obroniła doktorat z filozofii na Uniwersytecie Bostońskim. Wielokrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka”. W 2021 roku opublikowano jej debiut prozatorski Mała Księżniczka, a w 2022 roku wydała zbiór esejów Pasterze smoków. Obecnie pracuje m.in. nad publikacją dotyczącą starzenia się kobiet, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarne. Debatę poprowadziła https://magazynpismo.pl/autorzy/kowalczyk-zuzanna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAy9msBhD0ARIsANbk0A8Wt3iv5sX2xzWHMXXcGk0w6MfCQCquCykuLEdNtEj7eoUXFadPaGsaAhwUEALw_wcB, redaktorka prowadząca w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z https://pl.boell.org/pl Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Kod na roczną prenumeratę ze zniżką dla słuchaczy podcastu Premiera Pisma PREMIERA do wykorzystania na magazynpismo.pl/prenumerata. Słuchaj więcej materiałów audio w stałej, niższej cenie. Wykup miesięczny dostęp online do „Pisma”. Możesz zrezygnować, kiedy chcesz. https://magazynpismo.pl/prenumerata/miesieczny-dostep-online-audio/
  Escuchado 1h 33m 11s
 • Premiera Pisma. Jeśli nie związki romantyczne, to co?

  13 DIC. 2023 · Na grudniowej Premierze Pisma porozmawialiśmy o tym, czy miejsce wyniesionych w naszej kulturze na piedestał związków partnerskich mają szansę zająć inne formy relacji i wspólnot. A jeśli tak – to jakie? I czy są one dobrą odpowiedzią na rosnącą w społeczeństwie samotność? Czy istnieje recepta na postępujący kryzys samotności? Nad tym właśnie zastanowiliśmy się 5 grudnia. W rozmowie wzięli udział: Dr hab. Wojciech Kulesza, prof. SWPS – kierownik Katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS. Od lat bada „rozumienie się bez słów” oraz „nadawanie na tej samej fali”. Publikuje zarówno teksty naukowe (w czasopismach zachodnich), jak i popularnonaukowe („Polityka”, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”). Dr Alicja Długołęcka – doktorka nauk humanistycznych, pedagożka, psychoterapeutka i wieloletnia edukatorka seksualna. Konsekwentnie od lat promuje wiedzę o seksualności i działa w zakresie profilaktyki zaburzeń w obszarze zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Autorka wielu publikacji, działaczka w fundacjach zajmujących się tą tematyką. Patrycja Wieczorkiewicz – dziennikarka, feministka, redaktorka prowadząca w KrytykaPolityczna.pl. Absolwentka dziennikarstwa na Collegium Civitas i Polskiej Szkoły Reportażu. Współautorka książek „Gwałt polski” (z Mają Staśko) oraz „Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności” (z https://magazynpismo.pl/autorzy/herzyk-aleksandra/). Debatę poprowadziła Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z https://pl.boell.org/pl Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Kod na roczną prenumeratę ze zniżką dla słuchaczy podcastu Premiera Pisma PREMIERA do wykorzystania na magazynpismo.pl/prenumerata.
  Escuchado 1h 39m 49s
 • Premiera Pisma. Dlaczego lekarze nie zawsze są sojusznikami kobiet?

  14 NOV. 2023 · Choć po wyroku Trybunału Konstytucyjnego Polki mają niezwykle ograniczone prawo do aborcji, wciąż jest to legalny zabieg. Dlaczego w takim razie w praktyce jej wykonanie jest tak trudne? Jaka jest w tej sytuacji rola i odpowiedzialność środowiska lekarskiego? Dlaczego lekarze i lekarki nie są sojusznikami kobiet? Na te pytania (i wiele innych) staraliśmy się odpowiedzieć 6 listopada podczas listopadowej Premiery Pisma. W rozmowie udział wzięli: https://magazynpismo.pl/autorzy/dabrowska-justyna/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwtJKqBhCaARIsAN_yS_mZsVPs130q4d6djPoXu5mcIGdiUfaBXOXvLP2IpuFVP_6idEWzDg4aAsZvEALw_wcB — psycholożka, psychoterapeutka okołoporodowa, redaktorka, wywiadowczyni. W maju 2023 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazała się jej najnowsza książka Przeprowadzę Cię na drugi brzeg. Rozmowy o porodzie, traumie i ukojeniu. dr Jowita Radzińska — socjolożka i filozofka, etyczka; naukowo zajmuje się solidarnością, siostrzeństwem i współpracą. Jako badaczka jakościowa prowadzi projekty naukowe, społeczne i biznesowe, związana z Młodzi w Centrum Lab SWPS. Współtworzy fundację gerlsy. lek. med. Dominik Przeszlakowski — lekarz specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Przez ponad 24 lata pracownik Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, obecnie szpitala Ujastek. Współtwórca inicjatywy „O tym się nie mówi”, współpracownik FEDERY – Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Debatę poprowadziła Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z https://pl.boell.org/pl. Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Kod na roczną prenumeratę ze zniżką dla słuchaczy podcastu Premiera Pisma PREMIERA do wykorzystania na magazynpismo.pl/prenumerata.
  Escuchado 1h 21m 14s
 • Premiera Pisma. Po co chodzimy na wybory?

  11 OCT. 2023 · Kto i dlaczego pójdzie 15 października do urn wyborczych? A kto – i znów, z jakiego powodu? – tego nie zrobi? Na te pytania (oraz wiele innych) spróbowaliśmy odpowiedzieć podczas październikowej Premiery Pisma. W debacie udział wzięli: dr hab. Przemysław Sadura, prof. UW — socjolog, badacz oraz wykładowca akademicki. Szef Katedry Socjologii Polityki UW. Specjalizuje się przede wszystkim w relacjach między państwem a społeczeństwem. Założyciel Fundacji Pole Dialogu oraz kurator Instytutu „Krytyki Politycznej”, a także autor licznych publikacji, w tym książek takich jak Państwo, szkoła, klasy, czy (wraz ze Sławomirem Sierakowskim) — Społeczeństwo populistów. Mirosław Wlekły — reporter, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Autor książek: All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem, Tu byłem. Tony Halik, Raban! O Kościele nie z tej ziemi i Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo. Współautor (wraz z Katarzyną Szyngierą) czterech dokumentalnych spektakli teatralnych. Autor pierwszego sezonu Śledztwa Pisma. Julia Święch — kampanierka społeczna i ekspertka ds. pokolenia Z. Współtwórczyni, redaktorka i dziennikarka kanału Orientuj.się. Pracowała w zespole komunikacji i produkcji przy kampaniach między innymi Wolnej Szkoły, Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, Roberta Biedronia i Sexedpl. Na co dzień Head of Gen Z Team w Agencji Pacyfika. Debatę poprowadziła Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z https://pl.boell.org/pl. Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Kod na roczną prenumeratę ze zniżką dla słuchaczy podcastu Premiera Pisma PREMIERA do wykorzystania na magazynpismo.pl/prenumerata.
  Escuchado 1h 35m 11s
 • Premiera Pisma. Jak nie wpaść w pułapkę psychowashingu?

  13 SEP. 2023 · W rosnącej w siłę kulturze terapeutycznej psychoedukacja zaczyna funkcjonować w szerszym społeczno-politycznym kontekście. Wzrasta nasza wrażliwość na kryzysy, uczymy się jak skutecznie dbać o swój dobrostan. Jednak czyha też na nas wiele zagrożeń. Jakich? O tym rozmawialiśmy podczas wrześniowej Premiery Pisma. W rozmowie wzięli udział: dr n. hum. Ewa Pragłowska – psycholożka kliniczna, psychoterapeutka, superwizor terapii poznawczo-behawioralnej. Współdyrektor Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz współkierowniczka czteroletnich studiów podyplomowych w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej USWPS. Bartosz Berendt – coach i superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu, coach MCC akredytowany przez International Coach Federation, obecny prezes Izby Coachingu. Pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i drużyny w realizacji celów sportowych i pozasportowych. Zuzanna Kowalczyk – szefowa Działu Ekonomia i Technologie w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. Publikowała m.in. w „Magazynie Świątecznym”, „Gazecie Wyborczej”, „non/fiction” oraz Dwutygodniku. Współautorka (wraz z psychoterapeutką Joanną Gutral) tekstu poświęconego psychowashingowi, który ukazał się we wrześniowym numerze miesięcznika. Debatę poprowadziła Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Wydarzenie powstaje we współpracy z https://pl.boell.org/pl. Debata odbywa się w https://teatrstudio.pl/pl/. ----------------------------------- Kod na roczną prenumeratę ze zniżką dla słuchaczy podcastu Premiera Pisma PREMIERA do wykorzystania na magazynpismo.pl/prenumerata.
  Escuchado 1h 31m 38s

Przyszłość rynku pracy, reforma edukacji, kryzys klimatyczny, bolączki kapitalizmu czy problemy kościoła – to tylko niektóre z tematów, jakie podejmujemy w czasie debaty z cyklu Premiera Pisma. Jej uczestnikami są...

mostra más
Przyszłość rynku pracy, reforma edukacji, kryzys klimatyczny, bolączki kapitalizmu czy problemy kościoła – to tylko niektóre z tematów, jakie podejmujemy w czasie debaty z cyklu Premiera Pisma. Jej uczestnikami są autorzy, eksperci, ludzie mediów, a przede wszystkim czytelnicy Pisma. Zapis rozmowy udostępniany jest następnie w formie podcastu.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca