• Kolejowy zawrót głowy! Gość: Tymoteusz Myrda, wicemarszałek województwa dolnośląskiego

  5 ABR. 2024 · O kolei na Dolny Śląsku, ale nie tylko rozmawiamy w tym odcinku Regularnego Podcastu Regionalnego. Pytamy także, czy pracując we Wrocławiu można serce zostawić w Lubinie, dlaczego w zarządzie województwa nie ma kobiet i czy marszałek miewa wolne weekendy? Na te i inne pytania odpowiada członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.
  17m 30s
 • Nie jestem czarodziejem. Gość: Robert Raczyński, prezydent Lubina

  29 MAR. 2024 · Jak zbudować trwałe zaufanie mieszkańców? Jak radzić sobie z hejtem politycznych przeciwników? Czy da się pogodzić bycie mężem i ojcem z pełnieniem publicznej funkcji. O tym m.in. rozmawiamy z Robertem Raczyńskim, prezydentem Lubina. Pytamy także o pasje i marzenia.
  18m 24s
 • Kubańska historia w Lubinie. Gość: Kamil Polak-Salomon 

  22 MAR. 2024 · To jest historia podróży z Lubina na Kubę, wyczekiwanej przez lata i niezwykle wzruszającej. Rozmawiamy także o kuchni, sporcie, byciu rodzicem i marzeniach. W niezwykle ciepłej rozmowie opowiada o tym pół Polak, pół Kubańczyk Kamil Polak-Salomon, sportowiec, bokser, ale także radny, członek zarządu Powiatu Lubińskiego.
  12m 15s
 • Srebrna Natalia! Gość Natalia Czerwonka, polska łyżwiarka szybka

  15 MAR. 2024 · O sporcie będzie mniej niż zwykle w rozmowach z Natalią. Rozmawiamy za to o wzruszeniach, rozłące z rodziną, wypadku, z którego cudem udało się jej wyjść cało, a także o tym czy gotowa jest na bycie żoną i mamą. Niezwykle ciepła rozmowa z pochodzącą z Lubina polską panczenistką Natalią Czerwonką, srebrną medalistka igrzysk olimpijskich w Soczi.
  16m 44s
 • Tworzą piękno! Gość: Anna Wiśniewska, dyrektor CDT w Lubinie

  8 MAR. 2024 · 600 uczestników zajęć tygodniowo, koncerty, plenery, warsztaty i wiele innych propozycji dla wszystkich - od malucha po seniora. Trzy lata po objęciu stanowiska dyrektora Centrum Działań Twórczych w Lubinie pytamy Annę Wiśniewską czy udało się jej zrealizować burzę pomysłów, z którymi się tu pojawiała.
  13m 56s
 • Podwójne życie Kai! Gość: Kaja Załęczna, piłkarka ręczna

  1 MAR. 2024 · Waleczna, skuteczna i przebojowa na boisku, prywatnie ciepła, rodzinna i empatyczna. Czy można pogodzić bycie mamą i sportsmenką, co robić, gdy przechodzi się „na emeryturę” mając zaledwie 36 lat, czy sportowiec może odnaleźć się w świecie polityki? O to pytamy Kaje Załęczną, piłkarkę ręczną, wychowankę Zagłębia Lubin, klubu z którym zdobyła m.in. mistrzostwo Polski i czterokrotnie puchar Polski, wielokrotną reprezentantkę kraju, a także bizneswoman i radną powiatu lubińskiego.
  16m 27s
 • „Legnica od nowa”. Gość Bartłomiej Rodak, kandydat na prezydenta

  23 FEB. 2024 · Wszystko wskazuje na to, że w Legnicy o urząd prezydenta powalczą czterej kandydaci. Trzej z politycznym poparciem PiS, Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy oraz jeden niezależny: Bartłomiej Rodak, który idzie do wyborów pod hasłem „Legnica od nowa”. Co i kiedy ma się zacząć w Legnicy od nowa, czy bez partyjnego wsparcia można wygrać wybory, czym prywatnie interesuje się kandydat na szefa legnickiego Ratusza? Posłuchajcie…
  25m
 • Szkoła w Lubinie? To ma sens! Gość: Artur Pastuch, dyrektor ZS nr 2

  16 FEB. 2024 · Kształcenie zawodowe w Polsce przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy renesans. W przeszłości niedoceniane i traktowane jako gorsza droga edukacji, obecnie nabiera nowego znaczenia, bo daje absolwentom możliwość szybkiego znalezienia zatrudnienia. Jak zmienia się szkolnictwo zawodowe w Lubinie? Które kierunki dają gwarancję dobrej pracy? Na którą szkołę postawić? O to pytamy Artura Pastucha, dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubnie.
  17m 38s
 • Życie na krawędzi. Gość Beata Lejczak-Wawrynowicz, dyrektor MOPS w Lubinie

  9 FEB. 2024 · Ubóstwo i bezrobocie – to już przeszłość. Pracownicy opieki społecznej stoją przez zupełnie nowymi wyzwaniami. Przemoc w rodzinie – to najpoważniejszy problem ostatnich lat. Niestety nie jedyny. Jak można pomóc ludziom „na krawędzi” – o to pytamy Beatę Lejczak-Wawrynowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie.
  15m 51s
 • Muzeum inne niż wszystkie. Gość: dr Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego w Lubinie

  2 FEB. 2024 · Na poligonie, na peronie i w sieci – to przestrzenie, w których swoje zbiory prezentuje Muzeum Historyczne w Lubinie. Drugiego takiego w Polsce nie znajdziecie. Jedyna w Polsce lądowa ekspozycja ukazująca wnętrze polskiego okrętu podwodnego – to tylko jedna z wielu propozycji. Ale nie brakuje także tradycyjnych wystaw. Najnowsza to „Dwa światy” - grafiki Zdzisława Beksińskiego i Salvadora Dalego. W podróż po Muzeum Historycznym w Lubinie zabiera dyrektor dr Marek Zawadka.
  23m 10s

Trudne tematy, ciekawe wydarzenia, niewyjaśnione sprawy, wszystko czym żyje Zagłębie Miedziowe i Dolny Śląsk w jednym miejscu. Polityków, samorządowców, artystów, ludzi z różnych środowisk – przepytuje Majka Grohman, dziennikarka TVregionalna.pl....

mostra más
Trudne tematy, ciekawe wydarzenia, niewyjaśnione sprawy, wszystko czym żyje Zagłębie Miedziowe i Dolny Śląsk w jednym miejscu.
Polityków, samorządowców, artystów, ludzi z różnych środowisk – przepytuje Majka Grohman, dziennikarka TVregionalna.pl.
Bez lania wody i owijania w bawełnę. Trudne pytania, konkretne odpowiedzi. To Wasz Regularny Podcast Regionalny.
Premiera w każdy piątek o godz. 10.00
Zaobserwuj nas Spotify!
Masz temat, którym chcesz się podzielić – napisz:
m.grohman@tvl.pl
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca