Portada del podcast

Rozmowy pełne sensu

 • Sens stawiania celów – Joanna Marszal-Šesták

  31 MAY. 2024 · Po 5 miesiącach bezrobocia dostała ofertę marzeń i… odmówiła, żeby zrealizować swój cel. O twardym stąpaniu po ziemi, szukaniu siły w sobie i realizacji celów metodą małych kroków posłuchasz w rozmowie z Joanną Marszal-Šesták. Joanna Marszal-Šesták – trenerka personalna i instruktorka fitness, założycielka start-upu. Do niedawna – managerka w korporacji. Pasjonatka wyznaczania celów. Marzy, aby zrewolucjonizować postrzeganie siłowni i zachęcić co najwięcej ludzi do treningu siłowego 
  Escuchado 40m 47s
 • Sens działania w kilku wymiarach – Klaudia Stano

  17 ABR. 2024 · Czy pasja może zrodzić się z pracy? Czy da się działać skutecznie w kilku obszarach jednocześnie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w szóstym odcinku podcastu. Klaudia Stano – pracuje jako project managerka i analityczka danych w fundacji Katalyst Education. Współtworzy edukacyjną stronę internetową http://mapakarier.org/, która wspiera młodzież w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych. Jest również entuzjastką wizualizacji danych i autorką strony https://jezykdanych.pl/. Uczy analityków i specjalistów pracujących z danymi, jak tworzyć czytelne wykresy, które wspierają komunikację i osiąganie celów. 
  Escuchado 42m 22s
 • Sens nauki języków obcych – Justyna Cooper

  24 ENE. 2024 · W tym odcinku podcastu zastanawiamy się nad tym, jaki jest sens uczenia się języków obcych i czy nauka języków to sztuka. Rozmawiamy również o motywacji do nauki i o tym, jak wytrwać w swoich postanowieniach. Jest to również podcast dla nauczycieli, którzy chcą wzbudzać pasję i entuzjazm w swoich uczniach. Poruszamy też temat budowania pewności siebie kobiet na rynku pracy. Justyna Cooper – lektorka języka angielskiego, metodyczka, właścicielka firmy Just English, prowadzi bloga Anglistka z Krakowa. Autorka książki „O sztuce uczenia się języków”.
  Escuchado 42m 18s
 • Wartości w działaniu – Aleksandra Borowska

  30 NOV. 2023 · Jak chcesz spędzić czas na tej planecie? „Magiczna moc wartości polega na tym, że w każdej sekundzie, możesz podjąć decyzję, że od tego momentu zaczynasz prowadzić życie pełne sensu”. W czwartym odcinku podcastu rozmawiamy z Aleksandrą Borowską o tym, czym są wartości i jak je wdrażać w działaniu. Przedstawiamy słuchaczom ćwiczenie, które pozwala na określenie swoich osobistych wartości oraz jak zwykle szukamy przepisu na udane życie. Aleksandra Borowska – mówi się, że kiedy kobieta zmienia fryzurę, to oznacza, że chce zmienić coś w swoim życiu. Ja uważam, że kiedy kobieta poznaje swoje wartości, wtedy może wprowadzić realną zmianę. Wspieram głównie kobiety w osiągnięciu kompetencji liderskich, poprawie relacji ze sobą oraz ugruntowaniu swoich wartości i życiu w zgodzie z nimi. Jestem coachką, trenerką, nauczycielką akademicka i z pasją angażuję się w każdą ze swoich zawodowych oraz prywatnych ról. Bliskie jest mi rozumienie człowieka przez pryzmat Analizy Transakcyjnej czy też Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Jestem człowiekiem i nic co ludzkie, nie jest mi obce. Uważam, że w życiu chodzi o to, aby robić to, co warto i co choć trochę się opłaca.
  Escuchado 32m 52s
 • O sensie w pracy – dr Bartłomiej Brach

  9 OCT. 2023 · „Czy poprzez Twoją pracę stajesz się kimś, kim chciałbyś być?". Tym razem na rozmowę zaprosiłam eksperta w dziedzinie sensu w pracy – doktora Bartłomieja Bracha. Zastanawiamy się wspólnie, czy sens w pracy jest dostępny dla każdego i jak go osiągać. Rozważamy, co mogą zrobić firmy, aby zwiększać poczucie sensu swoich pracowników. Dr Bartłomiej Brach tłumaczy także to, że nie samym sensem żyje człowiek i daje wskazówki jak osiągnąć całościowe poczucie spełnienia w życiu. dr Bartłomiej Brach – antropolog organizacji, doktor nauk o zarządzaniu. Prowadził i uczestniczył w 20+ projektach badawczych, realizowanych dla takich przedsiębiorstw jak CD PROJEKT, Polpharma, ING, x-kom czy Galeria Wypieków Lubaszka. Autor książki „Pomiędzy sensem a bezsensem pracy” wydanej przez Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.
  Escuchado 1h 10m 30s
 • O poczuciu sensu kobiety łączącej macierzyństwo z rozwojem zawodowym – Karolina Bury

  13 JUL. 2023 · Gościnią drugiego odcinka podcastu „Rozmowy pełne sensu” jest Karolina Bury. W rozmowie poruszamy między innymi takie tematy jak: odpuszczanie w rodzicielstwie oraz jak dzieci motywują nas do zmiany i ustalania życiowych wartości na nowo. Wspólnie zastanawiamy się, co jest najważniejsze w byciu mamą i jak mądrze wspierać inne kobiety. Rozmawiamy o sensie łączenia macierzyństwa z rozwojem zawodowym. Karolina Bury – wiceprezeska Fundacji Rodzic w mieście, koordynatorka projektu Klub Przedsiębiorczych Mam. Ekspertka ds. sytuacji kobiet na rynku pracy. Feministka. Jej misją jest wspieranie kobiet w rozwoju w zgodzie z macierzyństwem. Prywatnie mama dwójki (a wkrótce trójki) dzieci.
  Escuchado 45m 36s
 • Rozmowy pełne sensu: O poszukiwaniu sensu w tym, co trudne - Marta Iwanowska-Polkowska

  26 ABR. 2023 · Gościnią pierwszego odcinka podcastu „Rozmowy pełne sensu” jest Marta Iwanowska-Polkowska. W rozmowie poruszamy między innymi takie tematy jak: samotność w cierpieniu, definiowanie swojej wartości przez pracę, czy trudność z pozwoleniem sobie na przeżywanie emocji. Marta Iwanowska-Polkowska – z wykształcenia psycholożka, z powołania towarzyszka – Coach’yca PCC ICF, Trenerka oraz Facylitatorka Playing BIG wg. Tary Sophi Mohr. Autorka bestsellerowej książki „#Nażyćsię. Jak zacząć nażywać się od dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć.” Nagrywa swój podcast „Urzeczywistnij swoje JA”.Towarzyszy innym w odważnym urzeczywistnianiu swojego JA w karierze i przywództwie. Wspiera kobiety w tym, by śmiało realizowały ideę https://www.instagram.com/explore/tags/bebraveplaybrave/ i odważnie podejmowały wyzwania, nie zapominając o czułości dla siebie. Prowadzi programy rozwojowe w obszarze budowania siły i odporności psychicznej. Wspiera liderów w temacie odważnego przywództwa, zarządzania swoimi emocjami i przechodzenia przez zmiany.
  Escuchado 53m 10s

Misją podcastu „Rozmowy pełne sensu” jest inspirować ludzi do życia pełnego sensu. Sens jest jak kwiat na kaktusie, można go odczuwać zarówno w szczęśliwych momentach, jak i w rozpaczy, bólu,...

mostra más
Misją podcastu „Rozmowy pełne sensu” jest inspirować ludzi do życia pełnego sensu. Sens jest jak kwiat na kaktusie, można go odczuwać zarówno w szczęśliwych momentach, jak i w rozpaczy, bólu, smutku. Poczucie sensu wzmacnia pozytywne momenty i przywraca balans w chwilach trudnych. Jest zasobem, który można rozwijać. Podcast ma wspierać ludzi, zwłaszcza młodych i tych, którzy stoją na życiowym rozdrożu, w budowaniu dobrego i wartościowego życia. Wierzę, że każdy z nas zasługuje na życie pełne sensu.

Podcast jest objęty patronatem Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Dr Oliwia Samelak – psycholożka, badaczka sensu, wykładowczyni akademicka, menedżerka, liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam, terapeutka ACT.

Muzyka użyta w podcaście: DanoSongs
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca