• #85 - Beata Staszków - O poszukiwaniu pracy na rynkach międzynarodowych

  11 JUN. 2024 · Masz doświadczenie managerskie i chcesz zrobić kolejny krok w karierze wchodząc na międzynarodowy rynek pracy? O możliwościach i kierunkach w rozwoju kariery międzynarodowej oraz poszukiwaniu pracy na rynku globalnym, w tym w obszarze interim managementu rozmawiam z Beatą Staszków - certyfikowaną konsultantką kariery wspierającą wyższą kadrę managerską w rozwoju międzynarodowej kariery, z doświadczeniem na rynkach zagranicznych. Beata jest założycielką i Dyrektorką Generalną firmy konsultingowej Mentor EU.  W tej rozmowie usłyszysz: 👉 Jakie są strategie rozwoju międzynarodowej kariery? 👉 Jak dobrze przygotować się do pracy zagranicą? 👉 Jak sprawdzać, jakie kwalifikacje są poszukiwane na poszczególnych rynkach? 👉 Czym charakteryzują się i co oferują rynki europejski i Bliskiego Wschodu? 👉 Gdzie szukać wsparcia i informacji? Jak docierać do ofert pracy? 👉 Jakie cechy są cenione na rynkach międzynarodowych? Sprawdź materiały przygotowane do tego odcinka – raporty, firmy oferujące projekty czasowe (interim management) oraz lista 10 globalnych firm rekrutacyjnych: https://insideskills.pl/85-beata-staszkow-o-poszukiwaniu-pracy-na-rynku-miedzynarodowym/ ___________________________ Zostańmy w kontakcie: ✔Strona: https://insideskills.pl/ ✔Dołącz do społeczności Scenariusze Kariery: https://insideskills.pl/#home-newsletter ✔ Zajrzyj do mnie na Linkedin: https://www.linkedin.com/in/agnieszkajurkowska/ ✔ POLUB Scenariusze Kariery na Facebooku: https://www.facebook.com/InsideSkillsAgnieszkaJurkowska
  56m 11s
 • #84 - Co buduje poczucie sensu pracy? - Konferencja PTPP

  28 MAY. 2024 · Jak odnaleźć sens pracy? Jak kierować swoją karierą, aby budować poczucie sensu pracy obecnie i na przyszłość? Posłuchaj odpowiedzi na to pytanie znamienitych polskich psychologów z Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej.  W tym odcinku usłyszysz wypowiedzi: Agnieszka Czerw – dr psychologii, Uniwersytet SWPS Anna Zalewska – prof. dr hab., Uniwersytet SWPS, psycholog   Piotr Oleś – prof. dr hab., Katolicki Uniwersytet Lubelski, psycholog   Malwina Puchalska - Kamińska– dr psychologii, Uniwersytet SWPS Beata Wolfigiel – mgr. psychologii, Uniwersytet Śląski Maciej Stolarski – dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog Paweł Fortuna – dr psychologii, Katolicki Uniwersytet Lubelski ______ Zostańmy w kontakcie: ✔ STRONA: https://insideskills.pl/ ✔ Dołącz do SPOŁECZNOŚCI Scenariusze Kariery: https://insideskills.pl/#home-newsletter ✔  Zajrzyj do mnie na LINKEDIN: https://www.linkedin.com/in/agnieszkajurkowska/ ✔  Polub Scenariusze Kariery na FACEBOOK: https://www.facebook.com/InsideSkillsAgnieszkaJurkowska
  30m 30s
 • #83 - Solo - Jak odpowiadać na pytania behawioralne podczas rozmowy o pracę?

  7 MAY. 2024 · Jesteś przed rozmową o pracę? Zapraszam do wysłuchania tego odcinka podcastu. Przybliżam w nim, o co chodzi w rozmowie kwalifikacyjnej i jak dobrze się do niej przygotować.  W tym odcinku usłyszysz: - Co oznacza dla Ciebie zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne? - Co sprawdzają rekruterzy poprzez zadawane pytania? - Z jakimi rodzajami pytań możesz się spotkać? - Czym są pytania behawioralne i dlaczego to ulubione pytania rekruterów? - Jak tworzyć zawodowe historie o sobie? Jak je wybrać i ile ich przygotować? - Jak odpowiadać na pytania rekrutacyjne używając struktury P.A.R.T.?
  28m 32s
 • #82 - Magdalena Szubert - O rekrutacji i pracy w sektorze pozarządowym

  10 ABR. 2024 · Zastanawiasz się, czy praca w sektorze pozarządowym może być dla Ciebie albo jak szukać pracy w organizacjach NGOs? O rekrutacji i pracy w trzecim sektorze opowiada Magdalena Szubert, która specjalizuje się w rekrutacji i programach rozwojowych dla tego sektora.  W tej rozmowie usłyszysz: - na jakie role zatrudnia trzeci sektor i jakich kompetencji poszukuje? - kto decyduje się na pracę w sektorze pozarządowym i dlaczego? - jakie formy zatrudnienia i warunki pracy oferują organizacje NGOs? - jak i gdzie szukać pracy w trzecim sektorze? - informacje o wybranych organizacjach, z którymi moja gościni współpracuje
  1h 4m 44s
 • #81 - Anna Pyrek - Onboarding, czyli o wdrożeniu do nowej roli zawodowej

  19 MAR. 2024 · 70% liderów obejmujących nowe stanowiska jako przyczynę swoich porażek wskazało brak zrozumienia organizacyjnych norm i praktyk, co powodowało postępujących brak dopasowania do kultury firmy. Liderom brakowało konstruktywnej informacji zwrotnej, rozumienia dynamiki zespołu, wsparcia przy nawigowaniu w wewnętrznej sieci powiązań.   Z moją gościnią Anna Pyrek – współzałożycielką firmy konsultingowej Kingmakers, coachem i mentorką liderów rozmawiam o wyzwaniach, z jakimi wiąże się objęcie nowego stanowiska w wyniku rekrutacji zewnętrznej lub wewnętrznego awansu oraz obszarach, o które warto na tym etapie zadbać dotyczących relacji z organizacją, z zespołem i z samym/samą sobą.   W tej rozmowie usłyszysz: - Jaki jest czas na osiągnięcie sukcesu w nowej roli? - Jak określać cele i priorytety z perspektywy biznesu, nowej roli i siebie samego/siebie samej? - Jak od początku budować relacje z interesariuszami? - Od czego zacząć współpracę z zespołem? - Na podstawie czego wiedzieć, które kompetencje i nawyki będą wspierające a które szkodliwe w nowej roli? - Gdzie szukać sojuszników w nowej roli?
  52m 25s
 • #80 - Marzena Mazurkiewicz - Jak aktywnie docierać do ofert pracy?

  27 FEB. 2024 · Ta rozmowa to zaproszenie do aktywnego poszukiwania pracy i wychodzenia z inicjatywą, tak, jak w dobrze przygotowanym prospectingu sprzedażowym. To zaproszenie do określenia firm, w jakich mamy największą szansę na wygraną ze swoim doświadczeniem, wyszukania informacji, które pozwolą na lepsze zrozumienie sytuacji biznesowej danej firmy i zaplanowania komunikacji. Moja gościni - Marzena Mazurkiewicz – to ekspertka w budowaniu procesów sprzedaży w obszarze prospectingu, tworzeniu strategii pozyskiwania klienta i generowania szans sprzedaży, pisaniu skutecznych wiadomości, social sellingu, budowaniu marki osobistej dla sprzedawców i kadry menedżerskiej. W tej rozmowie usłyszysz:· - Jaka jest przewaga aktywnego szukania pracy nad aplikowaniem na ogłoszenia? - Jakie działania obejmuje dobrze zaprojektowany prospecting? - Gdzie wyszukiwać informacji o firmach? - Co pisać w wiadomościach do pracodawców? - Jak prosić o informację zwrotną? - Jak pytać o polecenia?
  1h 7s
 • #79 - Anna Jarzębska - O radzeniu sobie z "nie wiem" w zmianie zawodowej

  6 FEB. 2024 · Jak radzić sobie z „nie wiem” w świecie „wiem”? Jak wiedzę o sobie, swoje dotychczasowe doświadczenie, umiejętności, preferencje połączyć niczym kawałki puzzli w nowy zawodowy obraz? O tym w rozmowie z Anną Jarzębską - psycholożką i mentorką kariery. W tej rozmowie usłyszysz: - Co zatrzymuje a co będzie uruchamiać w zmianie zawodowej? - Jak radzić sobie z trudnymi emocjami, których doświadczamy w zmianie? - Stan „nie wiem” – przeszkoda czy twórczy element w zmianie zawodowej? - Co będzie pomoce w przechodzeniu od „nie wiem” do „wiem”? - Z jakich kawałków wiedzy o sobie budować swój nowy zawodowy obraz?
  53m 7s
 • #78 - Anna Nowak - Jak zadbać o karierę, aby długo pozostać aktywnym zawodowo?

  23 ENE. 2024 · W tym odcinku podcastu z moją gościnią Anną Nowak - psycholożką pracy i organizacji zapraszamy do podróży w przyszłość swojego życia zawodowego i zachęcamy do zastanowienia się 📍co robić dzisiaj, aby za 15-20 lat czerpać profity ze swojej pracy, którą wykonujemy 📍jak organizacje mogą wspierać karierę dojrzałych pracowników A wszystko to w świetle psychologii pozytywnej organizacji pracy, koncepcji pozytywnego starzenia się, wydłużającego się życia i wyzwań demograficznych.
  52m 41s
 • #77- Dorota Steliga-Dmochowska - Jak zarządzać swoją marką osobistą w zmianie zawodowej?

  12 DIC. 2023 · Przechodząc przez zmianę zawodową, dotychczas wypracowany komunikat na nasz własny temat często przestaje pasować. Jak ułożyć go na nowo, gdy wychodzimy na rynek pracy albo przechodzimy przez proces przebranżowienia? Na moje pytania odpowiada ekspertka ds. spójnej komunikacji – Dorota Steliga-Dmochowska W tej rozmowie usłyszysz: - Czym wyróżnia się marka osobista w zmianie zawodowej? - Co powinno składać się na opis naszej marki, gdy komunikujemy się z rynkiem pracy? - Kiedy najlepiej i od czego zacząć budowanie marki osobistej? - Jak przedefiniować komunikację o sobie w momencie przebranżowienia? - Jakie działania składają się na budowanie marki osobistej? - Jaką proporcję zachować w komunikowaniu tematów zawodowych vs zainteresowań i pasji pozazawodowych?
  1h 2m 28s
 • #76 - Małgorzata Jakubicz - Dokąd zmierza praca w dobie AI?

  28 NOV. 2023 · Jaki wpływ sztuczna inteligencja będzie miała na naszą pracę, samopoczucie w pracy, na nasz rozwój zawodowy? Zapowiada się rewolucja czy ewolucja? O pracy w dobie AI opowiada Małgorzata Jakubicz - ambasadorka humanizmu w dobie cyfrowej, trenerka przywództwa. W tej rozmowie usłyszysz: - Czy AI będzie zabierać, czy przekształcać naszą pracę? - Czy współpraca z AI prowadzi do szczęścia w miejscu pracy? - Jakie kompetencje warto teraz rozwijać? - Na czym będzie polegać partnerstwo człowiek – maszyna? - Jak będzie zmieniała się rola lidera? - Czy zmierzamy w stronę zespołów mieszanych: człowiek maszyna-cyborg? - Czy rzeczywiście będziemy woleli być zarządzani przez algorytmy niż przez człowieka?
  56m 1s

Scenariusze Kariery to podcast o pracy, karierze i rynku pracy. Tworzony jest dla osób, które chcą wprowadzić świadomą zmianę w swoim życiu zawodowym. Szukają inspiracji i różnego spojrzenia na rozwój...

mostra más
Scenariusze Kariery to podcast o pracy, karierze i rynku pracy. Tworzony jest dla osób, które chcą wprowadzić świadomą zmianę w swoim życiu zawodowym. Szukają inspiracji i różnego spojrzenia na rozwój zawodowy po to, aby wyciągnąć dobre praktyki dla siebie. Chcą wiedzieć, jak działa rynek pracy i jak efektywnie szukać pracy. Dążą do stworzenia własnego scenariusza kariery.

Każdy odcinek dotyczy jednej z 5 kategorii tematycznych:
 • zarządzanie karierą
 • praca w zgodzie ze sobą
 • poszukiwanie pracy
 • przebranżowienie
 • CV i profil na Linkedin
Agnieszka Jurkowska jest coachem i mentorem kariery, rekruterką, trenerem, psychologiem. Wspiera w zmianie zawodowej i rozwoju kariery.
----
👉 WWW ➡️ https://insideskills.pl
👉 Linkedin ➡️ https://www.linkedin.com/in/agnieszkajurkowska/
👉 Facebook ➡️ https://www.facebook.com/InsideSkillsAgnieszkaJurkowska
👉 Instagram ➡️ https://www.instagram.com/scenariusze.kariery/

----
✉️ Skontaktuj się ze mną ➡️ agnieszka@insideskills.pl
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca