Portada del podcast

Siła spokoju | Radio Katowice

 • Siła Spokoju. Iwona Kwaśny Joga jest naszym przyjacielem. Marta i Maciej Rudzińscy

  18 JUN. 2024 · 21 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji w audycji "Siła spokoju" przedstawimy postać Maćka Rudzińskiego. Można śmiało powiedzieć, jednego z legendarnych katowickich nauczycieli jogi. Maciek razem z żoną Martą prowadzi od 30 lat szkołę jogi. Jak mówią oboje - joga to ich styl życia. Na spotkanie zaprasza Iwona Kwaśny...
  Played 14m 39s
 • Siła spokoju. Kiedyś to było lepiej? Łona

  11 JUN. 2024 · Wychował się na Młynarskim i Kabarecie Starszych Panów, ale także dorastał w złotej erze polskiego rapu. O tym czy kiedyś było lepiej i o mistrzach słowa - z Adamem Zielińskim czyli Łoną - rozmawiała Iwona Kwaśny. Zapraszamy na Siłę spokoju.
  Played 16m 10s
 • Siła Spokoju. Memy, które zmieniają rzeczywistość. Marta Frej

  6 JUN. 2024 · Mówi, że urodziła się z wrażliwością społeczną. Szczególnie pielęgnuje w sobie empatię. Twierdzi, że czasami brakuje jej języka, żeby powiedzieć to co myśli i czuje. Niemniej jednak, na jej memy z komentarzami rzeczywistości czekają całe rzesze kobiet. Lubi odkrywać tematy tabu, m.in sferę naszej seksualności. Artystka Marta Frej jest gościnią audycji „Siła spokoju”.
  Played 17m 35s
 • Siła Spokoju. Matkowanie sobie. Karolina Anwailer

  28 MAY. 2024 · Tym razem zapraszamy na rozmowę o matkowaniu samej sobie, czyli zaspokajaniu swoich potrzeb. A jak wiadomo, swoje potrzeby zawsze widzimy na szarym końcu. Wie o tym każda kobieta. Jak zacząć matkować sobie i dlaczego to takie ważne. O tym opowiedzą Iwona Kwaśny i doula Karolina Anwailer.
  Played 33m 33s
 • Siła Spokoju. Porozumienie bez przemocy. Joanna Berendt

  21 MAY. 2024 · W Sile spokoju dzisiaj rozmowa o Porozumieniu bez przemocy. Czyli o dialogu, w którym są ważne potrzeby każdej z osób. Jaki piękny byłby świat gdybyśmy z empatią słuchali się nawzajem.  Zaprasza Iwona Kwaśny.
  Played 26m 52s
 • Siła Spokoju. Czas na zmiany

  14 MAY. 2024 · Kiedy jest dobry moment na zmianę pracy, zawodu, zmanię stylu życia? Nie ma tu jednej recepty, każdy musi to wyczuć indywidualnie. Ale zmiana jest możliwa, o czym opowiada bohaterka Siły spokoju. Będzie to opowieść w lesie i o lesie... Zaprasza Iwona Kwaśny. Audycję, jak zawsze, zrealizował dźwiękowo Rafał Drabek.
  Played 17m 13s
 • Siła Spokoju. Jak uczyć się do egzaminów? Marek Kaczmarzyk

  7 MAY. 2024 · Do czego został stworzony nasz mózg? Czy do zapamiętywania informacji? Nic bardziej mylnego. Nasz mózg został stworzony do rozwiązywania problemów. I to w dodatku w grupie a nie w pojedynkę. Jak więc podejść do egzaminów szkolnych, których w naszym systemie edukacji nie brakuje? Odpowiedzi i podpowiedzi dziś w "Sile spokoju", którą jak zawsze przygotowała Iwona Kwaśny...
  Played 15m 5s
 • Potęga świadomości. Jarosław Gibas

  30 ABR. 2024 · Świadomość. Często używamy tego słowa, ale czy wiemy co dokładnie oznacza? Co to znaczy być świadomym człowiekiem? Żyć świadomie? Jak te świadomość poszerzać? Na te pytania postara się odpowiedzieć Jarosław Gibas - socjolog, dziennikarz, autor książek rozwojowych. 
  Played 10m 44s
 • Agresja słowna. Prof. Danuta Krzyżyk

  23 ABR. 2024 · Słowa potrafią budować i wspierać ale potrafią też ranić i niszczyć. I dzisiaj właśnie porozmawiamy o agresji słownej, która może zadawać ból nie mniejszy niż atak fizyczny. Bo celem ataku słowem jest zranienie drugiego człowieka. Takie sytuacje zdarzają się w szkole, w domu, w pracy czy u lekarza. Na Siłę spokoju zaprasza Iwona Kwaśny...
  Played 11m 6s
 • Siła Spokoju. Stopy

  16 ABR. 2024 · Pamiętamy o nich, kiedy poruszymy palcem  w bucie, albo kiedy latem trzeba założyć sandały. Mowa o stopach. Masaż stóp i uciskanie odpowiednich punktów to błogostan dla całego ciała. Wie o tym każdy kto choć raz poddał się zabiegowi refleksologii stóp. Refleksologia to także pomoc w różnych dolegliwościach, m.in w zaburzenia snu, migrenach, schorzeniach zatok czy w bólach kręgosłupa.
  Played 10m 47s

Jak zwolnić tempo, jak żyć świadomie, jak kupować rozsądnie, jak słuchać się wzajemnie? Postaramy się wprowadzić w ten zwariowany świat trochę oddechu, zatrzymać się i zastanowić, o co w tym...

mostra más
Jak zwolnić tempo, jak żyć świadomie, jak kupować rozsądnie, jak słuchać się wzajemnie? Postaramy się wprowadzić w ten zwariowany świat trochę oddechu, zatrzymać się i zastanowić, o co w tym wszystkim chodzi. Zaprasza Iwona Kwaśny.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca