• #73 | Ranking brokerów - ETF-y przez rachunek zwykły

  25 MAY. 2023 · ETF-y są notowane na giełdzie, więc aby w nie inwestować, trzeba posiadać rachunek maklerski. Domów maklerskich, które je oferują jest całe mnóstwo. Różnią się min. jurysdykcją, paletą wyboru, opłatami, dostępem do notowań czy możliwościami łatwego rozliczania podatków. Uważam, że w pierwszej kolejności, zawsze warto rozważyć rachunek emerytalny (IKE/IKZE), a dopiero w drugiej kolejności rachunek "zwykły". "https://stockbroker.pl/etf-ranking-brokerow-ike-ikze/" przedstawiłem w osobnym materiale. W tym przeanalizuję brokerów pod kątem inwestowania w ETF-y przez rachunek zwykły i na koniec pokażę ich ranking. Są tu brokerzy polscy i zagraniczni, dający możliwość inwestowania w ETF-y europejskie lub amerykańskie. Dlaczego wszyscy "w jednym kotle"? Bo ostatecznie potrzebujemy, co do zasady, JEDEN rachunek. Oczywiście, nie jestem w stanie porównać wszystkich instytucji. Robiąc selekcję uwzględniłem tylko tych, w przypadków których rozliczenie podatkowe jest proste (dzięki raportom lub narzędziom podatkowym).
  23m 53s
 • #72 | Ranking brokerów - ETF-y przez IKE/IKZE

  19 MAY. 2023 · Ile warto mieć rachunków maklerskich? Jak najmniej! W pierwszej kolejności warto rozważyć rachunki emrytalne IKE i IKZE, dzięki którym można uzyskiwać korzyści podatkowe oraz zapomnieć o rozliczeniach podatkowych. Pokazuję, jak wybrać rachunek maklerski IKE/IKZE pod kątem inwestowania w ETF-y oraz prezentuję swój subiektywny ranking.
  18m 23s
 • #71 | Narzędzia podatkowe - jak rozliczać brokerów zagranicznych?

  10 MAR. 2023 · Bardzo często spotykam się z opinią, że nie warto korzystać z brokerów zagranicznych, bo to oznacza samodzielne rozliczanie podatków, co jest bardzo kłopotliwe. Zdecydowanie NIE ZGADZAM się z takim podejściem. Te osoby, widocznie, nie znają narzędzi podatkowych do rozliczania brokerów zagranicznych. W tym artykule pokażę Wam: - jakie narzędzia są dostępne, - jak wyglądają ich raporty, oraz - jak na ich podstawie wypełnić deklaracje podatkowe
  17m 1s
 • #70 | Po prostu kupuj - przepis na inwestycyjny sukces wg Nick Maggiulli (OfDollarsAndData.com)

  24 FEB. 2023 · Wiele osób nie inwestuje, obawiając się utraty pieniędzy. A jeśli już inwestują, bardzo często robią to w sposób, który bardzo ich angażuje, ale niekoniecznie jest skuteczny. Lubimy polować na górki i dołki - w końcu "żeby zarobić, trzeba kupić tanio a sprzedać drogo". Jednak, w inwestowaniu, pomysły które podpowiada nam intuicja, często się nie sprawdzają. O tym, co się sprawdza, mogą nas przekonać dane. Książka JUST KEEP BUYING jest nimi naszpikowana. Pokazuje ona proste sposoby na inwestowanie, które są podparte twardymi statystykami. Jej autorem jest Nick Magiulli, amerykański bloger finansowy, prowadzącyhttps://ofdollarsanddata.com/ oraz Chief Operations Officer w https://ritholtzwealth.com/. Książka została świetnie odebrana w USA i cieszy się dużą popularnością. Nick zgodził się udzielić mi wywiadu. Udziela nam rad, jak inwestować w sposób prosty i skuteczny. Pytam go między innymi o perspektywę polskiego inwestora, która ma swoją specyfikę. Nick jest Amerykaninem, więc rozmawialiśmy po angielsku. Ale pod nagraniem wideo są polskie napisy, a poniżej również wersja tekstowa po polsku. Serdecznie Was zapraszam. ;)O czym rozmawiamy: - Jakie inwestycyjne błędy Nick popełniał w życiu? - Ile należy oszczędzać i wydawać? - W jakie aktywa warto inwestować? - Czy lepiej inwestować aktywnie czy pasywnie i gdzie jest granica? - Kiedy najlepiej inwestować: KUP TERAZ, UŚREDNIANIE I KUPUJ W DOŁKU - Co zrobić, jeżeli boimy się inwestować? - Jak zachować konsekwencję w działaniu? - W jakich horyzontach sprawdzają się porady Nicka?
  34m 52s
 • #69 | 14 mitów rozliczenia podatkowego

  17 FEB. 2023 · Chyba nikt nie lubi rozliczać podatków. Ale, z drugiej strony, wcale nie musi to być droga przez mękę. W polskim Internecie krąży wiele mitów, że zawsze jest to trudne i czasochłonne. Można też spotkać niedopowiedzenia, półprawdy, ale też kompletne bujdy. Zebrałem 14 mitów i postanowiłem się z nimi rozprawić. Zastrzegam, że sam nie jestem doradcą podatkowym. Jednak chcę podkreślić, że poszerzając swoją wiedzę konsultowałem się z ekspertami podatkowymi, więc uważam, że wiedza którą mam do przekazania jest wartościowa.
  19m 43s
 • #68 | Broker polski czy zagraniczny - lekcje z Ukrainy

  17 FEB. 2023 · Polskie domy maklerskie zapewniają nam proste rozliczenie podatkowe (dostarczają PIT-8C). Część z nich, dodatkowo, umożliwia inwestowanie w ramach IKE i IKZE, nawet na rynkach zagranicznych, dzięki czemu uzyskujemy korzyści podatkowe. Cała komunikacja odbywa się po polsku, dzięki czemu jest ona bezproblemowa. Tymczasem, w moim rankingu domów maklerskich, w kategorii rachunków zwykłych, najlepszy okazał się Interactive Brokers, a Degiro był drugi. Polski broker (XTB) był dopiero trzeci. Wiele osób pyta mnie, jaki jest sens „pchać się” do brokerów zagranicznych, skoro polscy zapewniają nam wygodę i często korzyści podatkowe. Moją odpowiedź poznasz w tym materiale.
  12m 25s
 • #67 | Jak korzystać z Interactive Brokers - przewodnik "krok po kroku"

  10 FEB. 2023 · Interactive Brokers to popularny amerykański broker z długą historią, wysoce transparentny i bardzo uniwersalny. Poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia, to chyba jego największa zaleta. Daje bardzo szerokie możliwości inwestycyjne, ma niskie prowizje a rozliczenie podatkowe może być, wbrew pozorom, bardzo proste. To zwycięzca mojego https://stockbroker.pl/gdzie-kupic-etf-ranking-brokerow/ a kategorii rachunków „zwykłych”. Jeżeli chcecie się przekonać, czy warto z niego skorzystać, polecam wam przede wszystkim mój https://stockbroker.pl/gdzie-kupic-etf-ranking-brokerow/, gdzie porównuję go z innymi. Natomiast w tym materiale dowiecie się więcej o korzystaniu z Interactive Brokers – jak wybrać oddział, jak otworzyć rachunek, jak wpłacać środki, jak wybrać taryfę opłat czy składać zlecenia.
  44m 21s
 • #66 | Jak kupić ETF - porównuję 8 brokerów

  20 ENE. 2023 · Wiele osób nie inwestuje w ETF-y, bo boi się obsługi rachunku maklerskiego. W tym materiale pokazuję, że: - składanie zleceń może być całkiem proste - pokazuję z jakich elementów składa się zlecenie - jakie są różnica w zleceniach między brokerami
  38m 29s
 • #65 | Ranking robo-doradców 2023

  17 ENE. 2023 · W ETF-y warto inwestować samodzielnie. Co do zasady jest to proste i tanie. Obsługi rachunku maklerskiego na prawdę można się nauczyć. Jednak są przypadki, kiedy samodzielne inwestowanie może być żmudne, przez co możemy tracić zapał i konsekwencję w realizacji strategii. Są też przypadki, gdy samodzielne inwestowanie w ETF-y może być jednak kosztowne. Właśnie tego typu problemy rozwiązywać mogą robo-doradcy, na polskim rynku jest ich coraz więcej. Czy warto z nich korzystać, jak wygląda ich oferta oraz którzy są najlepsi?
  40m 56s
 • #64 | Globalny portfel ETF – jaki udział rynków wschodzących i rozwiniętych?

  9 DIC. 2022 · Wśród najbardziej popularnych ETF-ów znajdują się z jednej strony ETF-y na cały świat, a z drugiej ETF-y na rynki rozwinięte i wschodzące. Ze statystyk wynika, że inwestorzy częściej sięgają po ETF-y na rynki wschodzące i rozwinięte. Czy lepiej inwestować w 1 ETF na cały świat czy 2 osobne na oba rodzaje rynków? Jaka jest właściwa proporcja między rynkami wschodzącymi i rozwiniętymi?
  30m 12s
Interesujesz się inwestowaniem?
Zastanawiasz się, jakie podejście jest dla Ciebie najlepsze?
Poznaj świat widziany okiem maklera!

Zaprasza Artur Wiśniewski, Stockbroker.pl
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca