22 SEP. 2024 · Moim gościem w tym odcinku podcastu jest Adam Sornek.
Z Adamem, jak się okazało, znamy się już jakiś czas. Wcześniej myślałem, że po raz pierwszy mieliśmy okazję spotkać się w jego podcaście Toga bez wroga (która to rozmowa jest dostępna w sierpniowym odcinku z 2024 roku), jednak mój gość wyprowadził mnie z błędu mówiąc, że wiele lat temu był na spotkaniu, które organizowałem w Katowicach w celu promocji „Pamiętnika Adwokata” - książki o promocji kancelarii za pomocą prawniczego bloga.
Przyznać muszę ze wstydem, że zupełnie nie pamiętam Adama z tego spotkania. Tak sobie myślę teraz, że musiało to być tuż przed jego odejściem z zawodu adwokata. Z pewnością nie przypuszczał wówczas, że czeka go zupełnie niespodziewany zwrot akcji.
W każdym razie spotkaliśmy się teraz, bo byłem niezwykle ciekaw tego, co zmotywowało adwokata Sornka do zawodowej zmiany, oraz czym może pochwalić się obecnie, a więc jak wspiera prawników i prawniczki w rozwoju nie tylko zawodowym, ale też mentalnym.
Bez wątpienia to, że z sukcesami wykonywał swój zawód, dzisiaj czyni go jednym z najbardziej doświadczonych coachów i trenerów w kontekście branży prawniczej. Wie dobrze, co to znaczy stres na sali sądowej, czym jest wyczerpująca rozmowa z klientem, z czym musi się mierzyć prawnik na różnych etapach swojej kariery. Wie również dobrze to, jak radzić sobie z poczuciem wypalenia zawodowego.
Ma nie tylko podbudowę procesową i materialną, ale też psychologiczną i społeczną. Wydaje mi się również, że Adam ma także właściwą osobowość do drogi, którą obecnie podąża. Jest spokojny, cierpliwy, zrównoważony, a przy tym ma dar mówienia prostymi słowami o sprawach, które niejednemu i niejednej z nas na pewno będą wydawać się ulotne i skomplikowane jednocześnie. Potrafi wejrzeć w swojego rozmówcę, aby następnie odpowiednie pytania.
O czym rozmawiamy?
Mam nadzieję, że moja charakterystyka Adama Sornka zaciekawiła Cię na tyle, że chętnie posłuchasz naszej rozmowy.
Nie tylko rozmawiamy o historii i drodze zawodowej Adama, ale także wypytałem go o projekty jego autorstwa, za pomocą których wspiera prawników i prawniczki na zawodowej drodze. Są to między innymi poradnik „https://www.togabezwroga.pl/prawniku-wylicz-stawke/”, podcast "https://www.togabezwroga.pl/", programy autorskie „https://www.togabezwroga.pl/odnowa/”, oraz "https://www.togabezwroga.pl/program/”. Adam prowadzi również https://www.togabezwroga.pl/superwizja/, zatem wypytałem go także o to.
Co jeszcze? Zapytałem też Adama o to, od czego by zaczął, gdyby dziś miał budować swoją kancelarię, jako początkujący prawnik i co wg niego należy i warto przeczytać.
Zapraszam gorąco do posłuchania naszej rozmowy!
Rafał 🔆
https://blog-prawniczy.pl