• 10 - W punkt. Gaba Kulka

  27 OCT. 2021 · W okolicznościach parkowych na Żoliborzu o śpiewaniu, zachowywaniu równowagi i zmęczeniu Gaba Kulka rozmawia z Agnieszką Obszańską. Co przekazałaby Muzeum Warszawy?
  28m 41s
 • 9 - W punkt. Wiktoria Jędroszkowiak

  20 OCT. 2021 · Wiktoria robi różne rzeczy i robi rzeczy głównie dla klimatu i sprawiedliwości klimatycznej. O Młodzieżowym Strajku Klimatycznym, aktywizmie, edukacji, przestrzeni i Warszawie z perspektywy poznaniaczki Agnieszka Obszańska rozmawia z Wiktorią Jędroszkowiak. Na dodatek na placu, który może pomieścić milion osób! Co przekazałaby Muzeum Warszawy?
  24m 16s
 • 8 - W punkt. Stanisław Łubieński

  12 OCT. 2021 · Trzy książki na koncie do tej pory. Pisarz – to raz. Dwa – niepoprawny entuzjasta natury miejskiej. Prowadzi także fanpage „Dzika Ochota” - tam z kolei możemy podejrzeć bardzo dużo różnych działań na styku natury i miasta. O przyrodzie w Warszawie, Lesie Bielański, Zakolu Wawerskim i okolicach Pałacu Kultury, Agnieszka Obszańska rozmawia ze Stanisławem Łubieńskim. Co przekazałby Muzeum Warszawy?
  27m 36s
 • 7 - W punkt. Paweł Sołtys

  5 OCT. 2021 · Przenosimy się w bardzo intrygujące miejsce. Na Pradze Południe, na bardzo ciekawym polu, właściwie torze Agnieszka Obszańska rozmawia z Pawłem Sołtysem. Jak zmienia się Warszawa, Grochów i Praga i dlaczego tak ważna jest opowieść i historia. Pablopavo – muzyk, Paweł Sołtys – pisarz. Czy się jakoś łączy? Co przekazałby Muzeum Warszawy?
  21m 56s
 • 6 - W punkt. Ludwik Majlert

  28 SEP. 2021 · Halo, halo! Tym razem odcinek prosto z epicentrum dowodzenia traktorowego. Być może brzmi to nieco dziwnie, ale zaraz wszystko się wyjaśni. Dzisiaj spojrzymy na Warszawę przez pryzmat rolnictwa. Jeżeli myślimy o rolnictwie w Warszawie, czy w ogóle uprawach praktycznie w środku Warszawy, to przecież pierwsze, co przychodzi do głowy to rodzina Majlertów i hektary, o których opowie nam pan Ludwik Majlert. Co przekazałby Muzeum Warszawy?
  24m 34s
 • 5 - W punkt. Celina Osiecka

  21 SEP. 2021 · Zapamiętajcie i koniecznie odwiedźcie ten adres na Saskiej Kępie: Zwycięzców 25. To tam od 1975 roku uwiecznia w czerni i bieli portrety ludzi i zwierząt. O pracy fotografki, sprzęcie, klientach opowiada Celina Osiecka, fotografka. Co przekazałaby Muzeum Warszawy?
  20m 15s
 • 4 - W punkt. Sylwia Chutnik

  14 SEP. 2021 · Wokalistka, mądrząca się czasem w telewizji, pisarka, aktywistka, felietonistka, działaczka społeczna, queerowa mama i miłośniczka Warszawy z różową grzywką. Wiecie o kogo chodzi? To oczywiście Sylwia Chutnik! O Warszawie niełatwej, osobach w kryzysie bezdomności, Starym Mokotowie i dźwiękach w mieście. Sylwia wymienia też fundacje, które działają Warszawie i które warto wspierać: Serce Miasta, Daj Herbatę, Po Drugie, Fundacja Ocalenie. Co Sylwia Chutnik przekazałaby Muzeum Warszawy? Transkrypcje odcinków znajdziesz na: https://muzeumwarszawy.pl/w-punkt-rozmowy-na-miescie/
  23m 29s
 • 3 - W punkt. Ola Jasionowska

  7 SEP. 2021 · Jej ilustracje mijacie w Warszawie codziennie. Nie tylko błyskawice i profile kobiet, ale także wszystkie miejskie plakaty i infografiki. O tym jak ważne są miejskie dźwięki, cisza i Plac Defilad opowie Ola Jasionowska - graficzka, ilustratorka związana z miejskim ratuszem. Pamiętacie Hozmowy z Hanną? Co przekazałaby Muzeum Warszawy? Transkrypcje odcinków znajdziesz na: https://muzeumwarszawy.pl/w-punkt-rozmowy-na-miescie/
  22m 34s
 • 2 - W punkt. Jarmiła Rybicka

  31 AGO. 2021 · O niezwykłym miejscu na mapie Warszawy jakim jest Kuchnia Konfliktu opowiada jej założycielka - Jarmiła Rybicka. W rozmowie także wskazówki gdzie w Warszawie udać się by pobyć trochę bliżej natury. Co przekazałaby Muzeum Warszawy? Transkrypcje odcinków znajdziesz na: https://muzeumwarszawy.pl/w-punkt-rozmowy-na-miescie/
  20m 27s
 • 1 - W punkt. Janek Młynarski

  24 AGO. 2021 · Gdzie na wagary a gdzie po muzyczne inspiracje? Posłuchajcie o Warszawie oczami Jana Emila Młynarskiego - muzyka, kompozytora, wokalisty i multiinstrumentalisty a także dziennikarza radiowego. Jan to także znawca i popularyzator polskiej muzyki z lat 1918-1949 i propagator życiorysów wykonujących ją artystów. Co przekazałby Muzeum Warszawy? Rozmowy przygotowała i przeprowadziła Agnieszka Obszańska, dziennikarka i animatorka kultury. Transkrypcje odcinków znajdziesz na: https://muzeumwarszawy.pl/w-punkt-rozmowy-na-miescie/
  31m 3s

W punkt. Rozmowy na mieście. Muzeum Warszawy zaprosiło do współpracy Agnieszkę Obszańską, która przybliży Warszawę prywatną w opowieściach osób związanych z miastem. Posłuchajcie sami!

mostra más
W punkt. Rozmowy na mieście.
Muzeum Warszawy zaprosiło do współpracy Agnieszkę Obszańską, która przybliży Warszawę prywatną w opowieściach osób związanych z miastem. Posłuchajcie sami!
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca