• #84 Moja zmiana zaczęła się od poproszenia o pomoc - rozmowa z moją podopieczną Oliwią

  10 JUN. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam z moją podopieczną Oliwią, która opowiedziała swoją historię zaburzeń odżywiania. Napady objadania, perfekcjonizm, tłumienie emocji, a także brak znajomości siebie to tematy, z którymi Oliwia zgłosiła się do mnie po pomoc. Jak wyglądał jej proces? Czego się nauczyła? W jakim miejscu jest teraz, po zakończeniu współpracy psychodietetycznej? Oraz dlaczego jej proces zmiany rozpoczął się właśnie w momencie poproszenia o pomoc? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszej rozmowie. Zapraszam! Instagram Oliwii: https://www.instagram.com/oliwka__stypka/ Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  54m 43s
 • #83 Co jeśli nie jestem "typowym przypadkiem"? - o innych niespecyficznych zaburzeniach odżywiania

  3 JUN. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu omawiam Inne niespecyficzne zaburzenia odżywiania, które dostały swoją kategorię w ICD-11, czyli Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Co się do nich zalicza? Czy brak spełnienia kryteriów anoreksji, bulimii, czy kompulsywnego objadania się oznacza, że nie chorujesz "wystarczająco poważnie"? Jaka była moja historia? O tym w dzisiejszym odcinku podcastu! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  52m 51s
 • #82 Dlaczego padło akurat na jedzenie? - O mechanizmach kompensacyjnych w zaburzeniach odżywiania

  27 MAY. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu poruszam temat mechanizmów kompensacyjnych w zaburzeniach odżywiania. Spróbuję odpowiedzieć na pytanie dlaczego akurat pada na jedzenie i skąd się bierze obsesja na punkcie kontroli i chudego ciała? Temat mechanizmów kompensacyjnych mogliście usłyszeć na żywo na warsztatach, które przeprowadziłam na Konferencji Zdrowia Psychicznego ""Co mi siedzi w głowie? - szczerze o zaburzeniach psychicznych" 25.05.2024 w Krakowie! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  46m 43s
 • #81 Jedzenie intuicyjne, czyli o dialogu z własną intuicją

  20 MAY. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu poruszam temat jedzenia intuicyjnego. Dowiesz się z niego: - na czym polega jedzenie intuicyjne? jak wygląda u mnie? - jak się nauczyć jedzenia w zgodzie ze swoimi sygnałami głodu, sytości oraz szanując ochotę na jedzenie? - czy osoby z zaburzeniami odżywiania mogą zacząć jeść intuicyjnie z dnia na dzień? - jak budować relacje ze sobą i uważnić głos swojej intuicji? - dlaczego warto działać w zgodzie z własną intuicją? i wiele innych! Zapraszam! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  1h 1m 21s
 • #80 Czasoumilacze, czyli jak uprzyjemnić sobie codzienność

  13 MAY. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcasu dzielę się swoimi przemyśleniami na temat zabieganego trybu życia i tego, jak go sobie umilać. Tłumaczę, dlaczego tak ważne są małe, codzienne umilacze i jak mogą one wyglądać. Dowiesz się także, czym może skończyć się ciągły pęd, bez chwili na przyjemności. Zapraszam! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  55m 46s
 • #79 O uważności w procesie - rozmowa z dietetyczka Wiktoria Puchrowicz

  6 MAY. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam z dietetyczką Wiktorią Puchrowicz na temat uważności w procesie. Z tego odcinka dowiesz się: - czym jest uważność? - jak ją praktykować? - jak my rozumiemy proces oraz w jakim procesie jesteśmy? - po co nam uważność w procesie? - jakie rozpraszacze stosujemy, aby nie kontaktować się z naszymi emocjami? i wiele innych ;) Zapraszam! Kontakt do Wiktorii: E-mail: kontakt.emocjonujemysie@outlook.com Instagram: https://www.instagram.com/emocjonu_jemy_sie/ (rusza od wakacji 2024) Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  1h 7m 54s
 • #78 Jadłam, głodziłam się i wymiotowałam, aby zagłuszyć własne emocje - rozmowa z moją podopieczną Martyną

  29 ABR. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam z moją podopieczną Martyną, która dzieli się swoją historią zaburzeń odżywiania. Jak sama mówi - przez 7 lat żyła w ciągłym stresie i nienawiści do siebie. Jej problem z odżywianiem zmieniał się na przestrzeni czasu - od anoreksji, przez mordercze treningi, aż po bulimię i napady objadania. Pod tym wszystkim kryły się stłumione emocje, lata zakładania masek i brak relacji z samą sobą. Z tego odcinka podcastu dowiesz się: - jak wyglądała historia zaburzeń odżywiania Martyny? - w którym momencie powiedziała "dość" i zgłosiła się o pomoc? - nad czym pracowała Martyna, aby naprawić swoją relację z jedzeniem, ruchem oraz samą sobą? - czemu tak dużą częścią współpracy była praca z emocjami oraz jak to wyglądało? - w jaki sposób kontakt z emocjami pozwolił Martynie poznać siebie, swoje potrzeby i naprawić jej relacje z jedzeniem? i wiele innych! Zapraszam! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  1h 29s
 • #77 Jak pozbyć się wyrzutów sumienia po jedzeniu?

  22 ABR. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu poruszam temat wyrzutów sumienia po jedzeniu. Dowiesz się z niego: - czym są wyrzuty sumienia? - jak rozróżnić poczucie winy od wstydu i jakie to ma znaczenie? - co może Ci dać poczucie winy, a co zabiera wstyd? - co zrobić, aby pozbyć się wyrzutów sumienia po jedzeniu? Zapraszam do słuchania! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  59m 41s
 • #76 Posłuchaj, jeśli (za) dużo rozkminiasz

  15 ABR. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu możesz posłuchać moich przemyśleń dotyczących kierowania się głową i rozsądkiem w życiu, zamiast uczuciami. Opowiem Ci o tym, czy rozkminianie wszystkiego to na pewno najlepszy sposób na dobre życie oraz co według mnie może się na nie składać. Rozważam temat o co tak naprawdę chodzi w życiu i czy naprawdę wszystko musi mieć sens? Zapraszam! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Moje Social Media: INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ TIKTOK: https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  55m 10s
 • #75 Jak radzić sobie ze zmianami w wyglądzie podczas wychodzenia z zaburzeń odżywiania? - Wittalna

  8 ABR. 2024 · W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam z Kingą Wittenbeck, znaną w Internecie jako Wittalna, na temat relacji z ciałem. Z tej rozmowy dowiesz się: - Dlaczego zmiany w wyglądzie tak bardzo blokują osoby chorujące przed wychodzeniem z zaburzeń odżywiania? - Czy przytycie jest konieczne, aby wyjść z zaburzeń odżywiania? - Czy i dlaczego niektóre osoby chudną w procesie naprawy relacji z jedzeniem? - Z jakimi trudnościami mierzą się osoby chorujące podczas recovery? - Z jakimi trudnościami w kwestii zmian w wyglądzie mierzą się osoby chorujące w trakcie recovery? Jak to wygląda u naszych podopiecznych oraz z czym my się mierzyłyśmy podczas choroby? - Jakie są ich największe obawy dotyczące zmian w sylwetce i czy jest się czego bać? - Jak radzić sobie ze zmianami w wyglądzie w trakcie procesu wychodzenia z zaburzeń odżywiania? I wiele innych wątków! Chcesz wesprzeć moją działalność? https://buycoffee.to/wiedzanatalerzupl Namiary do mnie: - https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/ - https://www.tiktok.com/@wiedzanatalerzupl Namiary do Kingi: - https://www.instagram.com/wittalna/ - https://www.youtube.com/@wittalna9294 - https://open.spotify.com/show/3LhHiMxzQwtbM1viJwvwoQ?si=cf9ebd1139564370 Chcesz umówić się na konsultację psychodietetyczną? Napisz do mnie maila na adres kontakt@wiedzanatalerzu.pl lub w wiadomości prywatnej na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji!
  1h 19m 46s

Jedzenie nie musi być Twoim wrogiem. Możesz odzyskać zdrową relację z jedzeniem, ciałem i ruchem i w końcu polubić siebie. Jeśli ta perspektywa brzmi dla Ciebie kusząco, ale mało realnie...

mostra más
Jedzenie nie musi być Twoim wrogiem. Możesz odzyskać zdrową relację z jedzeniem, ciałem i ruchem i w końcu polubić siebie. Jeśli ta perspektywa brzmi dla Ciebie kusząco, ale mało realnie - to pozwól, że pokażę Ci życie wolne od kultury diet i zaburzeń odżywiania. Podcast kieruję przede wszystkim do tych, którzy chcą coś zmienić, ale nie wiedzą jak (a może boją się postawić pierwszy krok). Tu usłyszysz o tym, jak zbudować zdrową relację z jedzeniem, wyjść z zaburzeń odżywiania i odzyskać pewność siebie. Już dziś możesz być o krok bliżej zmiany - zróbmy to razem!

Mój Instagram: https://www.instagram.com/wiedzanatalerzupl/
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca