#002 Stoicyzm rozwiąże każdy problem - Piotr Stankiewicz

#002 Stoicyzm rozwiąże każdy problem - Piotr Stankiewicz
9 de may. de 2024 · 1h 38m 8s

W tym odcinku podcastu #MniejWięcejŻycie, goszczę wyjątkową osobowość – Piotra Stankiewicza, filozofa i pisarza, który z pasją dzieli się swoimi przemyśleniami na temat stoicyzmu i jego znaczenia w dzisiejszym świecie....

mostra más
W tym odcinku podcastu #MniejWięcejŻycie, goszczę wyjątkową osobowość – Piotra Stankiewicza, filozofa i pisarza, który z pasją dzieli się swoimi przemyśleniami na temat stoicyzmu i jego znaczenia w dzisiejszym świecie. Przyglądamy się, jak starożytne nauki mogą wpływać na nasze codzienne życie i pomagać w osiąganiu osobistego szczęścia.

Co stoi za filozofią stoicką? Jakie narzędzia oferuje ona współczesnemu człowiekowi w dążeniu do spokoju i zrozumienia siebie? Odkryjemy, jak stoicyzm może być kluczem do lepszego zarządzania własnymi emocjami i reakcjami w niepewnych czasach.Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Piotrem, który dzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami na temat życia zgodnie z zasadami stoicyzmu. O czym rozmawiamy?
  • Stoicyzm w praktyce: Odkryj, jak zasady stoickie przerodziły się w narzędzie do zarządzania emocjami i decyzjami w niepewnych czasach. Poznaj historię Piotra - od pierwszych filozoficznych inspiracji, po głębokie zrozumienie stoicyzmu.
  • Dyscyplina myślenia: Jak stoickie podejście do emocji i reakcji może zmienić Twoje życie osobiste i zawodowe? Zaskakujące wnioski mogą zmienić Twoje podejście nie tylko do osobistych wyzwań, ale także do profesjonalnych projektów.
  • Stoicyzm a nowoczesne technologie: Zabiorę Cię za kulisy refleksji Piotra, który analizuje wpływ sztucznej inteligencji na praktykowanie stoicyzmu. I odwrotnie. 
  • Praktyczne stoicyzm: Jak filozofia może pomagać w codziennych dylematach i budowaniu osobistej odporności psychicznej? Sekrety Piotra na łączenie starożytnych zasad z nowoczesnym życiem.
  • Życie zgodnie z naturą: Odkryj, jak stoicyzm radzi sobie z presją współczesnego świata i jak można wykorzystać jego zasady do osobistego rozwoju i lepszego zarządzania życiowymi wyzwaniami.


Dr Piotr Stankiewicz - jest pisarzem i filozofem, twórcą i nauczycielem reformowanego stoicyzmu. Związany z Uniwersytetem Warszawskim i międzynarodowym zespołem „Modern Stoicism”. Prowadzi podcast „Myślnik Stankiewicza” i newsletter „Stoicki głos w Twoim domu”. Kontakt: stoik@piotrstankiewicz.pl

Linki:


Odkryj, jak starożytna mądrość może być odpowiedzią na współczesne problemy. Posłuchaj tego odcinka, aby zgłębić tajniki stoicyzmu i zainspirować się do głębszej refleksji nad własnym życiem!
mostra menos
Información
Autor Łukasz Kruszewski
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca