#2 Czym są błędy? "Błędy i ich rola w procesie rozwoju"

#2 Czym są błędy? "Błędy i ich rola w procesie rozwoju"
23 de mar. de 2022 · 14m 15s

Jedną z uniwersalnych prawd w życiu jest to, że każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu popełnić jakiś błąd. Różnie je nazywamy: błąd, porażka, niepowodzenie, wpadka, przegrana, klęska...

mostra más
Jedną z uniwersalnych prawd w życiu jest to, że każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu popełnić jakiś błąd. Różnie je nazywamy: błąd, porażka, niepowodzenie, wpadka, przegrana, klęska czy katastrofa. Rzadko lubimy o nich rozmawiać, ponieważ pozbawiają nas idealnego wizerunku nas samych. Oczywiście osób doskonałych nie ma. Każdy z nas popełnia błędy. To stały element naszego życia, tak samo jak oddychanie czy spanie.
Często powtarza się slogan: „Człowiek uczy się na błędach”. Jednak kiedy popełnimy już jakiś błąd, rzadko wyciągamy z niego wnioski. Dlaczego tak się dzieje?
Zależy to od postawy, jaką przyjmujemy wobec niepowodzenia. W wersji pesymistycznej interpretujemy błąd jako stan zagrożenia, niepożądany efekt, którego należy za wszelką cenę unikać. W wersji optymistycznej traktujemy błąd jako okazję do rozwoju i nauki, z której wyciągamy wnioski, uczymy się i idziemy naprzód. To zasadnicza różnica.
mostra menos
Información
Autor Robert Łężak
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca