A co, jeśli wolnych mediów zabraknie?

18 de ene. de 2023 · 1h 27m 24s
A co, jeśli wolnych mediów zabraknie?
Descripción

Jak wyglądałby świat bez wolnych mediów? W trakcie styczniowej Premiery Pisma przyglądamy się krajom, w których już teraz nie ma miejsca na niezależnych dziennikarzy i dziennikarek. Posłuchaj podcastu Premiera Pisma....

mostra más
Jak wyglądałby świat bez wolnych mediów? W trakcie styczniowej Premiery Pisma przyglądamy się krajom, w których już teraz nie ma miejsca na niezależnych dziennikarzy i dziennikarek. Posłuchaj podcastu Premiera Pisma.

Media grzeszą przeciwko swojej misji. Tabloidyzacja, upolitycznienie, nierzetelność – lista przewin jest długa i pęcznieje od lat. I o tym moglibyśmy pewnie długo rozmawiać. Wyobraźmy sobie jednak świat, w którym wolnych mediów zabraknie. Gdzie nie ma miejsca na niezależnych dziennikarzy i dziennikarek albo gdzie wolne media są zbyt słabe lub nie ma ich wcale. Czy obywatele skutecznie przejmują ich rolę? Jak dziś, w dobie internetu, mediów społecznościowych i fake-newsów, funkcjonują kraje, w których media zmiażdżono albo podporządkowano władzy?

W spotkaniu wzięli udział:

Ludwika Włodek – (ur. 1976), socjolożka, reporterka i publicystka. Adiunktka na wydziale orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek: Pra (2012), Andrzej Mróz. Cudowna, cudowna historia (2014), Wystarczy przejść przez rzekę (2014), Cztery sztandary, jeden adres (2017) i Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji (2020). Wiosną 2022 roku ukazała się jej najnowsza książka Buntowniczki z Afganistanu.

Dominik Héjj – (ur. 1988), politolog specjalizujący się w tematyce węgierskiej. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Starszy analityk w Instytucie Europy Środkowej w Lublinie. Nauczyciel akademicki współpracujący z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Twórca portalu www.kropka.hu poświęconego węgierskiej polityce.

Michał Potocki – (ur. 1984), szef działu opinie w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, współautor trzech książek poświęconych współczesnej Ukrainie, redaktor i współautor książki Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki, prowadzący przedmiot „Media na Wschodzie” na Podyplomowych Studiach Wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim.
Debatę poprowadziła Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka od wielu lat związana z radiem.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

-----------------------------------

Kod na roczną prenumeratę ze zniżką dla słuchaczy podcastu Premiera Pisma PREMIERA do wykorzystania na magazynpismo.pl/prenumerata.
mostra menos
Información
Autor Pismo. Magazyn opinii
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca