00:00
62:17
Technologie v léčbě a managementu diabetu ušly obrovský kus cesty a ještě jistě ujdou. Od objevení inzulinu uplynulo více než sto let. Už pěkně dlouhou dobu zachraňuje mnohé životy. Zásadním prvkem léčby diabetu je ale také její monitorace, tedy měření glykémie. To se dříve dělalo z moči, poté z krve, což znamenalo, že se diabetik musel stát tak trochu malým chemikem.

Později přišly glukometry a nyní mají diabetici k dispozici glukózové senzory, jež zásadně změnily a ulehčily způsob léčby. Jak ale bude vypadat budoucnost? Jaká zařízení na měření glykémie ještě přijdou a kam se vyvinou inzulinové pumpy? Jak funguje chytrý inzulin a dočkáme se někdy úplného vyléčení cukrovky?

Nejen o tom si povídá Honza Hrušovský s šéfem diabetologie a endokrinologie ve Fakultní nemocnici Plzeň Michalem Krčmou.

. . .
Diabetes Podcast moderuje: Jan Hrušovský

Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský

Hudba: Michal Princ

Zvuk: Tomáš Cetkovský

Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz.

Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz.
Technologie v léčbě a managementu diabetu ušly obrovský kus cesty a ještě jistě ujdou. Od objevení inzulinu uplynulo více než sto let. Už pěkně dlouhou dobu zachraňuje mnohé životy. Zásadním prvkem léčby diabetu je ale také její monitorace, tedy měření glykémie. To se dříve dělalo z moči, poté z krve, což znamenalo, že se diabetik musel stát tak trochu malým chemikem. Později přišly glukometry a nyní mají diabetici k dispozici glukózové senzory, jež zásadně změnily a ulehčily způsob léčby. Jak ale bude vypadat budoucnost? Jaká zařízení na měření glykémie ještě přijdou a kam se vyvinou inzulinové pumpy? Jak funguje chytrý inzulin a dočkáme se někdy úplného vyléčení cukrovky? Nejen o tom si povídá Honza Hrušovský s šéfem diabetologie a endokrinologie ve Fakultní nemocnici Plzeň Michalem Krčmou . . . . Diabetes Podcast moderuje: Jan Hrušovský Produkce: Jakub Viliš a Jan Hrušovský Hudba: Michal Princ Zvuk: Tomáš Cetkovský Všechny epizody Diabetes Podcastu poslouchejte na www.diabetespodcast.cz. Další podcasty Raw Audio Productions najdete www.rawaudio.cz. leer más leer menos

hace 3 meses #cukrovka, #diabetes, #podcast, #zdraví, #život