🏰 INNY ŚWIAT NA ZAMKU #1 Komu wolno krytykować Unię Europejską?
Descarga y escucha en cualquier lugar
Descarga tus episodios favoritos y disfrútalos, ¡dondequiera que estés! Regístrate o inicia sesión ahora para acceder a la escucha sin conexión.
Descripción
🎖️WYRÓŻNIENIE🎖️ TOMASZ KOPOCZYŃSKI, dziękujemy, że możemy tworzyć ten świat razem! 🌎 Zdecyduj, jaki ma być ten świat. Wesprzyj nasz podcast ➡️ https://patronite.pl/innyswiat/ Nie zapomnij nas zasubskrybować ➕ i włączyć przypomnienie...
mostra másWesprzyj nasz podcast ➡️ https://patronite.pl/innyswiat/
Nie zapomnij nas zasubskrybować ➕ i włączyć przypomnienie 🔔 na YT
👨💻 Zajrzyj na bloga Pawła Mościckiego🫱🏻 pawelmoscicki.net
🏰🏰🏰🏰
𝐒𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞 #𝟏: 𝐊𝐨𝐦𝐮 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨 𝐤𝐫𝐲𝐭𝐲𝐤𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐔𝐧𝐢𝐞̨ 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐚̨?
Debata z udziałem Tomasza Grzegorza Grosse i Łukasza Molla
Jak dotąd dyskusja o UE w Polsce wydaje się podporządkowana prostemu podziałowi: euroentuzjaści kontra eurosceptycy. Jedni kochają Unię, bo jest to szansa na nowoczesność, dogonienie Zachodu, demokratyczne standardy, itd. Inni jej nienawidzą, bo odbiera suwerenność narodową, narzuca porządek polityczny, kontroluje aspekty życia, o których powinniśmy decydować sami. W pierwszej rozmowie z cyklu „Inny Świat na Zamku”, tworzonym we współpracy między podcastem Inny Świat a Centrum Kultury Zamek w Poznaniu postanowiliśmy dyskutować zgodnie z innymi założeniami. Skomplikować trochę sprawy i bardziej wejść w szczegóły. Jesteśmy już chyba wystarczająco dojrzałym członkiem UE, żeby móc otwarcie i poważnie dyskutować o jej kondycji. Dlatego tym razem oddaliśmy głos krytykom Unii, których trudno jednoznacznie wpisać w ramy sporu między entuzjastami a sceptykami.
𝐓𝐎𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐆𝐑𝐙𝐄𝐆𝐎𝐑𝐙 𝐆𝐑𝐎𝐒𝐒𝐄 – prof. dr hab., jest socjologiem, politologiem i historykiem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w analizie polityk gospodarczych w UE i w państwach członkowskich, a także w zarządzaniu publicznym, geoekonomii, europeizacji, i myśli teoretycznej dotyczącej integracji europejskiej.
Ł𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙 𝐌𝐎𝐋𝐋 – doktor, socjolog, filozof, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i redaktor czasopisma naukowego „Praktyka Teoretyczna”. Jest autorem książki „Nomadyczna Europa. Poststrukturalistyczne granice europejskiego uniwersalizmu”, wydanej nakładem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i nagrodzonej przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne Nagrodą im. Stanisława Ossowskiego. Jego obecne badania koncentrują się na dobrach wspólnych jako alternatywach dla kapitalizmu.
🏰🏰🏰🏰
Inny Świat do lajkowania, obserwowania i komentowania:
✔️ Facebook https://www.facebook.com/innyswiatpodcast/
✔️ Instagram https://www.instagram.com/podcast_innyswiat/
✔️ YouTube https://www.youtube.com/@Podcast_Inny_Swiat
✔️ Twitter https://twitter.com/inny_swiat
Inny Świat do słuchania:
🔥 SPOTIFY: https://open.spotify.com/show/2ucArdZKzChwwFLgbuSNhc?si=90872e3c6b2344ba
🔥 APPLE PODCASTS: https://podcasts.apple.com/us/podcast/inny-%C5%9Bwiat/id1714097878?ign-itscg=30200&ign-itsct=lt_p
🎧 I NIE TYLKO: https://linkin.bio/innyswiatpodcast
Información
Autor | Inny Świat |
Organización | Pavlo Ł |
Página web | - |
Etiquetas |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company