PKW 21: Gotówka to wolność

PKW 21: Gotówka to wolność
24 de abr. de 2023 · 6m 28s

Czy wyobrażasz sobie świat bez gotówki? Otóż niestety idziemy w tym kierunku... Bo przecież płatności elektroniczne to wielka „wygoda”. Nie musisz zastanawiać się, czy masz w portfelu dość pieniędzy. Możesz...

mostra más
Czy wyobrażasz sobie świat bez gotówki? Otóż niestety idziemy w tym kierunku...
Bo przecież płatności elektroniczne to wielka „wygoda”. Nie musisz zastanawiać się, czy masz w portfelu dość pieniędzy. Możesz bez trudu zapłacić sprzedawcy, który znajduje się po drugiej stronie kraju czy wręcz globu. Dziś już wystarczy sam telefon, by przekazać komuś kilka złotych. W tej pogoni za wygodą nie zauważamy jednak, że powoli - krok po kroku - jesteśmy pozbawiani gotówki. Tu pozornie niewinny przepis ukryty w sążnistej ustawie, uchwalonej w ciągu nocy. Tam subtelne komunikaty, które konsekwentnie przekonują Cię, że papierowy pieniądz to przeżytek. Osoby nieświadome tych działań mogą być nawet przekonane, że płatność kartą i rezygnacja z gotówki to ich własna, niezależna decyzja.
Likwidacja gotówki to nie jest czynność jednorazowa, ale rozłożony na wiele lat proces, który stopniowo i konsekwentnie jest przeprowadzany.

Dlatego też właśnie ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza. Jest ona efektem ponad roku mojej ciężkiej pracy. Problematyką tą interesuję się bowiem od wielu lat, a o gotówce i CBDC napisałem także kilka artykułów, które m.in. możesz znaleźć na moim blogu.

Książkę tę od 23 kwietnia 2023 roku możesz kupić taniej w przedsprzedaży, która potrwa do dnia 12 maja 2023 roku.
Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl

Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/

Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)

Tagi: gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże, wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia, ograniczenie wolności.
mostra menos
Información
Autor Rafael del Viaje
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca