Portada del podcast

Podróże ku wolności

 • PKW 51: Wykluczenie zbędnych wydatków fundamentem finansów osobistych

  26 MAY. 2024 · Zbędne wydatki są jak dziura w garnku – bez względu na to, ile do niego wlejesz wody, ona i tak zawsze wypłynie. Dlatego też już na początkowym etapie układania swoich finansów osobistych trzeba koniecznie ten proces zatrzymać. Kluczowym elementem wolności jest niezależność, na którą możesz sobie pozwolić tylko wtedy, gdy masz odpowiedni majątek i dochody niezależne od innych, np. pracodawcy, państwa, kontrahenta, czy też widzimisię jakiegoś urzędnika. A czy znasz to uczucie, kiedy wydaje Ci się, że pieniądze rozpływają Ci się między palcami? Dziś więc, krok po kroku, pokażę Ci, jak „załatać” tę dziurę w garnku, którym jest nasz budżet domowy, aby nie „wyciekały” z niego pieniądze.  Zapraszam Cię więc do wysłuchania kolejnego odcinka z serii pt. „Wolność to dobrze poukładane finanse osobiste”, w której po kolei przedstawiam 7 fundamentów finansów osobistych, którymi się kieruję. Poprzednie części znajdziesz w 36, 39 i w 44 odcinku tego podcastu.  Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem:  https://podrozekuwolnosci.pl/  Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)  Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl  Tagi: wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, działalność gospodarcza, firma, klasa średnia, ograniczenie wolności gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże.
  10m 33s
 • PKW 50: 100 lat polskiego złotego! Czy dopuścimy do likwidacji gotówki i wprowadzenia CBDC?

  12 MAY. 2024 · Dziś skoncentruję się na 2 tematach. Najpierw pragnę wszystkim zwrócić uwagę na szczególną okazję, jaką jest jubileuszowy 50. (pięćdziesiąty) odcinek podcastu pt. „https://podrozekuwolnosci.pl/”, który zainaugurowałem w dniu 24 września 2022 roku. Bardzo się z tego cieszę, że udało mi się nagrać tak wiele odcinków. Przede wszystkim jednak, jest także i drugi temat, który zapowiedziałem w tytule. Mianowicie, 100 lat polskiego złotego. Być może nie każdy z Was słyszał o tym, że polski złoty niedawno obchodził swoje Setne Urodziny. Mianowicie, w dniu 29 kwietnia 1924r., czyli 100 lat temu w miejsce marki polskiej nasz kraj przyjął swoją własną walutę, tj. polskiego ZŁOTEGO. Jaka jest jej przyszłość? Czy w obecnej sytuacji dopuścimy do likwidacji gotówki, przyjęcia euro i wprowadzenia CBDC? UWAGA – ważny KOMUNIKAT: Nastąpiła zmiana miejsca mojej prelekcji na temat obrony gotówki oraz debaty pt. „Przyszłość gotówki, czyli po co nam monety i banknoty?”, o której wspominam na początku tego podcastu. Otóż odbędzie się ona w dniu 15 maja 2024 roku o godz. 17.30 w Warszawie przy ul. Freta 39. Dlatego też uczulam, że miejsce tego spotkania - podane na początku tego odcinka podcastu - jest już nieaktualne (podcast nagrałem kilka dni wcześniej), ale data i godzina są jak najbardziej aktualne. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, a chciałbyś mnie poznać osobiście, to zapraszam… :-) Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/  Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)  Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie:   gotowkatowolnosc.pl Tagi: złoty, polski złoty, 100 lat złotego, urodziny złotego, cyfrowe euro, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże, wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia, ograniczenie wolności.
  23m 58s
 • PKW 49: Zimbabwe - kraj, który wprowadza walutę i CBDC oparte na złocie

  28 ABR. 2024 · Zimbabwe, czyli dawna Rodezja, to państwo położone w środkowej Afryce, o powierzchni o 1/5 większej od Polski (tj. 390 580 km²) i populacji liczącej niecałe 15 mln ludzi. Jest to też biedny i zniszczony kraj, który często dosięgają klęski żywiołowe, korupcja i katastrofy gospodarcze. Co istotne, w 2008 roku, za czasów autorytarnego prezydenta Roberta Mugabe, miała tu miejsce najwyższa w XXI wieku hiperinflacja na świecie (i jednocześnie druga największa w historii). W najgorszym momencie sięgała ona nawet 13,2 miliarda procent miesięcznie i 516 trylionów procent w stosunku rocznym (516 000 000 000 000 000 000 %). Być może m.in. właśnie te doświadczenia spowodowały, że Zimbabwe stało się ostatnio pierwszym krajem w XXI wieku, który wprowadził u siebie standard złota. O tym, jak to konkretnie wyglądało, dowiesz się w niniejszym odcinku podcastu…   Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)  Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie:  gotowkatowolnosc.pl Tagi: Zimbabwe, standard złota, Zimbabwe Gold, ZiG, Gold-Backed Digital Token, GBDT, Harare, cyfrowe euro, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, wolność, gospodarka, pieniądze, inflacja, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia. 
  14m 11s
 • PKW 48: Wojna - jak zabezpieczyć się na jej wypadek i jak może zachować się gospodarka?

  14 ABR. 2024 · Trwająca obecnie wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą, która wprawdzie nie toczy się na naszym terytorium, niestety jednak może uderzyć bezpośrednio także i w nas. Dlatego też dziś opowiem Wam o tym: 1) Jak może zachowywać się gospodarka w razie zagrożenia wojną, 2) Jak ludzie najczęściej zachowują się w wypadku wojny, oraz 3) Jak zabezpieczyć się na wypadek wojny i co powinniśmy posiadać? Nadmieniam jednak, że są to moje prywatne założenia oparte na wiedzy i analizie podobnych sytuacji z przeszłości, choć oczywiście w konkretnym przypadku może to też wyglądać w nieco odmienny sposób. Każda sytuacja jest bowiem inna. Zapraszam Was do wysłuchania tego ważnego podcastu... Może Was również zainteresować 4. odcinek tego podcastu pt. "Blackout - co należy przygotować na ewentualny brak prądu w naszych domach?"   Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem:  https://podrozekuwolnosci.pl/   Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)  Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania  zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl   Tagi: wojna, konflikt zbrojny, stan wojenny, kryzys, blackout, brak prądu, wysokie ceny energii, podróż, wolność, gospodarka, podatki, prawo, raj podatkowy, ranking wolności gospodarczej, życie, porady, kryzys, katastrofa gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, agresja 
  26m 6s
 • PKW 47: Dlaczego w Polsce mamy takie "głupie" prawo? 11 powodów

  31 MAR. 2024 · W swojej praktyce wielokrotnie spotykałem się z opiniami różnych ludzi, że w Polsce mamy „głupie prawo”. Na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń mogę przy tym stwierdzić, że nie jest to opinia nieuzasadniona, co więcej – niestety jest w niej trochę racji (mimo, że mamy też sporo dobrych aktów prawnych). Powiem bardziej dobitnie – z roku na rok jakość polskiego prawa jest niestety coraz niższa.  Jakie są zatem główne przyczyny kiepskiej jakości prawa w Polsce? Dziś wymienię Ci ich 11. Moim zdaniem są one następujące... Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)  Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl   Tagi: prawo, głupie prawo, przepisy, kodeks, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, podróże, wolność, gospodarka, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia, ograniczenie wolności.
  21m 55s
 • PKW 46: Luksemburg - niewielki obszar, wielkie bogactwo

  17 MAR. 2024 · Większość z nas pewnie wie, że stolicą państwa Luksemburg jest miasto o tej samej nazwie. Myślę też, że chyba wszyscy kojarzą, że kraj ten jest bardzo bogaty. I to jest jak najbardziej prawda, gdyż według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego za 2022 rok – Luksemburg to najbogatsze państwo świata, jeśli wziąć pod uwagę nominalny PKB (Produkt Krajowy Brutto) per capita (na głowę). Ponadto, cześć z nas zapewne słyszała, iż Luksemburg to monarchia. I słusznie, bo pełna nazwa tego państwa to Wielkie Księstwo Luksemburga (niem. Großherzogtum Luxemburg, franc. Grand-Duché de Luxembourg) – i jest to już chyba ostatnie istniejące wielkie księstwo na naszej planecie. Dlatego też znajduje się tu wiele zamków i fortów. Luksemburg często jest postrzegany jako kraj o korzystnym systemie podatkowym dla firm, co sprawia, że niektórzy określają go jako raj podatkowy. I rzeczywiście, kraj ten oferuje atrakcyjne warunki podatkowe dla przedsiębiorstw, w tym dość niskie stawki podatkowe oraz różnego rodzaju ulgi i udogodnienia podatkowe.   Więcej na temat moich podróży do innych państw oraz szeroko rozumianej wolności, w tym wolności finansowej, znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/  Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)  Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie:  gotowkatowolnosc.pl  Tagi: Luksemburg, Beneluks, raj podatkowy, Unia Europejska, Podróż, wolność, gospodarka Luksemburga, atrakcje Luksemburga, podatki w Luksemburgu, prawo w Luksemburgu, ranking wolności gospodarczej, życie w Luksemburgu, podróżowanie po Luksemburgu,
  16m 12s
 • PKW 45: Cyfrowe euro - zagrożenia płynące z unijnej CBDC kontrolującej obywateli

  3 MAR. 2024 · Unia Europejska i Europejski Bank Centralny (EBC) już od dłuższego czasu dążą do stworzenia swojej cyfrowej waluty. Niestety, w ostatnich latach prace nad wprowadzeniem europejskiej odmiany CBDC, czyli cyfrowego euro, nabrały ogromnego tempa. Najpierw w Europejskim Banku Centralnym miała miejsce tzw. Faza Analiz i Konsultacji nad cyfrowym euro. Trwała ona do października 2023 roku. Zwieńczeniem tego etapu był Specjalny Raport EBC, w którym ogłoszono kluczowe założenia dotyczące tej waluty. Z dużym zainteresowaniem zapoznałem się z treścią tego Specjalnego Raportu na temat cyfrowego euro, dzięki czemu mogę poniżej przedstawić Wam, jak ma ono wyglądać… Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl Tagi: cyfrowe euro, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże, wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia, ograniczenie wolności.
  22m 23s
 • PKW 44: Budżet domowy. Skuteczne zarządzanie finansami poprzez systematyczne zapisywanie przychodów i wydatków

  18 FEB. 2024 · Kluczowym elementem wolności jest niezależność, na którą możesz sobie pozwolić tylko wtedy, gdy masz odpowiedni majątek i dochody niezależne od innych, np. pracodawcy, państwa, kontrahenta, czy też widzimisię jakiegoś urzędnika. Czy znasz to uczucie, kiedy wydaje Ci się, że pieniądze rozpływają Ci się między palcami? Nie wiesz, gdzie dokładnie je wydajesz i masz wrażenie, że nic z nich nie masz? Z pomocą przychodzi proste rozwiązanie – prowadzenie budżetu domowego i regularne zapisywanie swoich przychodów oraz wydatków... Dlaczego uważam, że warto to robić? Regularne analizowanie swoich przychodów i wydatków jest kluczowe dla efektywnego zarządzania finansami. Pozwala ono na ocenę swojej sytuacji finansowej, identyfikację potencjalnych problemów i podjęcie działań mających na celu poprawę kondycji budżetu. Dziś przedstawię Ci, jak ja to robię. Mam nadzieję, że będzie Ci to pomocne w układaniu swojej własnej drogi ku wolności. Jest to już trzeci odcinek podcastu z serii: „Wolność to dobrze poukładane finanse osobiste”, gdzie omawiam 7 fundamentów finansów osobistych. Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl Tagi: wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, działalność gospodarcza, firma, klasa średnia, ograniczenie wolności gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże.
  13m 31s
 • PKW 43: Madera - raj dla turystów czy idealne miejsce do zamieszkania?

  4 FEB. 2024 · Czy marzysz o tym, żeby zamieszkać w miejscu, gdzie słońce świeci przez cały rok, rośliny są wiecznie zielone, można uprawiać sporty wodne, a podatki są na przyzwoitym poziomie? Czy pragnąłbyś zamieszkać na pięknej, niemalże rajskiej wyspie, które oferuje Ci takie możliwości, a jednocześnie nie leży na drugim końcu świata, lecz można do niej dolecieć samolotem w kilka godzin z Polski? A może chciałbyś tylko ją odwiedzić i spędzić na niej fantastyczny urlop? Dziś zamierzam Ci przedstawić miejsce, która może nie jest idealne, ale spełnia prawie wszystkie te kryteria. Tym miejscem jest Madera... Jeśli zaś interesują Cię moje podcasty na temat Portugalii, to znajdziesz je pod numerem 35 i 38 na wszystkich aplikacjach podcastowych oraz na stronie mojego bloga. Zapraszam Cię do ich wysłuchania :-) Więcej na temat moich podróży do innych państw oraz szeroko rozumianej wolności, w tym wolności finansowej, znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl Tagi: Madera, Funchal, Porto Santo, Madeira International Business Center, lewady, Podróż, Portugalia, Lizbona, Ocean Atlantycki, wolność, gospodarka Portugalii, atrakcje Portugalii, podatki w Portugalii, prawo w Portugalii, socjalizm, Porto, ranking wolności gospodarczej, Ferdynand Magellan, Cristiano Ronaldo, życie w Portugalii, Algavre, podróżowanie po Portugalii, Cabo de Roca, Coimbra, Fatima, kuchnia portugalska,
  33m 41s
 • PKW 42: Ekonomia współdzielenia - atak na własność czy racjonalne rozwiązanie?

  21 ENE. 2024 · W ostatnich latach ogromnie na popularności zyskuje tzw. ekonomia współdzielenia (z ang. sharing economy). Jest to coraz silniejszy trend w gospodarce. Najogólniej mówiąc, polega ona na tym, że zamiast nabywać dany towar lub usługę na własność, wynajmuje się je w zamian za czynsz lub jakąś opłatę. Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia odnośnie ekonomii współdzielenia. Na pierwszy rzut oka, wydaje się ona bowiem sensowna, gdyż pozwala na bardziej optymalne wykorzystywanie rzeczy i płacenie tylko za ten czas, w którym rzeczywiście z niej korzystamy. Do pewnego stopnia jest to zrozumiałe. Z drugiej jednak strony, nie możemy pomijać negatywnych aspektów gospodarki współdzielenia. Przykładowo, jeżeli państwa i wielkie korporacje zbyt mocno pójdą w tym kierunku (a obecnie coraz bardziej na to wygląda), to może niedługo okazać się, że tradycyjna ekonomia – oparta na prawie własności - zostanie przywilejem jedynie osób bardzo bogatych. Wówczas całkowicie utracimy własność większości rzeczy, które jeszcze dziś są nasze i znajdziemy się „na sznurku” wielkich korporacji. Innymi słowy, pozostanie nam rola najemcy, użytkownika, subskrybenta, czy też abonenta. A to w istocie własność decyduje o tym, że jesteśmy niezależni od innych i możemy budować szeroką klasę średnią w naszym społeczeństwie, która tworzy bogactwo państwa... Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl Tagi: ekonomia współdzielenia, gospodarka współdzielenia, sharing economy, klasa średnia, bogaty, bogactwo, klasa wyższa, zarobki, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, podróże, wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, działalność gospodarcza, firma.
  26m 42s

Podróże Ku Wolności to podcast dla osób kochających wolność, poznawanie nowych miejsc i niezależność. Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowe praktyczne wskazówki, jak żyje się w różnych miejscach na...

mostra más
Podróże Ku Wolności to podcast dla osób kochających wolność, poznawanie nowych miejsc i niezależność.
Co 2 tygodnie znajdziesz w nim nowe praktyczne wskazówki, jak żyje się w różnych miejscach na świecie, prowadzi tam działalność gospodarczą, szanuje się tam wolność, czy panujące tam prawo jest dobre dla mieszkańców i czy warto tam w ogóle zamieszkać.
Ponadto, w moim podcaście również będziesz mógł dowiedzieć się przydatnych i ciekawych rzeczy na temat wolności, gospodarki, finansów osobistych i prawa, które pomogą Ci przejść przez dzisiejsze burzliwe czasy.
Nazywam się Rafał Ganowski, jestem autorem tego podcastu, podróżnikiem, obrońcą gotówki oraz prawnikiem. Podróżuję od ponad 20 lat i w tym podcaście szukam miejsc na Ziemi, gdzie mamy wolność, dobre prawo oraz prorynkową gospodarkę. Odcinki „Podróży ku wolności” trwają około pół godziny i ukazują się w co drugą niedzielę po południu. Więcej znajdziesz na stronie mojego bloga pt. „Podróże Ku Wolności” pod następującym linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/
Serdecznie zapraszam do słuchania :-)
Rafał Ganowski

Reżyseria, nagranie i montaż - Rafał Ganowski
Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)

P.S. Dodatkowo na tym podcaście poruszę m.in. takie tematy jak: podróże, wolność, świat, miejsca, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, działalność gospodarcza, firma, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC (Central Bank Digital Currency), czyli cyfrowe waluty banków centralnych, gotówka, społeczeństwo bezgotówkowe (cashless society), państwo, blackout, klasa średnia, ograniczenie wolności i wiele innych podobnych tematów.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca