00:00
13:31
Kluczowym elementem wolności jest niezależność, na którą możesz sobie pozwolić tylko wtedy, gdy masz odpowiedni majątek i dochody niezależne od innych, np. pracodawcy, państwa, kontrahenta, czy też widzimisię jakiegoś urzędnika.

Czy znasz to uczucie, kiedy wydaje Ci się, że pieniądze rozpływają Ci się między palcami? Nie wiesz, gdzie dokładnie je wydajesz i masz wrażenie, że nic z nich nie masz? Z pomocą przychodzi proste rozwiązanie – prowadzenie budżetu domowego i regularne zapisywanie swoich przychodów oraz wydatków...

Dlaczego uważam, że warto to robić? Regularne analizowanie swoich przychodów i wydatków jest kluczowe dla efektywnego zarządzania finansami. Pozwala ono na ocenę swojej sytuacji finansowej, identyfikację potencjalnych problemów i podjęcie działań mających na celu poprawę kondycji budżetu.

Dziś przedstawię Ci, jak ja to robię. Mam nadzieję, że będzie Ci to pomocne w układaniu swojej własnej drogi ku wolności.

Jest to już trzeci odcinek podcastu z serii: „Wolność to dobrze poukładane finanse osobiste”, gdzie omawiam 7 fundamentów finansów osobistych.

Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem:

https://podrozekuwolnosci.pl/

Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski
Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)

Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie:

gotowkatowolnosc.pl

Tagi: wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, działalność gospodarcza, firma, klasa średnia, ograniczenie wolności gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże.
Kluczowym elementem wolności jest niezależność, na którą możesz sobie pozwolić tylko wtedy, gdy masz odpowiedni majątek i dochody niezależne od innych, np. pracodawcy, państwa, kontrahenta, czy też widzimisię jakiegoś urzędnika. Czy znasz to uczucie, kiedy wydaje Ci się, że pieniądze rozpływają Ci się między palcami? Nie wiesz, gdzie dokładnie je wydajesz i masz wrażenie, że nic z nich nie masz? Z pomocą przychodzi proste rozwiązanie – prowadzenie budżetu domowego i regularne zapisywanie swoich przychodów oraz wydatków... Dlaczego uważam, że warto to robić? Regularne analizowanie swoich przychodów i wydatków jest kluczowe dla efektywnego zarządzania finansami. Pozwala ono na ocenę swojej sytuacji finansowej, identyfikację potencjalnych problemów i podjęcie działań mających na celu poprawę kondycji budżetu. Dziś przedstawię Ci, jak ja to robię. Mam nadzieję, że będzie Ci to pomocne w układaniu swojej własnej drogi ku wolności. Jest to już trzeci odcinek podcastu z serii: „Wolność to dobrze poukładane finanse osobiste”, gdzie omawiam 7 fundamentów finansów osobistych. Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem: https://podrozekuwolnosci.pl/ Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) Niedawno ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: gotowkatowolnosc.pl Tagi: wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, działalność gospodarcza, firma, klasa średnia, ograniczenie wolności gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże. leer más leer menos

hace un mes #cashlesssociety, #cbdc, #centralbankdigitalcurrency, #cyfrowewalutybankówcentralnych, #cyfrowypieniądz, #ekonomia, #eliminacjagotówki, #finanseosobiste, #gospodarka, #gotówka, #inflacja, #inwestowanie, #likwidacjagotówki, #oszczędzanie, #pieniądze, #podatki, #prawo, #społeczeństwobezgotówkowe, #wolność, #wolnośćfinansowa