PKW 45: Cyfrowe euro - zagrożenia płynące z unijnej CBDC kontrolującej obywateli

PKW 45: Cyfrowe euro - zagrożenia płynące z unijnej CBDC kontrolującej obywateli
3 de mar. de 2024 · 22m 23s

Unia Europejska i Europejski Bank Centralny (EBC) już od dłuższego czasu dążą do stworzenia swojej cyfrowej waluty. Niestety, w ostatnich latach prace nad wprowadzeniem europejskiej odmiany CBDC, czyli cyfrowego euro,...

mostra más
Unia Europejska i Europejski Bank Centralny (EBC) już od dłuższego czasu dążą do stworzenia swojej cyfrowej waluty. Niestety, w ostatnich latach prace nad wprowadzeniem europejskiej odmiany CBDC, czyli cyfrowego euro, nabrały ogromnego tempa.

Najpierw w Europejskim Banku Centralnym miała miejsce tzw. Faza Analiz i Konsultacji nad cyfrowym euro. Trwała ona do października 2023 roku. Zwieńczeniem tego etapu był Specjalny Raport EBC, w którym ogłoszono kluczowe założenia dotyczące tej waluty.

Z dużym zainteresowaniem zapoznałem się z treścią tego Specjalnego Raportu na temat cyfrowego euro, dzięki czemu mogę poniżej przedstawić Wam, jak ma ono wyglądać…


Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem:

https://podrozekuwolnosci.pl/

Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski
Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License)

Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie:

gotowkatowolnosc.pl

Tagi: cyfrowe euro, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże, wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia, ograniczenie wolności.
mostra menos
Información
Autor Rafael del Viaje
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca