PKW 49: Zimbabwe - kraj, który wprowadza walutę i CBDC oparte na złocie

PKW 49: Zimbabwe - kraj, który wprowadza walutę i CBDC oparte na złocie
28 de abr. de 2024 · 14m 11s

Zimbabwe, czyli dawna Rodezja, to państwo położone w środkowej Afryce, o powierzchni o 1/5 większej od Polski (tj. 390 580 km²) i populacji liczącej niecałe 15 mln ludzi. Jest to...

mostra más
Zimbabwe, czyli dawna Rodezja, to państwo położone w środkowej Afryce, o powierzchni o 1/5 większej od Polski (tj. 390 580 km²) i populacji liczącej niecałe 15 mln ludzi. Jest to też biedny i zniszczony kraj, który często dosięgają klęski żywiołowe, korupcja i katastrofy gospodarcze. Co istotne, w 2008 roku, za czasów autorytarnego prezydenta Roberta Mugabe, miała tu miejsce najwyższa w XXI wieku hiperinflacja na świecie (i jednocześnie druga największa w historii). W najgorszym momencie sięgała ona nawet 13,2 miliarda procent miesięcznie i 516 trylionów procent w stosunku rocznym (516 000 000 000 000 000 000 %). Być może m.in. właśnie te doświadczenia spowodowały, że Zimbabwe stało się ostatnio pierwszym krajem w XXI wieku, który wprowadził u siebie standard złota. O tym, jak to konkretnie wyglądało, dowiesz się w niniejszym odcinku podcastu…
 
Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem:


https://podrozekuwolnosci.pl/

Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski
Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) 

Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie: 

gotowkatowolnosc.pl

Tagi: Zimbabwe, standard złota, Zimbabwe Gold, ZiG, Gold-Backed Digital Token, GBDT, Harare, cyfrowe euro, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, wolność, gospodarka, pieniądze, inflacja, oszczędzanie, inwestowanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia. 
mostra menos
Información
Autor Rafael del Viaje
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca