PKW 50: 100 lat polskiego złotego! Czy dopuścimy do likwidacji gotówki i wprowadzenia CBDC?

PKW 50: 100 lat polskiego złotego! Czy dopuścimy do likwidacji gotówki i wprowadzenia CBDC?
12 de may. de 2024 · 23m 58s

Dziś skoncentruję się na 2 tematach. Najpierw pragnę wszystkim zwrócić uwagę na szczególną okazję, jaką jest jubileuszowy 50. (pięćdziesiąty) odcinek podcastu pt. „https://podrozekuwolnosci.pl/”, który zainaugurowałem w dniu 24 września 2022...

mostra más
Dziś skoncentruję się na 2 tematach. Najpierw pragnę wszystkim zwrócić uwagę na szczególną okazję, jaką jest jubileuszowy 50. (pięćdziesiąty) odcinek podcastu pt. „Podróże ku wolności”, który zainaugurowałem w dniu 24 września 2022 roku. Bardzo się z tego cieszę, że udało mi się nagrać tak wiele odcinków.
Przede wszystkim jednak, jest także i drugi temat, który zapowiedziałem w tytule. Mianowicie, 100 lat polskiego złotego. Być może nie każdy z Was słyszał o tym, że polski złoty niedawno obchodził swoje Setne Urodziny. Mianowicie, w dniu 29 kwietnia 1924r., czyli 100 lat temu w miejsce marki polskiej nasz kraj przyjął swoją własną walutę, tj. polskiego ZŁOTEGO. Jaka jest jej przyszłość? Czy w obecnej sytuacji dopuścimy do likwidacji gotówki, przyjęcia euro i wprowadzenia CBDC?

UWAGA – ważny KOMUNIKAT: Nastąpiła zmiana miejsca mojej prelekcji na temat obrony gotówki oraz debaty pt. „Przyszłość gotówki, czyli po co nam monety i banknoty?”, o której wspominam na początku tego podcastu. Otóż odbędzie się ona w dniu 15 maja 2024 roku o godz. 17.30 w Warszawie przy ul. Freta 39. Dlatego też uczulam, że miejsce tego spotkania - podane na początku tego odcinka podcastu - jest już nieaktualne (podcast nagrałem kilka dni wcześniej), ale data i godzina są jak najbardziej aktualne. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, a chciałbyś mnie poznać osobiście, to zapraszam… :-)

Więcej na temat szeroko rozumianej wolności oraz moich podróży do innych państw znajdziesz na mojej stronie internetowej pod linkiem:

https://podrozekuwolnosci.pl/ 

Scenariusz, nagranie i montaż - Rafał Ganowski
Muzyka - Scott Buckley (CC BY 4.0 License) 

Ostatnio ukazała się moja książka pt. „Gotówka to wolność”, w której dokładnie punktuję działania zmierzające do zlikwidowania papierowego pieniądza oraz przedstawiam niebezpieczeństwa płynące z CBDC. Jest ona dostępna na stronie:
 
gotowkatowolnosc.pl

Tagi: złoty, polski złoty, 100 lat złotego, urodziny złotego, cyfrowe euro, gotówka to wolność, książka o gotówce, gotówka, likwidacja gotówki, cyfrowy pieniądz, CBDC, Central Bank Digital Currency, cyfrowe waluty banków centralnych, społeczeństwo bezgotówkowe, cashless society, podróże, wolność, gospodarka, prawo, pieniądze, inflacja, podatki, ekonomia, oszczędzanie, finanse osobiste, wolność finansowa, klasa średnia, ograniczenie wolności.
mostra menos
Información
Autor Rafael del Viaje
Página web -
Etiquetas

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca