Portada del podcast

Dobranocka dla rodziców

 • #50 Dlaczego dzieci potrzebują swoich mam na dworze? Odcinek solowy Karo

  23 MAY. 2024 · Dlaczego nasze dzieci, szczególnie nasze córki, potrzebują swoich mam, potrzebują kobiet w outdoorze? Bo ojcowie zazwyczaj tam już są, prawda? Po co dzieciom outdoorowe mamy, które spędzają z nimi czas na dworze? Dlaczego robimy naszą kampanię Chodź na dwór!, w której namawiamy do codziennego ruchu na świeżym powietrzu w naturze? Zapraszam Was na jubileuszowy, 50. odcinek Dobranocki dla rodziców. Będzie duuuużo wzruszeń i opowieści, których jeszcze nie opowiadałam nikomu :). Wasza Karo
  20m 54s
 • #49 Jak dodać dziecku wiatru w żagle? Pozwolić mu podejmować decyzje - Kasia Turowicz, Szkoła Żeglarstwa KLIWER

  17 MAY. 2024 · To nie jest tylko rozmowa o żeglowaniu. To jest rozmowa o budowaniu poczucia własnej wartości u dzieci, uczeniu się podejmowaniu decyzji na podstawie własnego osądu sytuacji, o poszerzaniu swojej strefy komfortu, o bezpiecznej przestrzeni na popełnianie błędów, współpracy w grupie i uczeniu się poprzez zabawę w naturze - o rzeczach, których we współczesnym świecie dzieci doświadczają coraz mniej. A które - jak mówi moja dzisiejsza gościni, https://www.kliwer.com.pl/, daje właśnie żeglarstwo. Kasia żegluje od dziecka (a w zasadzie odkąd była jeszcze w brzuchu u swojej mamy żeglarki), tego samego uczy swoją 7-letnią córeczkę Kaję i tysiące dzieci z całej Polski, które od prawie 30 lat przyjeżdzają na półkolonie i obozy do Kliwra. Przepięknie opowiada o tym, dlaczego żeglarstwo to fantastyczna szkoła życia, która nie tyko sprawia ogromną frajdę, ale daje też konkretne komptencje, nazywane dzisiaj komptenecjami przyszłości. Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki.
  49m 55s
 • #48 Nie ma złej pogody na wyjście na dwór! - Marta Jaroszyńska (Lofoten Girl) o outdoorowym rodzicielstwie w Norwegii

  10 MAY. 2024 · W dzisiejszym odcinku Dobranocki dla rodziców zabieram Was na daleką północ, na Lofoty - przepiękny archipelag wysp na Morzu Norweskim. Moją gościnią jest https://www.instagram.com/marta_lofotengirl/, przewodniczka górska, mam 11-letniego Stasia i 7-letniej Zosi, która opowiada nam o outdoorowym rodzicielstwie w Norwegii, o frilufstliv, czyli norweskim przepisie na szczęśliwe życie w naturze, i o tym, dlaczego w Skandynawii nie ma złej pogody na wyjście na dwór (jest tylko źle dobrane ubranie). Gwarantuję Wam, że po wysłuchaniu tej fanstastycznej, pełnej życia i dobrej energii rozmowy z Martą nie tylko zakochacie się w Lofotach (tak jak ja!), ale przede wszystkim będzie to dla Was cudowna inspiracja do wyjścia na dwór. Niezależnie od pogody za oknem.  Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki.
  1h 24m 9s
 • #47 Pierwsza pomoc w górach - Andrzej Górka i Łukasz Migiel z TOPR o bezpieczeństwie w outdoorze

  30 ABR. 2024 · Jak się zachować w górach (i szerzej w outdoorze), kiedy zdarzy się wypadek? Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i dlaczego to właśnie od nas, zwykłych ludzi na szlaku, zależy skuteczność późniejszej pomocy ratowników medycznych? Co dodatkowo spakować do plecaka, kiedy idziemy w góry z dziećmi? I jak się do takich rodzinnych wycieczek przygotować? O to wszystko (i o wiele, wiele więcej) zapytałam moich wspaniałych gości: Andrzeja Górkę i Łukasza Migiela, ratowników medycznych, ratowników https://topr.pl/, autorów książki https://www.pierwszapomocwgorach.pl/. Jeśi wybieracie się w góry, na wycieczkę do lasu czy piknik w outdoorze, koniecznie posłuchajcie tej rozmowy - wiedza i doświadczenie Andrzeja i Łukasza są nie do przecenienia. A potem zapiszcie się na szkolenie z pierwszej pomocy - moi goście mówią, że dla własnego bezpieczeństwa każdy z nas powinien przejść takie szkolenie co kilka lat. I jak się z nimi bardzo, bardzo zgadzam. Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki.
  1h 14m 48s
 • #46 Wow! Tu jest jak w Minecrafcie! O tym, jak rozkochać dzieci w Tatrach - Jasiek Sabała, Tatrologia

  25 ABR. 2024 · Z czym Wam się kojarzą Tatry? Z zapierającymi dech widokami, przepiękną architekturą czy  zatłoczonymi Krupówkami, ceprostradą do Morskiego Oka i długą kolejką na Kasprowy? No właśnie.  W dzisiejszym odcinku pokażę Wam, a w zasadzie zrobi to mój wspaniały gość - https://jasieksabala.com/ - taternik, przewodnik tatrzański i jaskiniowy, wieloletni pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, twórca fantastycznego profilu na Instagramie https://www.instagram.com/tatrologia/ (koniecznie zajrzyjcie!), no i tata 3-letniego Stasia i 2-letniej Milenki, że Tatry do dużo dużo więcej, niż tylko te Krupówki i Gubałówka. I że dzikie tłumy są tak naprawdę tylko przez kilka dni w roku. Pytam Jaśka o to, jak się przygotować do wycieczek w góry z dziećmi, na jakie szlaki wjedziemy wózkiem a na które przyda się nosidłko. Pytam o to, jak rozkochać dzieci (i siebie!) zarówno w wędrówkach po górach, jak i w turystyce przyrodniczej - bo przeciez nasze Tatry to prawdziwa perełka w skali świata - można tam zobaczyć rośliny, które nigdzie indziej nie rosną. Rozmawiamy też o tym, co wziąc ze sobą na szlak, jak się na tym szlaku zachować (np. jak zrobić kupę w parku narodowym - co z dziećmi na pewno zdarzy się nie raz!), o tym, jak zaplanować trasy z małymi dziećmi, które zachwycają się wszystkim, jak ze starszakami 10+, dla których coraz częściej wyzwaniem jest spędzenie kilku godzin bez dostępu do smarfona i Internetu. A takze o tym, że często celem jest nie wejście na szczyt, ale sama wędrówka - droga, która do niego prowadzi. Serio, same konkretny spod samiuśkich Tater! W koncu Jasiek nie tylko w Tatrach pracuje, ale też pochodzi i cały czas mieszka. To co, z kim się widzimy na szlaku? Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki.
  1h 22m 41s
 • #45 Szkołę naprawdę da się rozkręcić po swojemu - Mikołaj Marcrela o swojej książce "Zróbmy sobie szkołę"

  20 ABR. 2024 · Czy w Polsce da się robić edukację po swojemu? Gdzie szukać szkół, które odchodzą od utartych ścieżek myślenia o szkole, tworząc swoją własną, zainspirowaną koncepcjami edukacyjnymi z całego świata, przestrzeń? Takich szkoł, w których dzieci dobrze się czują, gdzie ich zdanie bierze się pod uwagę? Posłuchajcie fantastycznej i dającej dużo nadziei rozmowy z dr Mikołajem Marcelą. Pretekstem do spotkania była najnowsza książka Mikołaja Marceli, reportaż "Zróbmy sobie szkołę. O tych, którzy rozkręcają edukację po swojemu" (WAB, 2024) - Mikołaj udowadnia, że taka edukacja w Polsce jest jak najbardzej możliwa. I co najważniejsze, jest jej coraz więcej.  Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki. 
  1h 18m 11s
 • #44 Jeśli nie wiesz, co robić, rób kroki - Ola Potykanowicz o wpływie ruchu w naturze na zdrowie psychiczne

  14 ABR. 2024 · Jak to się dzieje, że osoby, które regularnie się ruszają, są aktywne fizycznie, dużo lepiej oceniają swoje samopoczucie, niż te które nie wykazują takich aktywności? Dlaczego siedzący tryb życia, który coraz częściej nazywany jest epidemią, często łączy się z doświadczaniem zaburzeń nastroju, niepokoju i stanów lękowych?  Jak dbać o swój dobrostan psychiczny? Co robić, by mieć energię do życia, by nasz mózg był ostry jak brzytwa, a nasze sprawne ciało służyło nam jak najdłużej? Jeśli nie wiesz, co robić, rób kroki - mówi moja dzisiejsza gościni podcastowa, psycholożka https://www.instagram.com/olapotykanowicz/. I całkowicie się z nią zgadzam! Posłuchajcie, dlaczego ruch w naturze jest tak superhiperważny, by każda część naszego ciała pracowała tak, jak należy, co robić, by regularnie pozbywać się stresu z organizmu, regulować swoje emocje i prawdziwie zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Gwarantuję Wam, że po godzinnym spotkaniu z Olą Potykanowicz, naprawdę będzie Wam się chciało ruszyć z tej kanapy i wyjść na dwór. Mnie dała ogromnego kopa takiej dobrej, pozytywnej i superwartościowej energii! Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki. 
  57m 52s
 • #43 Oddajmy dzieciom dzieciństwo - Asia i Marek Wąsowscy, Figlisto

  8 ABR. 2024 · Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki. Oddajmy naszym dzieciom dzieciństwo - rozmowa z Asią i Markiem z Figlisto Wiecie, czego nasze dzieci potrzebują? Mniej stymulowania, mniej wypełnionych po brzegi harmonogramów, mniej ekranów i mniej zabawek. Potrzebują więcej czasu na dworze i więcej swobodnej zabawy. I moi dzisiejsi podcastowi goście, Asia i Marek Wąsowscy z wypożyczalni zabawek https://figlisto.pl/ - naszego kwietniowego Partnerahttps://ourlittleadventures.pl/chodz-na-dwor-kampania-outdoorowa-our-little-adventures/ - robią bardzo dużo, by tego MNIEJ było jak najwięcej. Jak to się dzieje?  Posłuchajcie najnowszego odcinka Dobranocki dla rodziców. Będzie dużo o slow parentingu, zwolnieniu, uważności i zastanowieniu się, czy wszystko to, co słyszymy dookoła o tym, jak powinniśmy wychowaywać nasze dzieci rzeczywiście ma sens.
  1h 22m 48s
 • #42 Dlaczego warto robić małe ekologiczne rzeczy? Kasia Wągrowska, Ograniczam Się

  21 MAR. 2024 · Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki. Do dzisiejszego odcinka zaprosiłam https://www.instagram.com/kasia.wagrowska/ (https://www.ograniczamsie.com/o-mnie-katarzyna-wagrowska), ekspertkę od zero waste, ograniczania odpadów i ekonomii współdzielenia, autorkę książki "Życie zero waste", prowadzącą Klub Zmieniaczy Świata, Podzielnię, Szkołę EkoBohaterek a także podcast Nasze Klimaty. Pytam Kasię o to, dlaczego warto robić małe ekologiczne rzeczy, jak rozmawiać z dziećmi o ekologii, w jaki sposób zachęcać siebie i innych do świadomego, odpowiedzialnego życia. Bardzo dużo praktycznych porad, dużo przykładów z całego świata, rozkminki o współczesnym, pełnym wyzwań rodzicielstwie i zero moralizatorstwa. Serio, same konkrety! 
  1h 28m 3s
 • #41 Survival jest także dla dziewczyn! Jak outdoor pomaga budować poczucie własnej wartości - Klaudia Jadwiszczyk, Dzika Droga

  15 MAR. 2024 · Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!). ❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie https://patronite.pl/dobranockadlarodzicow- będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki. W dzisiejszym odcinku rozmawiam z https://www.dzikadroga.pl/, o tym jednej z najważniejszych rzeczy, jaką może dać nam natura: poczucie własnej wartości. https://www.dzikadroga.pl/ak budować poczucie wartości w outddorze? Gdzie szukać odwagi, jak pracować ze strachem, jak budować zaufanie do siebie, zwłaszcza, jeśli jesteś (małą) dziewczyną, której świat mówi, że przygody w lesie, wyprawy survivalowe są tylko dla pewnych siebie, silnych i wytrzymałych chłopaków?  Posłuchajcie tej przepięknej, niezwyke wzruszjaącej rozmowy.
  1h 19m 1s

Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorkahttps://ourlittleadventures.pl/l, zakochana w outdoorze mama...

mostra más
Podcast Dobranocka dla rodziców to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem. Podcast prowadzi Karolina Szymańska, autorka bloga OurLittleAdventures.pl, zakochana w outdoorze mama trójki dzieci (i psa!).

❥ Jeśli te wartości są Wam bliskie, gorąco zachęcam do wsparcia podcastu w serwisie Patronite - będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca