• s2 | u17|Uważość poznaj swój lęk| | EMOCJE I RELACJE

  28 MAY. 2024 ·  Uważność jest praktyką umysłu. Tym razem zapraszamy Was do przypomnienia sibie sytuacji, która w przeszłości wywoływała lęk a teraz już nie budzi tego uczucia. Mamy nadzieję, że ta chwila doświadczenia, zatrzymania się, pozwoli Wam rozpoznać w jaki sposób doszło do tej zmiany. To nie jest trywialne pytanie: Co sprawiło, że przestałam się bać? Na czym polegała zmiana we mnie? Czy chodzi o to, że zmieniło się moje myślenie, a może rozluźniłem/rozluźniłam ciało w kontakcie z tym co wywoływało mój lęk?   Tą praktyką kończymy 17 odcinek 2 sezonu naszego podcastu, który był poświęcony lękowi. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć lęk, to posłuchaj 16-ego odcinka 2 sezonu naszego podcastu. -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 #EmocjeiRelacje Posłuchaj 👇 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  41m 5s
 • s2 e17 | Jak radzić sobie z lękiem? | EMOCJE I RELACJE

  14 MAY. 2024 · W najnowszym odcinku podcastu “Ogarnij: emocje i relacje” mówimy o tym, jak radzić sobie z lękiem.  Postaramy się odpowiedzieć na pytania:  – dlaczego oduczamy lęk? – jak radzić sobie z lękiem, kiedy nie pasuje do faktów? – co zrobić, żeby – mimo paraliżującego nas lęku – i tak podjąć działanie? – po co działać, skoro się boimy? – po jakim czasie lęk mija? – kiedy lęk może nam być pomocny?   SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na naszhttps://www.instagram.com/emocjeirelacje/ ihttps://www.facebook.com/emocjeirelacje/, tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w budowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie:https://emocjeirelacje.pl/ O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać emocje i relacje  👨‍❤️‍💋‍👨 Pomożemy Ci zbudować dobre życie 💪 Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja dawka inspiracji co dwa tygodnie! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported:https://gate.sc/?url=https%3A%2F%2Fcreativecommons.org%2Flicenses%2Fby%2F3.0%2Fdeed.en&token=6230fa-1-1678483305847 Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT!  ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 EmocjeiRelacjePosłuchaj 👇 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (psycholog, trenerka umiejętności DBT) ✨ Inspirujemy do rozwoju emocjonalnego i lepszego życia! 🎧 #OgarnijEmocjeiRelacje  🌈 Inspirowane życiem, wzmacniamy umiejętności dla lepszego jutra! #OgarnijEmocjeiRelacje #inspirowanedbt #emocje #emocjesąważne #relacje #emocjeirelacje #zdrowiepsychiczne #rozwójosobisty #rozwojosobisty #dbamosiebie #dbajosiebie #motywacja #zdrowagłowa #uważność #mindfulness #psycholog #terapia #psychoterapia #psychoterapeuta #psychologia #zaburzeniapsychiczne #psychika #warszawa #polska #kobieta #mężczyzna #szczęście #treningdbt #dbt
  41m 5s
 • s2 | u16|Uważość tego co przyjemne i nieprzyjemne | | EMOCJE I RELACJE

  7 MAY. 2024 ·  Uważność jest praktyką umysłu. Tym razem praktykujemy otwieranie umysłu na doświadczanie tego co przyjemne i tego co nieprzyjemne. Dołączcie do nas!   Tą praktyką kończymy 16 odcinek 2 sezonu naszego podcastu, który był poświęcony wstydowi i poczuciu winyi. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć wstyd i poczucie winy, to posłuchaj 16-ego odcinka 2 sezonu naszego podcastu. -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 #EmocjeiRelacje Posłuchaj 👇 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  5m 59s
 • s2 | e16 |Jak radzić sobie ze wstydem.? A co z poczuciem winy? | EMOCJE I RELACJE

  30 ABR. 2024 · Nagrywanie tego odcinka było jak ekstremalna wyprawa w intelektualne i emocjonalne Himalaje. 🏔️🧗‍♀️ Ale opłacało się! W tym odcinku odpowiadamy na pytania: - co to właściwie znaczy wstydzić się i mieć poczucie winy -  co robić kiedy pojawia się wstyd i poczucie winy które nie pasują do faktow  -  i jak sobie z tymi emocjami radzić  -  a co robić, kiedy czujemy wstyd bez powodu  -  i jak wykorzystać wstyd i poczucie winy na własną korzyść, czyli wtedy kiedy wstyd jest pomocny i warto go posłuchać. Wstyd i poczucie winy potrafią się nam mylić i czasem sami już nie wiemy, która z tych emocji w nas narasta. A tymczasem, jeśli się pojawią, ale nie pasują do faktów, to trzeba włączyć działanie odwrotne. 🔁 I będzie ono inne dla wstydu i dla poczucia winy. Posłuchaj, aby dowiedzieć się więcej 🎧 #DBT #EmocjeIRelacje #RegulacjaEmocji #PodcastPsychologiczny #TerapiaDBT -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 https://www.youtube.com/hashtag/emocjeirelacje Posłuchaj 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  46m 7s
 • s2 | u15 |Uważne działanie odwrotne do emocji | | EMOCJE I RELACJE

  23 ABR. 2024 · Zapraszamy Cię do wyjątkowej i niecodziennej praktyki uważności. Daj sobie moment aby doświadczyć w jaki sposób pojawiają się w Tobie impulsy do działania. Tak tak, chodzi o te impulsy, które uderzają w odpowiedzi na doświadczanie dotkliwej / intensywnej emocji. Ale co ważniejsze w tym ćwiczeniu spróbujemy sobie wyobrazić jak może wyglądać działanie odwrotne do tego impulsu. Jak chcesz działać/ wyglądać/ zachować się kiedy jednocześnie czujesz złość? Co chcesz zrobić jak się zachować w tym właśnie momencie kiedy zalewa Cię fala lęku? Tą praktyką kończymy 15 odcinek 2 sezonu naszego podcastu, który był poświęcony działaniu odwrotnemu. Odpowiadałyśmy w nim na pytania o to jak sobie radzić z emocjami, kiedy ich słuchać a kiedy nie słuchać. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć koncepcję działania odwrotnego, posłuchaj 15  odcinka 2 sezonu naszego podcastu.  Działanie odwrotne do emocji to podstawowa umiejętność DBT Regulacji Emocji.  #EmocjeIRelacje #RegulacjaEmocji #PodcastPsychologiczny #TerapiaDBT  -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 #EmocjeiRelacje Posłuchaj 👇 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT) 
  5m 53s
 • s2 | e15 |Jak radzić sobie z emocjami? Słuchaj jej albo nie sluchaj | EMOCJE I RELACJE

  16 ABR. 2024 · Kontynuujemy temacik działania odwrotnego.  W odcinku odpowiedź na nurtujące Was pytanie: Dlaczego nie warto zajeżdżać ludziom drogi!  A ponadto!  Jak  działanie odwrotne do złości może wyglądać w praktyce? A co z miłością, która czasem prowadzi nas w ślepy zaułek? W DBT uczymy się, że każda emocja ma swoje przeciwieństwo, które może być ścieżką do lepszego samopoczucia i skuteczniejszych relacji. 😌❤️ ZI jeszcze więcej o tym  jak działanie odwrotne może przynieść ulgę i otworzyć nas na now perspektywy. Zbadamy, jak celowe kierowanie własnymi reakcjami w przeciwnym kierunku może zmienić nie tylko nasz wewnętrzny świat, ale i nasze interakcje z otoczeniem. Dołączcie do nas, by dowiedzieć się, jak te techniki mogą wpłynąć na Wasze życie i pozwolić na pełniejsze i bardziej świadome przeżywanie emocji. 🎧💡 Pamiętajcie umiejętności DBT mogą uratować życie! -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 https://www.youtube.com/hashtag/emocjeirelacje Posłuchaj 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  41m
 • S2| U14 | Uważność obserwowania | EMOCJE I RELACJE

  9 ABR. 2024 · Tak trudno nam skoncentrować się na tym co ważne. Rzeczy nam umykają. Czas przelatuje między palcami.  Rozwiązaniem tego problemu może być systematyczna praktyka uważności. Praktyka uważności to uważne koncentrowanie się przez jakiś czas (może to być nawet 30 sekund!) na wybranym przez siebie przedmiocie. Może to być  oddech, ale może to być dowolny inny przedmiot: kubek, roślina, ołówek, a nawet klawiatura przy komputerze.  Podstawą ćwiczenia jest uważność obserwowania. Po prostu uważne przyglądanie się przedmiotowi. A jak myśli odbiegną? To wracasz, łagodnie do przyglądania się. I w ten właśnie sposób, uczysz się koncentracji, powracania do skupienia uwagi po rozproszeniu.  Tą praktyką kończymy 14 odcinek 2 sezonu naszego podcastu, który był poświęcony rozważaniom dotyczącym skuteczności naszych emocji. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć czym się różni skuteczność od słuszności to posłuchaj 14-ego odcinka 2 sezonu naszego podcastu. #emocjeirelacje #podcastpsychologiczny 📢🎧 -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 https://www.youtube.com/hashtag/emocjeirelacje Posłuchaj 👇 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  4m 50s
 • S2| E14 | Jak radzić sobie z emocjami? (nie zawsze) Prosty schemat DBT| EMOCJE I RELACJE| EMOCJE I RELACJE

  2 ABR. 2024 · Czy Twoje reakcje emocjonalne prowadzą do skutecznych działań? 🧠💡 Jak się okazuje, nie wystarczy 🔍 Sprawdzić zgodności emocji z faktami. Trzeba przede wszystkim 🔄 Określać skuteczność działań pod wpływem emocjonalnych reakcji. Nawet jeśli emocja pasuje do faktów, nie zawsze działanie pod jej wpływem jest skuteczne! To zaskakujące, prawda!? ✨ Twoja zawiść może pasować do faktów, a działanie pod jej wpływem może nie być skuteczne. 😤🚫 Nawet Twój lęk może pasować do faktów, a działanie pod jego wpływem nie będzie skuteczne. 😨🛑 Czy przeskoczysz przepaść, aby uratować się przed schodzącą lawiną? Lęk przed skokiem pasuje do faktów – to jest przepaść, ale jednak potrzebujesz działać odwrotnie i przeskoczyć. 🏔️🏃‍♂️ 🌱 Co więcej, w tym odcinku zwrócimy Twoją uwagę na to, że są różne sposoby regulowania emocji. Czasem trzeba za nimi podążać 🚶‍♀️, a czasem działać odwrotnie 🔙. Zachęcamy Cię do przemyśleń, kiedy którą opcję wybrać. Wszystko to w ✨ Nowym odcinku "Ogarnij: Emocje i Relacje"! ✨ Zapraszamy do odkrywania narzędzi DBT, które mogą przynieść realną zmianę w Twoim życiu. Posłuchaj, podziel się z przyjaciółmi i dołącz do dyskusji! 🎧🗣️ #DBT #EmocjeIRelacje #RegulacjaEmocji #PodcastPsychologiczny #TerapiaDBT -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 https://www.youtube.com/hashtag/emocjeirelacje Posłuchaj 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  45m 32s
 • S2| U13 Uważność: zrób sobie przerwę | EMOCJE I RELACJE

  26 MAR. 2024 · Jeśli jest nam bardzo źle i wydaje się, że za dużo wszystkiego wokół, to czasem najlepsza rzecz jaką możemy zrobić, to po prostu : przerwa. Przerwa na wyglądanie przez okno, przerwa na słuchanie ptaków, przerwa na kilka łyków herbaty. Tylko tyle i aż tyle. My w naszym ćwiczeniu proponujemy Wam zatopić się w odgłosy ptaków.  Przed nami emocjonujący czas, jakim są Święta. A to – poza radością związaną z czasem spędzonym z najbliższymi, albo nadzieją, jaką daje budząca się wiosna – też sporo emocji, które są dla nas niekoniecznie tak przyjemne. Może pojawić się stres związany z przygotowaniami, albo konflikt rodzinny, albo smutek z powodu nieprzyjemnego dla nas komentarza, albo może nawet jakaś zazdrość czy zawiść… W tym maratonie emocji pamiętajcie o jednym. O tym, żeby dać sobie chwilę przerwy – od przygotowań, ale też od planowania, wspominania, wypominania – i od tych wszystkich, przeróżnych emocji. Dzisiejsza praktyka będzie właśnie o robieniu sobie przerwy. Zapraszamy do chwili spokoju dla głowy! Tą praktyką kończymy 13 odcinek 2 sezonu naszego podcastu, który był poświęcony zdziwieniom emocjonalnym.  Ta uważność ma pomóc wrócić do równowagi po wysłuchani pełnego emocji 13-ego odcinka 2 sezonu naszego podcastu. -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 https://www.youtube.com/hashtag/emocjeirelacje Posłuchaj 👇 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  5m 1s
 • S2| E13 | Emocjonalne zdziwienia - podsumowanko| EMOCJE I RELACJE| EMOCJE I RELACJE

  19 MAR. 2024 · W najnowszym odcinku "Ogarnij: Emocje i Relacje" podsumowujemy naszą podróż przez emocjonalne labirynty DBT. 🚀 Weźmy choćby zawiść, często uważaną za negatywną emocję, do której lepiej się nie przyznawać. A tymczasem może być siłą napędową zmian i rozwoju. 😲 Pogarda, młodsza siostra wstrętu, pokazała nam, jak ważne jest zachowanie empatii wobec różnic. A ponadto jak ważna jest świadomość własnej ekspresji mimicznej kiedy o kimś mówimy 🤝  Troska, ta cicha bohaterka, okazała się kluczowa w wyznaczaniu granic, choć niektórzy wolą słowo "stawianie".... A miłość... cóż, miłość czasem zaskakuje, niestety nie zawsze warto za nią gonić.... ❤️🔍 Zapraszamy do odkrywania tych i innych emocjonalnych zaskoczeń, które na Was czekają w naszym podsumowującym odcinku. To emocjonalna mozaika, która oferuje nowe spojrzenie na starych znajomych.  Zaproście je na podwieczorek 🎨💡 A jeśli ktoś chce więcej, to zapraszamy do słuchania. Każda z emocji była bohaterką jednego z naszych ostatnich odcinków.  #EmocjeIRelacje #PodcastPsychologiczny #DBT #Zawiść #Pogarda #Troska #Miłość -------------------------------------------------------- SPOTKAJMY SIĘ: Zapraszamy na nasz Instagram 🛤🎇🗾🌇 i Facebooka, 👩‍🦳👱👧👨‍🦲 tam znajdziecie dodatkowe inspirujące treści: pomysły na praktyki uważności, przypominajki i wszystko to, co może Wam pomóc w zbudowaniu motywacji i dążeniu do dobrego życia 🥰 Wszystkie nagrania i grafiki są też dostępne na naszej stronie: emocjeirelacje.pl O NAS: Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, psychoterapeutka DBT i Trenerka DBT, kochamy DBT 🥰 Uczymy ogarniać 🌩️ emocje i 👨‍❤️‍💋‍👨 relacje. Pomożemy Ci 💪 zbudować dobre życie. Posłuchaj naszego podcastu! Zmieniaj swoje życie z nami! Twoja cotygodniowa dawka inspiracji! Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en Efekty dźwiękowe: Pixabay/Garuda1982 BIO🎙️ Pomagamy budować lepsze życie z DBT! ☁️ W atmosferze akceptacji i z pozytywną energią, Magdalena Tylko i Natalia Gorzelnik, specjalistki DBT 🌟 https://www.youtube.com/hashtag/emocjeirelacje Posłuchaj 🌈 Psychologia z uśmiechem, treningi DBT z pasją! 💫 Magdalena Tylko (psycholog, psychoterapeutka) i Natalia Gorzelnik (trenerka umiejętności DBT)
  33m 5s

W podcaście „Ogarnij:Emocje i relacje” z przybliżamy podstawowe umiejętności psychologiczne, które – jeżeli je trenować – pozwolą nam żyć pełniej, skuteczniej i szczęśliwiej. Zapraszamy do słuchania osoby, które chcą sobie...

mostra más
W podcaście „Ogarnij:Emocje i relacje” z przybliżamy podstawowe umiejętności psychologiczne, które – jeżeli je trenować – pozwolą nam żyć pełniej, skuteczniej i szczęśliwiej.
Zapraszamy do słuchania osoby, które chcą sobie lepiej radzić z intensywnymi emocjami oraz lepiej czuć się lepiej w relacjach z innymi ludźmi.
Mówimy z pozytywną energią
Magdalena-terapeutka i Natalia- trenerka DBT, kochamy DBT 🥰

Nadajemy we wtorki (co drugi :-) 🥰

Umiejętności psychologiczne i dialektyka

Zapraszamy do magicznego świata dialektyki, w którym każda zmiana – jest poprzedzona życzliwą akceptacją, a dodatkowo relacje cechują się troskliwą uważnością … i przede wszystkim w tym kierunku będziemy zmierzać w trakcie wszystkich naszych spotkań 🙂

W podcaście „Ogarnij:Emocje i relacje” z przybliżamy podstawowe umiejętności psychologiczne, które – jeżeli je trenować – pozwolą nam żyć pełniej, skuteczniej i szczęśliwiej.

Powiemy Ci jak ogarnąć emocje i poprawić relacje. Nasze rozmowy są inspirowane filozofią leżącą u podstaw DBT, a sam podcast – ma patronat Polskiego Towarzystwa Terapi Dialektyczno–Bahawioralnej z czego niezmiernie się cieszymy.

Do kogo kierujemy nasz podcast?
Na spotkania z nami zapraszamy osoby, które:
▶️ przeszły własną terapię lub Trening Umiejętności DBT , dzięki temu będą mogły odświeżyć zdobytą wiedzę i ponadto utrwalić to, co udało im się osiągnąć,

⏸️ dopiero na terapię czekają, lub – z różnych przyczyn – na razie z terapii skorzystać nie mogą (uwaga, co prawda słuchanie podcastu nie zastąpi terapii ani Treningu umiejętności DBT!, a jednocześnie z pewnością może być dla kogoś miejscem inspirującym do pracy własnej. Ogromnie też liczymy na to, że miejscem podtrzymującym nadzieję na zmianę!)

👪 zapraszamy również absolwentów programu Family Connections, którzy chcą pozostać w kontakcie z umiejętnościami i dodatkowo poszerzyć wiedzę zdobytą na treningu FC;

Ujmując sprawę z innej perspektywy, bez wątpienia będzie to też dobre miejsce dla tych, którzy:
💓doświadczają bardzo intensywnych emocji i z tego powodu chcą nauczyć się lepiej nad nimi panować
🤔 pragną jeszcze lepiej zrozumieć samych siebie, ponieważ nie jest to aż takie proste jakby się mogło wydawać
💭 a nade wszystko tych, którzy są ciekawi świata i innych ludzi… czyli każdego, kto chce ogarnąć emocje i poprawić relacje
🥰Dołącz do naszej emocjonującej wędrówki już dzisiaj!

Mamy niepowtarzalną szansę wspólnie wejść na drogę rozwijania i poprawiania relacji oraz ogarniania emocji.

Poprawianie relacji, to niesłychanie ważna sprawa! Trzeba wiedzieć kiedy a przede wszystkim w jaki sposób określać własne granice a ponadto w jaki sposób dbać o wzajemny szacunek. Tajemnicza umiejętność uprawomocnienia może za to dać możliwość osiągnięcia pełni życzliwości w relacji.

Ogarnianie emocji zaś, to po pierwsze umiejętność ich rozpoznania i nazwania, akceptowania a nade wszystko regulowania.

W podcaście będą mówić dla was:

🎙Magdalena Tylko, psycholog i psychoterapeuta

🎙Natalia Gorzelnik, dziennikarz i psycholog

Dowiedz się jak będzie wyglądać nasza podróż!
Po pierwsze w sieci (na Spotify, Youtube, Spreaker) będzie pojawiać się co sobotę nowy odcinek podcastu. Ale to nie wszystko! Mamy dla Was niespodziankę. Po drugie naszych profilach społecznościowych (Facebook i Instagram) znajdziecie grafiki i wpisy przypominające o praktyce tygodnia. A ponadto będziemy publikować wpisy i grafiki przekazujące dodatkowe istotne treści oraz wspierające Was na drodze do zmiany. Ale to nie koniec, wszystkie media wizualne i audio możecie znaleźć też tutaj, na naszej stronie z podcastami.

Tym samym nie pozostaje nam nic innego niż serdecznie zaprosić Ciebie na spotkanie z nami na szlaku w przestrzeni internetowej! A jeśli podcast się Tobie podoba to będziemy wdzięczne za subsktypcję, lajki, komentarze.Do zobaczenia! Pamiętaj, że mówimy specjalnie dla Ciebie w każdy wtorek!


Magdalena i Natalia
==================================================================
Muzyka: Vlad Gluschenko — Forest; License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported: creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca